Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Gulyopapa #74040 üzenetére

    miért kérsz beállítást ha amúgy mindent default-on akarsz hagyni?

    leírtam wifiben mit érdemes
    3kattintás

    2,4GHz-en ha nincs B/G eszközöd akkor N onlyra tenném 1-13közül keresel telefonnal olyan csatornát ami kevésbé terhelt és ha van hely akkor 40MHz-re is rakhatod bár én inkább fix 20MHz-re tettem 13-as csatornára
    5GHz-en ha nincs N-es cuccod csak AC akkor N/AC mixedre teszed és fix 80MHz-re mert azt csak az AC tudja tudtommal és van 80MHz-re 3 csatorna amit választhatsz
    36-40-44-48 első 80MHz-es blokk
    52-56-60-64 második 80MHz
    és 100-104-108-112 harmadik blokk

    titkosítás természetesen WPA2-PSK-AES legyen
    professional résznél nem nyúltam semmihez, ami kell az alapból engedélyezve van (WMM, MU-MIMO és beamforming)

    WAN-t LAN-t beállítod ahogy neked szimpatikus
    meg az adminisztráció-->rendszer résznél a WPS gomb = turn on/off LED
    és már hasíthat is
    annyi a hátrány az AC57U és AC65P routernél is vagy lehet Mediatek tulajdonság ez hogy bármit állítasz és elmented kvázi restartol vele a router és több idő mire menti, AC66U B1-nél pl wifi állításkor nem szállt el a WAN rész mint itt.
    szóval első körben prímán beállítanám mert ha utána netezel vagy böngészel és akarsz megint állítani akár csak wifi csatornát vagy beállítást megint el fog szállni a net amíg alkalmazza.
    ja gyári FW régebbi volt mint a weboldalon lévő első kiadásnak nevezett
    úgyhogy frissítettem rá egyből

    u.i. : upnp-t én kikapcsoltam egyből, qbittorrent-nek nyitottam portot 2kattintásból előtte viszont a LAN résznél a DHCP-ben benyomod lent hogy manuális hozzárendelés legyen
    és a torrentes géped MAC címére fixálsz egy címet majd arra fogsz portot nyitni így kvázi örök beállítás lesz :R

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák