Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz Nuada herceg #50303 üzenetére

    szia,

    a ~20 Mbps sebesség általában g (54 Mbps) szabványos korlátot jelent, az irányban érdemes nézelődni, hogy milyen szabványt és kapcsolati sebességet ír ki a munkaállomás.
    240 Mbps nethez megfelelő gigabit képes router kell (a jelenlegid csak 100-as wan és lan portokkal rendelkezik, azért a 90 Mbps körüli korlát kábelen), ha leírod az ellenoldali wifi modulok pontos típusát (mobiltelefon és tablet esetén elég annak a típusa, de másnál a wifi modul típusa kell), akkor abban is megpróbálunk segíteni, hogy milyen szabványt és sebességet tudnak, így milyen router a javasoltabb és mi várható.
    a 100 Mbps elvárást wifi kapcsolatra értetted? mert ahhoz nem csak jobb router, hanem megfelelő ellenoldalak is kellenek, a 150 Mbps jelölésű, 2.4 GHz n szabványos kevés hozzá, de sokszor még az azonos szabványú és frekvenciájú, 300 Mbps kapcsolatot tudó is. (a kapcsolat sebességének csak a töredéke a hasznos/mérhető sebesség, az okokról itt írtam; link)
    amennyiben dual band képesek a wifi ellenoldalak, legalább 5 GHz n szabványt is tudóak, úgy a 100 Mbps elvárás simán megvalósítható, jobb esetben bőven felette is.
    árban milyen összeg környékén gondolkodsz?
    15 e ft környékén indulnak a csak 2.4 GHz n szabványos típusok, kicsivel feljebb az n szabványos dual band és 22 e ft környékén a már ac szabványt is tudók (illetve olcsóbbak is vannak mind a három kategóriában, de én a javasoltakra gondolok), a felső határ pedig a csillagos ég, de legalábbis nem nehéz 100 e ft felett is találni routert.

    [ Szerkesztve ]

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz Nuada herceg #50305 üzenetére

    Az Asus N18U "dual band változata" talán az AC1200G+ akarna lenni, ára 25k körül van van. TP-Link-ből az Archer C5 ami azonos képességű vele. Asus-ból még van az AC55U mint hasonló eszköz, az ára is kb ugyan annyi mint a másik kettőé.

    Adapter érdemes lenne cserélni mert a jelenlegi csak N150-es így erősen ő lenne a szűk keresztmetszet.

    Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
    A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

    Ajánlott adapterek:
    USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
    PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
    Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

    Dual band képességgel:
    USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC55/AC56, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/UH
    PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC56U/AC66/AC68, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
    A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

    Mivel dual band router-ben gondolkozol így érdemes lenne olyan adaptert is venni, az írt kliens eszközök között is több dual band típus van.

    [ Szerkesztve ]

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Új hozzászólás Aktív témák