Új hozzászólás Aktív témák

  • dethroner

    veterán

    Köszi a válaszokat. Eddig is sok éven keresztül használtam a tp-link routereim, nem is volt más márka nálam, muternak is ebből vettem. És most is az volna a lényeg hogy hosszú évekre letudjam a vásárlást és időtálló, vagy inkább jövőbe mutató legyen a döntésem. De még 5GHz-es routerem is csak egy rövid ideig volt, pont akkor amikor nem tudta még egy eszközöm se használni ezt a sávot. Akkor kiderült hogy a tp-link3600-as gyengébb lefedettséget adott 2,4GHz-en mint a megszokott 1043 V3, így azt eladtam és visszaváltottam a 1043-ra, amit a mai napig használok. Most már az itthoni telefonok és tévém is tudja az 5GHz-et, így ismét elgondolkodtam a váltáson. Panelban élek, és pár hozzászólással ezelőtt linkeltem képet arról hogy milyen sok és viszonylag erős hálózat van jelen a lakásban 2,4GHz-en. 5GHz-es hálózat nincs egy se. Mit gondoltok, ilyen környezetben 5GHz-en milyen lefedettséget tudnék elérni? 52nm a lakás, 5 helyiségben használjuk a wifi-t, a legtávolabbi pont a routertől 2 betonfalra van. Tegnap átraktam magyar régióról japán2-re a mostani routerem, és csodálatos változás állt be, szinte mindenhol az én hálózatom a legerősebb, korábban mindenhol voltak az enyémnél erősebb hálózatok. Most sehol nem csökken 55dBi alá a jel :)
    Szóval az lenne a kérdésem, hogy ezek a xiaomi routerek, vagy a huawei ax3pro, tudna-e ettől is erősebb lefedettséget biztosítani és ezzel együtt járna-e a sebesség növekedés is?

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Új hozzászólás Aktív témák