Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zedcon

    tag

    válasz Gubek-Einste #67042 üzenetére

    Hello!

    Az ajánlatodra vettem a héten az AQUAban egy ASUS RT-N18U-t (mert olvasom van némi szenvedés a TP-Link 1043N-al is), hogy lecseréljem a meghekkelt - nem biztonságos TP Link-WR741ND-mat amit úgy 5 éve használok. 120 MBites netem van egy 80 nm-es házban ahol alig van a közelben más wi-fi jel a közelben, mert vidék, ezért nem érdekel az 5 GHz sebessége és gyenge áthatolása a falakon. Remélem tényleg olyan stabil ez a router mint sokan mondják.

    A TP-link 150MBites-es routere olyan 80 MBitet-et tud teljesiteni nekem a 120 MBites UPC netből UTP kábelen, bár lehet némi security beállitás gyengitésével növelhető a sebesség mert pl DDOS protection be van kapcsolva. Szóval három okból cserélem le az Asusra, nagyobb biztonság miatt mert nem heckelték meg, nagyobb lefedettség és, hogy vigye a 120 MBitet stabilan.

    Kérdéseim.
    1. Az ASUS RT-N18U elíbrkozik stabilan 120 Mbites UPC nettel vagy ennél is security beállitás függó lesz a sebesség?
    2. Valami Tomato firmwaret emlegettek rá. Minek? Ez Third Party, nem lehet, hogy kém kodót rejtenek el benne a készitők (bár lehet az Asus is a gyárin)? Mivel jobb egy custom firmware mint a gyári ennél a router tipusnál? És ha javasolt a gyári cseréje akkor melyiket tegyem rá, hogy legyen nagy lefedettségem és stabil 120 Mbites netem? Ha van valami tuti firmware kérem irjátok meg a nevét és, hogy miért jobb mint a jelenlegi gyári.

    Kösz a segitséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

Új hozzászólás Aktív témák