Új hozzászólás Aktív témák

  • digitalz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék tanácsot kérni, milyen routert lenne érdemes vennem.

    Jelenleg mi a felépítés:
    2 szintes családi ház:
    - felső szint - ide érkezik be a digi, itt egy RT-AC85P funkcionál mint router (+wifi), illetve belőle megy a ház többi részére a kábel:
    - vékonyabb ytong falak, eddig bármilyen wifi router átvitte
    - két kamera központ, nekik csak 1-1 kábel kell
    - alsó szint - RT-AC53 működik ap-ként:
    - nagyobb mint a felső szint, a falak elég vastagok (40-60cm tégla), itt már van olyan, hogy távol a routertől szakadozik a net, és gyenge a wifi jel
    - udvar:
    - ip kamerák 10-15m-re az alsó szinten lévő ap-tól

    Igény:
    Teljes házban wifi lefedettség, nem kell bikának lennie, sima telón böngészés, social media fogyasztás. Combosabb dolgok kábelen mennének. Kertben lévő kamerákhoz is elérjen a jel rendesen.

    Terv, összefoglaló alapján:
    - felső szint:
    - RT-AC85P csere a TP-Link Deco M4 masterére, abból egy kábel egy TP-Link TL-SG108E-be és abba menne a többi kábel.
    - alsó szint:
    - RT-AC53 csere a TP-Link Deco M4 egyik slave-jére, másik slave a ház másik pontjára

    Kérdésem az lenne, hogy szerintetek a TP-Link Deco M4 le tudja fedni ugyanazt mint az RT-AC53 (neten amit találtam, közel azonosak a számok, de nem győznek meg a labor körülményeknél mért értékek legtöbbször)?

    A "köztes" switch miatt lehet probléma a master-slave kapcsolatoknál?
    Esetleg a switchből van-e más ajánlott (sosem használtam még, így neten keresgélésre kellett hagyatkoznom)?
    Úgy számoltam 1WAN és 5LAN kábel menne a switchbe, érdemes lenne esetleg 16-ost venni a 8-as helyett? Árban nem fájdalmas a különbség a kettő között.

    Bármilyen más megoldás is érdekelne, összeget nem igazán tudok rátenni, nincs mély rálátásom a hálózat építésre, ha mégis kéne valamilyen támpont, azt mondanám 100-150 alatt jó lenne megugrani.

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák