Új hozzászólás Aktív témák

  • _Smooth

    senior tag

    válasz liszi70 #23680 üzenetére

    2,3m-ről a 65" képátlójú TV fogja ugyanazt a látószöget adni, mint egy 220cm széles vászon 3,5m-ről. Ez megközelítőleg 36° lenne, ami a THX ajánlásnak felel meg.
    Tehát egy 250-300-as vászon 3,5m-ről nézve sokkal nagyobb lesz - kérdés, hogy ez az élményre, filmre kinél milyen hatással van. Vannak, akik 250-300as vásznat 2,5-3m-ről néz(né)nek. Nyilván sokkal jobban el tudsz merülni a képben. De nem biztos, hogy ez az optimális - ha már egyszer a legtöbb filmet is úgy készítik, hogy ehhez a 36°-hoz igazítják.

    Én nem biztos, hogy a 65-ös TV-t lecserélném, ha van lehetőséged és nem kényszerít semmilyen különösebb kompromisszumra a 2m-ről való nézése.
    Sőt, én is gondolkoztam azon, hogy az amúgy 2,5m-ről nézett 50" TVmet 60-65-re vagy projektorra cseréljem.
    Szívem szerint inkább TV-re tettem volna le a voksom, de összességében olcsóbban jöttem ki a vetítővel. Ugyanúgy elég sok, csak egészen más kompromisszumokkal. Asszonynak nem tetszett, hogy fél méterre ki van húzva a TV a faltól, és szintén fél méterrel előrébb a kanapé. Most a helyére került minden, a kinézetével és a térből/falfelületből elfoglalt területtel is megbarátkozott, viszont egyelőre nem megoldott még a kinectezés.
    Meg nem bántam, de ha eleve egy 65-ös plazma lett volna a falon, valszeg nem váltottam volna.
    Persze, egy dedikált moziszobában már nem ez lenne a helyzet.

    (de ez csak egy istenkáromló vélemény :D)

    (#23681) liszi70
    190 széles kép 265cm-ről pont azt a látószöget adja, mint a 65" TV-d 200cm-ről :) (kb 39,5°)

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

Új hozzászólás Aktív témák