Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bart8669

    csendes tag

    Helló!

    Segítséget szeretnék kérni scanner vásárlás ügyben.
    Most tervezek venni egy scannert. Elsősorban /főleg 35mm-es/ film (neg/poz.) és dia digitális archiválásra szeretném használni. Már van itthon egy canon mg5150, így a fotó beolvasás megoldott, és ezért kevésbé a multifunkciós gépeket keresem, illetve amik akár A4 doucumentumokat is tudnak kezelni, hanem ami specifikusan filmet/diát scannel. A kép (beolvasási) minőség illetve a gyorsaság is szempont lenne. Árban 30.000 Ft körüli keretet tudok rászánni, nem tudom lehet-e ilyen árkategóriában ajánlani egy megbízható scannert.

    Illetve kérdezném, hogy az Epson Perfection V330 és/vagy a Canon LiDE 700F alkalmas e ilyen feladatokra. (Nekem nagyon jó volna, ha a filmeket nem kellene felsnittelni 4-5-6-os csíkokra, tehát folyamatosan befűzhető volna a tekercs, a LiDE 700F-nél olvastam valamilyen külön rácsatlakoztatható filmolvasó egységről, ez nem tudom milyen lehet. Infó valaki?)

    Én eddig nem túl sokat hallottam az ilyen típusú beolvasókról, pláne nem ebben a kategóriában, ha tudna valaki segíteni, tanáccsal ellátni, annak rendkívül hálás volnék!

    Köszi!

  • bart8669

    csendes tag

    válasz epzon #453 üzenetére

    Nagyon köszönöm a segítséget!
    Esetleg Te tudsz ajánlani ilyen célgépeket, vagy azok már bőven a célzott árkategórián kívül esnek? Illetve milyen márkát javasolnál (esetleg konkrét modellt)? Az Epson és/vagy Canon gépről mi a véleményed? Ár/érték?
    Köszi még egyszer!

Új hozzászólás Aktív témák