Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Coolmat

    őstag

    válasz kojak007 #10678 üzenetére

    Ezzel a G+ szabványos routerrel nem is fog sokkal több átférni wifi-n, max 25-30 Mbps ha közvetlen a router mellett vagy, de az sem biztos, hogy tud ennyit routolni neked ez a régi vas. Nézd meg kábellel a routerre kötve és közvetlen a gépedbe dugva is a netedet, ha routerrel kevesebb, akkor sajnos nem bírja.

    Ha homeservert tervezel, akkor miért gondolkozol ilyen SOHO routerekben? Egy nem túl combos (P3-P4 vagy Atom procis gép) is nagyságrendekkel többre képes, mint ezek a high-end routerek. Összeállítod a konfigot olyan hálókártyákkal amilyenekkel csak szeretnéd, feldobsz rá egy jóféle Linux vagy FreeBSD alapú oprendszert, bekonfigolod (ez a húzós része), és tiéd a világ. :)

    Maradva ezeknél a routereknél: a TP-Link-nél azért drágábbak az említett megoldások, mert:
    - működik 5 GHZ-es tartományban is a wifijük (valamelyiknél egyszerre is tud menni 2,4 és 5 GHZ-en)
    - nagyobb a routing performance-uk (magyarra lefordítva nagyobb netet képesek megosztani, ez csak akkor számítana ha a 80/25-ös Digi vagy 120-as UPC netnél gyorsabbad lenne)
    - meg kell fizetni a márkát. :)
    Lehet, hogy az Asus tud szkennert is megosztani gyári fw-el, de ezt sajnos nem tudom, mert nincs ilyenem. Mint írtam, csak egy 941ND-s TP-Link-el van tapasztalatom gyári fw-el, és messzemenőkig meg vagyok vele elégedve.

    Szóval, ha amúgy is lesz homeserver, akkor használd azt routernek, ha mégsem, akkor pedig egy TP-Link 1043ND is megfelel neked (custom fw-el nyomtatómegosztásra is).

  • vargalex

    félisten

    válasz kojak007 #10678 üzenetére

    Hi!

    A Netgear WNDR3700 nem igazán éri meg a pénzét, tekintve, hogy a WiFi-t kivéve ugyan az a vas, mint a D-Link DIR-825. Természetesen ezen kívül még a gyári firmware-ban különböznek, de azt nem ismerem, mint ahogy a DIR-825-ösét sem.

    [ Szerkesztve ]

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák