Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OnLy16

    tag

    Sziasztok!

    Számomra elég fura problémába ütköztem. 2 Gépem van itthon jelenleg.

    1:
    GA-X38 DS4
    Geil EVO 2×2GB 1066Mhz
    Q8300
    HD5770

    2:
    Asus P5K/EPU
    E6400
    HD4770
    és hozzá:
    a: Kingmax 2×1GB 800Mhz egyoldalas (KLDD48F-B8KB5 FGUS)
    illetve
    b: Kingmax 1×2GB 1066Mhz kétoldalas (KLEE88F-B8KU6 NNAS)

    A történet:
    2. gépet összeraktam "b" memóriával, először bootolt, azután újraindítás után semmi. Bios reset után újra bootol, újraindítás után ismét se kép, se hang. Gondoltam nem tetszik neki hogy kétoldalas, ezért megvettem "a" memóriákat. Először azokkal sem akart működni, majd a slotok változtatása után egyszercsak feléledt. Install -> öröm.

    Rövid idő után elkezdett fagyogatni, memtest. Win7 beépített memtestje "Standard" beállításokon lefut, "Extended" beállításon 21%-nál meghal.

    Fele se tréfa, átraktam külön külön "a" és "b" memóriát az 1. gépembe, ottis ugyanúgy 21%nál dobja a hibát. Mivel véleményem szerint elég kevés a valószínűsége hogy mind2 modul (modulok) ugyanott hibáznak 2 külön rendszerben, gyanakodni kezdtem. (egyben kétségbe esni)

    Ötlet:
    Mi a helyzet, ha mind "a" és mind "b" modulok ECC memóriák és az alaplap(ok) nem támogatják őket. Honnan tudom ezt biztosan kiszúrni? (olvastam hogy +1 chip van az ECC ramokon, ami igaz is, középen egy kis piros extra chip van mind3on, Kingmax felirattal)

    Ellenben azt is olvastam hogy visszafelé kompatibilisek ezek a RAMok, működnie kéne az ECC-knek mint non-ECC. Sajnos a GEIL EVOn nemtudom van e extra chip, mert nem látom a hűtőborda miatt.

    Találkozott már valaki hasonló (21%on kifagyó) memtesttel? Adjatok ötletet, tippet légyszíves.

    Köszi, és bocsi hogy hosszúra sikeredett.

    Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

  • OnLy16

    tag

    válasz Qru #4298 üzenetére

    Közben annyi változott, hogy éjjel futtattam memtest86ot, az 18szor hibátlanul lefutott...nemértem. Everest stability tesztek simán mennek, VGA és VGA memória tesztek is végigmennek hiba nélkül.

    Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

Új hozzászólás Aktív témák