Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Predator2

    addikt

    válasz ledgeri #88363 üzenetére

    Helló

    Fixen: 4 okostelefon, 3 laptop, 2 okos tv, 2 nyomtató. (ezek az eszközök általában nem működnek egyszerre) Ha jönnek rokonok, akkor ez a szám természetesen növekszik.

    Jelenleg egy TP-Link 941nd routerem van v3.2-es verzió. (csak a wifit osztja)

    Problémák, random nem tudok csatlakozni a routerhez csak áramtalanítás után, gyenge a wifi jel.

    A 941nd mellett egy Xiaomi Mi Wifi repeater 2 osztja a netet, mert a földszinten nem lenne wifi. Értelem szerűen a router a családi ház emeletén helyezkedik el.

    Milyen kategóriájú eszközök csatlakoznának? Laptopok, mobil, nyomtató, okos tv. NAS nincs.
    De bármilyen kacat jöhet még amit az élet hoz.

    Minek milyen csatlakozást igényelsz?
    A routernek 90%-ban a wifivel kell majd foglalkoznia.

    Melyik csatlakozáson milyen sebességet szeretnél?(NAS x PC közt kell az 1/2/5/10 gigabit) Fogalmam nincs, soha nem merült fel eddig ez a kérdés.

    Milyen extra szolgáltatást igényelnél? Erre sem tudok válaszolni. Nem tudom milyen extra szolgáltatások vannak, átlagos mezei user vagyok.

    Vezeték nélküli kapcsolat esetén mekkora terület, milyen falak?
    A tetőtérben gipszkarton falak vannak. A földszint a problémás (Kádár kocka lett tetőtér beépítéssel) A födémben van acél rendesen.

    Az észszerűség határain belül kellene mozogni. Fontos a jó ár/érték arány. 30k körül gondolkodtam, de nem tudom ez az összeg mire lehet elég. Nem akarok sz@rt venni.
    Garanciális terméket szeretnék, lehet ez akár használt is.

    Telekom-os (rezes) internetem van. Ez a maximum amit a vonalam elméletileg bír: [link]
    Nemrég megpusztult a modemem, amit cseréltek. A telekom-os úriember azt mondta, hogy 2-3 év és az én falumban is lesz optika. A környező településeken már van.

    Segítséggel elbóklászgatok a router beállításokban, azzal nincs baj, de nem vagyok egy IT szakember.

    Jöhetnek az ajánlások. :B
    Köszönöm előre is.

    [ Szerkesztve ]

    >> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Új hozzászólás Aktív témák