Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • general

    addikt

    válasz Emperor_ #34689 üzenetére

    a Lightroom egy képkatalogizáló és szerkesztő progi, amely egy-több katalógusban tárolja és realtime írja a képeken végrehajtott módosításpokat, rengeteg apró fájlt tartalmaz a katalógus, másolni is rohadt lassú a mappát. eléggé prociterhelő program egyébként, de az adattároló sebessége is nagyon számít.

    igen, kevesebb írás van, mint a videószerkesztésnél, de így is jóval több, mint egy átlaguser gépén, ezért nem tennék különbséget. egy év alatt ötvenezer fotó nem ritka, ami felkerül a gépre (kb 25 mb /db), és ezek mind katalógusba kerülnek a Lightroomban (a tárolási helyük persze hdd), ahol ha nem is mind, de jó részük utómunkázva lesz, így a katalógusban változtatások történnek, ami mind írás. Photoshop ugyanez, bár jóval kevesebb fotó.

    ennek fényében mit ajánlanátok? olvastam egy tesztet asszem a tom'shardware oldalon az sx 930-ról, nem szerepelt túl fényesen, erős középmezőny. mondjuk a megbízhatóságot ott nem láttam, vagy azt nem olvastam. ez is számít persze.

    valószínűleg 2 db 120-as ssd lesz, egyik a rendszernek, másik a katalógusoknak, átmeneti fájloknak, hogy ha behalna az egyik mégis, akkor ne bukjak mindent, mert lassít, amíg a backupról visszaállítom.

    nyilván az ár is számít, most nem tudok 2 db pro szériásat venni sajnos.
    Hyprx Fury-t néztem, az Adatákat, Samsung Evo-t, ilyesmit. a Samsungról aztlátom, hogy bitang gyors, Fury-t is dícsérik, Adatákat egyáltalán nem ismerem, de olvasom itt, hogy sokaknak ajánljátok.

Új hozzászólás Aktív témák