Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kojak007

    tag

    Sziasztok!

    mielőbb új wi-fi routert kell beszerezzek mert a jelenlegi eléggé rottyon van. Nagyon gyakran elejti a netet és kezd elegem lenni belőle (Netgear WPN824 nem mai darab az is igaz). Pláne akkor amikor utorrentet használom. Van h 2-3 perc után megszünik a net. Ilyenkor kihúzom és visszadugom majd lesz megint pár percig.

    Szóval a feltételek:
    legelső helyen: STABILITÁÁÁÁS!!!
    - N-es legyen
    - gigabit lan
    - multifunkciós nyomtató megosztása,
    - Torrent, FTP kezelése
    - lehetőleg ne kelljen sokat szenvedni vele (custom fw )
    presze ha a custom fw azt jelenti h csak rá töltök egy fw-t akkor okés, de ha utánna még kalibrálni programozgatni kell akkor az nem jó mert ennyire nem értek hozzá.

    Amit néztem: ASUS RT-N16 bár mostanában bele olvasgattam fórumokba és voltak akik szídták.

    Netgeart nem szeretnék. Mert nem volt hibátlan az aktuális.

    Ha van szerintetek jobb és olcsóbb esetleg az RT-16 nál, akkor ajánljaotk kérlek.

    A jelen kor legstabilabb routerét keresem, még áldozok is rá ha kell, de a fölösleges csicsabicsák nem kellenek mint pl. a Belkin kijelzős routere, meg színes LCD-s stb.

    Gyors legyen és STABIL

    segítségeteket előre is köszönöm :R :R :R

  • kojak007

    tag

    válasz Beri #10672 üzenetére

    mindenek előtt láma vagyok, úgyhogy előre bocsátom lehet h butaságokat fogok írni

    Torrent kezelése: csak az a lényeg. h tudja futtatni a utorrentet, mert a mostani netgear erre szakítja a netet.

    olvastam, h nyomtatót tud, de mintha olvastam volna azt is h vannak olyan routerek amik pluszban a scannelést is meg tudják osztani.

    nem még soha nem frissítettem fw-t. :Y Látod ennyire láma vagyok. Lehet az meg is oldaná a problemet? Honnan kell erre a netgearre fw-t dobni. Mit jánlanátok, mégha custom fw? Csak ne kellje programozói kalibrációs magasságokba tveékenykedni rajta mert ahhoz lehet kevés lennék :DDD

    ami még fontos lenne, h külső HDD-ket szeresse. Az ASUS rtn16 nál olvastam h nem szereti a WD MyBookot. Az nem túl jó dolog.

    Néztem a Netgeart amit mondtál. Hát az még drágább mint az ASUS, bár látom egy katehóriába esnek. No nincs olyan típus esetleg Linksys/D-Link/TP-Link/Belkin vagy bármelyik minőségi mérkából.
    Láttam egy ilyen márkát is pl. h DrayTek?!?! Soha nem hallottam róla ezek milyenek? Vagy felejtős?

  • kojak007

    tag

    válasz Coolmat #10677 üzenetére

    WOW köszi Coolmat a részletes leírást.

    jelenegi router Netgear WPN824
    fw frissítés megtörtént jeee, megy a torrent és nem szaggat, bár észrevettem, h 15Mbit fölé nem tud menni (ez lehet a routerem korlátja?) a notebookomban N-es kártya van.
    Vagy a net szolgáltató valóságban csak a felére lenne képes???
    Netem 30Mbit UPC.

    a Gigabit viszont fog kelleni Lanban legalább mert homeserver lesz NAS-szal+HTPCkkel film serverként. Ezért még mindíg aktuális a router kérdés. Viszont akkor nem is kakilt be a jó öreg (5-6 éves WPN824) ezért lehet nem is tartózkodnék a Netgeartől sem.

    Pont ezeket a típusokat nézegettem a mai napon.

    Versenyzők:

    - jelenleg még mindíg első helyen: ASUS RT-N16 (ez a hivatalos weboldal szerint tud multi nyomtató megosztást még scannelést is?!?! :Y ) akó most miva?? kamuzik az oldaluk? gondolom ti jobban tudjátok, hisz gyakorlatból beszéltek nem reklám prosiból
    - TP- Link 1043D: na ez is érdekes lehet mert hihetetlen jó áron van!! De nem értem miért ilyen olcsó ez, vagy miért olyan drága az RT-N16/D-Link 825/WRT610N!!!??? Miben kevesebb ez a többihez képest?
    - WRT610N bár már elég öreg játékos, nem lehet h már az újjabb hasonló routerek erősebbek? mire jó ez a dual band/quad band?
    - És akkor még bejött a képbe a Netgear WNDR3700 ami elég ütősnek látszik. Erre is lehet custom fw-t? tudnátok ajánlani egy magyar részletes linket ahol levan írva a custom fw/ annak telepítése, kalibrálása, mit hogyan, melyiket (Opet WRT/ Tomato stb) mert gondolom elég off lenne ha itt kezdeném kitárgyalni eztetetet :DDD

    No lássuk az árakat:

    TP-L 1043D kb. 12000Ft brtól !!!!!! :Y
    D-link 825 kb. 25000Ft brtól
    Netgear WNDR3700 kb. 35000Ft brtól
    ASUS RT-N16 kb. 36000Ft br tól
    Linksys WRT610N kb 40000Ft brtól
    DrayTek 2130n kb 41000Ft brtól
    ...ééés egyre távolodunk a 12k-s 1043D-től. ez számomra érthetetlen, h miben tud többet az asus linksys DrayTek hogy ekkora különbséget generáljon az árban?!?! ok ezek a felsőkategóriások de mégis....

    ahogy látom esélyes a Netgear és az ASUS, ha megértem, h mitől 3x-os az ár a TP 1043D-hoz képest. Valaki le tudná írni a különbséget láma nyelven? :R

    [ Szerkesztve ]

  • kojak007

    tag

    válasz Beri #10680 üzenetére

    Köszi Coolmat, Beri a válaszokat

    nem könnyű a választás... :N

    amúgy kinek mi a véleménye erről a DrayTek Vigor 2130n-ről?

    a gyorsabb procit és a több memóriát miben tapasztalom?

    Nálam a felállás:
    -1-2 max 3 db laptop max 2 db teló csatlakozik a netre internetezés céljából Wi-Fi
    - 1 db NAS csatlakozik a hálózathoz LAN
    - 2 db HTPC Lan csatlakozik a hálózathoz, hogy a NAS-ról olvasgassa a filmeket
    - ezen kívül lehet h még lesz egy kis távoli kapcsolat, ha máshonnan motoszkálni szeretnék a NAS-on, esetleg backp up a notiról
    - nyomtató megsztás

    ezekhez kell az erősebb cpu és több memória? mert akkor el is felejtem a 1043D-t és áldozok többet mint hosszútávú befektetés ismét csönd legyen 5-7 évig

  • kojak007

    tag

    válasz vargalex #10682 üzenetére

    köszi Vargalex az észrevétet, ez is elgondolkoztató dolog

    most van az a rész amikor kezdek összezavarodni, de remélem mihamarább jön a megvilágosodás :DDD :DDD :DDD

  • kojak007

    tag

    válasz Beri #10690 üzenetére

    értem hallelúja köszi mindenkinek

    amúgy milyen tevékenységekhez van szükség egy WNDR3700-re vagy egy RT-N16-ra?
    Mi az amihez az erős cpu és sok memória kell? ha szabad ilyet kérdezni?

Új hozzászólás Aktív témák