Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kissb0913

    csendes tag

    válasz Bodor #17799 üzenetére

    Bodor köszönöm szépen a gyors választ! :R
    Elgondolkodtató, hogy + 2 év vagy + kb. 60GB. És az árkülönbözet is elég jelentős.
    Ha jól számolok, akkor 1024-re átváltva + 10% kötelező tartalékkal az Intel SSD kb. 156 GB tárhelyet jelent.

    Utána néztem, ha jól látom akkor a Lenovo Y510p laptoba 42 mm SATA M.2 NGFF (2242) jó. Feltéve, hogy a csatlakozót nem felejtették el bele szerelni. :W Link

    Ha jól látom link ezek szerint az Intel ssd nem jó bele, mert az 80 mm (2280). :(( Továbbá ugyan így van a Crucial is. :((

    És ami elszomorít, igazából ebben a méretben nincs is nagyon választék. Legalább is én nem igazán találtam. Amit több helyen is írnak, az a MyDigital SSD link, no de azt meg nem látom az ajánlottak közt. Továbbá a legnagyobb méret 128 Gb-os.

    Nem is értem én, miért kell ezt ennyire megbonyolítani, hogy ha már van az M.2 NGFF csatolófelület, akkor miért kell külön (2242), (2280), (2260) ami ha jól értelmezem akkor SATA-s, és még ezen kívül van M.2 NGFF PCIe, ami már külön dimenzió mind árban mind sebességben.

    Ezek után sajnos elgondolkodom azon, hogy a vinyó megy ki 3.0 usb-vel, aztán a helyére valamilyen SSD.

Új hozzászólás Aktív témák