Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    Sziasztok!

    A neten akárhogy keresek, nem kapok értékelhető találatot "vászon állvány" ügyben... :( Hülye fejjel csak kb. egy óra múlva jutott eszembe, hogy megkérdezzem az illetékesektől. :)

    Naszóval. Lett egy motoros vásznam, de csak a vászon. 80'-as, 4:3 arányú, alu hengeren.
    A problémám a rögzítése. A furkálást hamar elvetettem, mert nem igazán járható. Ami a legjobb lenne (lévén nem mindig ugyanott néznénk filmet): egy állvány.

    Egy összecsukható, könnyű állvány, ami legalább két méter magasra tudja emelni a vásznat.

    Hol a trébe lehet ilyet kapni, Végigtúrtama netet, de csak fotósállványok meg horgászbot-tartók voltak. Vagy hangfalállvány. De nekem egy sima állvány kellene, aminek a tetején van egy kampó, hogy ráakasszam a vásznat. Létezik még ilyen, vászon nélkül?

    Köszönettel:
    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz c4 #13484 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Szerencsére ez nem olyan nehéz. (Vagy én vagyok túl erős...) Ha lenne egyáltalán különálló állvány, legalább meg tudnám nézni, elbírja-e. (Vászonnal egybeszerelt állványokra írták, hogy pl. 20 kilót elbír, ez pedig annál sokkal könnyebb.)
    Szóval nekem első körben mindegy, elbírja-e, mert azt meg tudnám nézni. Előtte viszont kellene valami állvány, amit nézni tudok. :D

    Aztán még meg kell szülnöm, mire tegyem a projektort úgy, hogy mobil legyen (oda tehessem, ahova akarom), de az elsődleges hely a kanapénk, ami elé nem tehetem, mert közel lesz a vászonhoz, mögé nem fér el egy állvány, mert a kanapé a falnál van, szóval olyan állvány kellene neki, aminek csak egy lebegő teteje van.

    Köszönöm, keresem akkor Szepit!
    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz Gyeptegla #13485 üzenetére

    Wow, igen, néztem hangfalast, csak ennek a teteje úgy tudom, teljesen lapos (egy lezárt végű cső).
    Nem is gondoltam volna, hogy azzal a hangfalba szerelhető izével jó lenne... Úgy gondoltad, hogy ezt ráhúzom a csőre, és a kiálló peremen lévő lyukakat felhasználva, teszek rá valami akasztót?

    Ez tetszik ötlet! Még agyalok, hogy az alu rudat hogy lehet felakasztani majd a kampóra. Mivel középen nem lehet felfogatni, csak a két szélén, kettő megoldásra gondoltam:

    1) Egy láncot húzok át a csövön, és azt akasztom a kampóra. Előnye: tutira tart és egyszerű. Hátránya: mivel az alucsövön belül van egy horony, nem tudom forgatni, mert beleakadna.

    2) Az alucső két végét lezárom egy "dugóval", aminek a közepére lyukat fúrok. Aztán vagy végighúzok az alucső teljes hosszában egy fémszálat, vagy csak a dugókba teszek egy rövidebb fémszálat, a lényeg, hogy az alucső két végén kiálljon egy rövid csonk. Az akasztón egy láncot vagy kötelt átvetek, a végére egy-egy kampót vagy karikát teszek, amit bele tudok akasztani a most felszerelt, kiálló fémszálra. Így tart is és fel is lehet tekerni a vásznat. Itt azt nem tudom, hogy ha nem úzok végig szálat az alucsőben, csak a végére teszek, az elbírja-e a saját sújt, vagyis nem hajlik-e el, illetve az alucső nem roppan-e össze saját súlyától.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák