Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Van olyan program, ami konvertálni tud NTFS partíciókat más allocation unit size-ra?
    Ja, és bootolható USB-ről is fut?

    Azt hiszem ma csináltam valami hülyeséget. :U

    Egy ideje már rosszalkodott a rendszer (Win7x64 - nem települt a nyomtató driver, az "sfc /scannow" talált hibákat, de nem tudta javítani, stb.), így rászántam magam, hogy újratelepítem.

    Viszont közben gondoltam egyet, és úgy döntöttem hogy gparted-el törlöm a kis 50Gb-os rendszerpartíciót, hozzácsapom ezt a kis helyet a nagy ~1.8Tb-os partícióhoz (a RAID0 tömb összes többi része), és ezután nem lesz külön rendszerpartícióm, mert csak a gond van a szeletelgetéssel (új gépeken már eleve nem szeletelek, csak ez már nagyon rég így van, és a nagy terület miatt eddig nem piszkáltam - tele van adattal a ~1.8Tb)

    Aztán ahogy elkezdett dolgozni a gparted, és kiírta hogy olvas 2Mb-os szeletekkel, megijedtem, hogy ebből baj lesz!

    A régi 50Gb-os rendszerpartíció 4096-as, a nagy ~1.8Tb-os partíció pedig nagyobb allocation unit size-al volt formázva.
    Mivel most a kicsit töröltem és a nagyot nyújtom meg, így az új nagy partíció nem 4096-os lesz, így pedig nem engedi majd a Windows 7 hogy ide telepítsem.

    Mi lenne erre a megoldás?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz AtHoS #21405 üzenetére

    képes 4k-ból 64k-ba konvertálni úgy, hogy utána a partíciót OS-nek is lehet használni.

    Ez elgondolkodtató. Lehet, hogy én emlékszem rosszul és 4k alatt nem lehet Win7-et telepíteni, de felette egész 64k-ig?

    Csak onnan rémlett, hogy egy időben már használtam SSD-t rendszermeghajtónak (csak bedöglött, nem cserélték hanem pénzt adtak vissza és azóta nem vettem másikat) és ott ugye nagy cluster az ideális, és mint ha mégsem tudtam volna 4k fölé menni úgy, ha oda akarom tenni a Win-t.

    Na de mindjárt végez a gparted, majd kiderül. Mert már arra sem emlékszem pontosan mennyire volt formázva ez a partíció, csak úgy rémlik többre, mint 4k.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz AtHoS #21407 üzenetére

    Kösz, az idézett szöveg is írja, hogy a Windows nem hajlandó 4k cluster felett települni.

    Nézegettem ezt a progit. Lehet hogy az lesz a megoldás ha átmenetileg berakok egy winyót a gépbe, arról bootolva egy windows-ba átkovertálom a cluster size-t ezzel az Acronics, és remélhetőleg még mindig meglesznek az adatok és felmegy a Win is. :DDD

    Most azon akadtam ki, hogy a 3 lépésből még mindig ugyanúgy 2/3-on áll az után is, hogy végigért egyszer a csík 1óra38perc-ről, de most megint számol 2/3-adik lépésként 3:48-ról. :Y
    Ez egynek se kevés, de most már azt sem tudom biztosra hogy hány lépésből áll a 2. lépés. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz AtHoS #21409 üzenetére

    Asszem félreérted kicsit.
    Én nem növelni, hanem csökkenteni akarom majd a méretet, mert összerakok két partíciót, és az új partíción most nagy a az alloc size, így félek nem tudok majd Win-t telepíteni. Ha már felment, nekem nem fontos növelni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sfdrakex #21416 üzenetére

    A hosszútávú tapasztalatom az, hogy jobb egyben.
    Ha valami törli a partíciós táblát, akkor úgy is ugrik minden partíció, ahogy a vírusok is babrálhatják a fileokat bármely lemezen/köteten/partíción, ami mountolva van.
    Viszont mikor "itt van hely, ott nincs hely", stb, akkor kellemetlen, mellette pedig nem sok szól.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Van egy probléma, amire tudom, hogy lennie kell megoldásnak, de nem találom.

    Adott egy ~10 éves laptop, mi épp a vízválasztó vonal rossz oldalán áll, mert a 915GA Centrino platform GPU-jához nem készült (és állítólag hardware-es korlátok miatt nem is készülhetett) WDDM, csak XP-s driver, valamint nincs még benne hardware-es videó dekóder sem, illetve elég öreg, mai szemmel lassúcska nyers CPU és GPU erőben is, nem csak tudásban.

    Ha Flash Player-el próbálok rajta lejátszani egy Youtube videót, akkor szaggat, főleg teljes képernyőn és 360p-től magasabb felbontásban. Ha viszont lementem ezt a videót és normális lejátszót használok, akkor simán viszi a 720p-s videókat is, akár teljes képernyőn. Ez nagyjából egyformán igaz többféle OS-el és böngészővel (akár Windows XP és 7, Ubuntu vagy Lubuntu, FireFox, Chrome, IE11, stb), van ami rosszabb, van ami jobb, de egyik sem elég jó.
    Szóval pont annyi hiányzik a "boldogsághoz", amennyivel jobban optimalizált egy MPV vagy MPC-HC, mint az Adobe Flash player. Az egyik a kis felbontással és alacsony bitrátával is szaggat, a másik már épp "HD-Ready" (azért szépen megszenved, de 720p-vel és magas bitrátával is csak nagyon ritkán reccen).

    A gond pedig az, hogy nem a Youtube-nak kéne mennie, hanem az atv.hu műsorainak (nem az enyém sem a gépem, sem az online atv iránti igény, hanem egy idősebb ismerősömé) és Youtube-hoz találtam volna megoldást, de ehhez nem, hogy egy külső lejátszóban nyíljon meg a videó (ami elbírna vele ezen a vason).

    A vicc viszont, hogy amikor egy noname, olcsó kínai Android 4-es táblagépen ellátogatok az atv.hu-ra, akkor egy kattintásra azonnal feldobja nekem a saját alapértelmezett médialejátszójában a videót. Szóval biztos, hogy egyáltalán nem lehetetlen, nincs semmi speciális védelem az atv Flash alapú lejátszójában, illetve egy egész általános módon működő trükk is sikerrel járhat. Csak kéne a konkrét lánc, ami ezt egy desktop OS-en is megcsinálja. Ez lehet Windows vagy Linux is, mindegy milyen böngésző, csak működjön.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kernel #36060 üzenetére

    Sőt... Nem egyszerűen Adobe Flash Player-t, hanem FlowPlayer-t (v3.2.18 Free verziót) használ az ATV, ami egy Flash-en belül futó (és még önmagán belül is moduláris) program, ezért nem ismerik fel az olyan böngésző pluginok, amik általános jelleggel keresnek Flash Player-ből URL-t a video stream-hez, FlowPlayer-specifikus plugint pedig nem találtam Firefox-hoz vagy Chrom/e/ium-hoz.

    Pedig ha a noname Android táblagép kapásból megoldotta, akkor csak lennie kéne megoldásnak (biztos, hogy nincs ellehetetlenítve valami féle titkosítással, vagy nem szabványos és dokumentálatlan protokoll beiktatásával).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz akaido #36064 üzenetére

    Ezt a plugin-t már próbáltam, az atv.hu-val nem működik. :N
    Eddig minden hasonló legfeljebb addig jutott, hogy le tudtam menteni pár apró sfw file-t, ami magához a FlowPlayer-hez tartozik, de semmi köze a videó tartalomhoz.

    Illetve ez nem lenne alternatíva, de próbáltam már kézzel is kihámozni a videót. Megtaláltam az mp4 file nevét és kiderült, hogy RTMP protokollt használ a stream-elésre, de nem tudtam letölteni, mert nem tudtam összerakni a teljes elérési utat.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Essejó #36081 üzenetére

    Benne van a hsz-ben, amire válaszoltál, 3. sor legelején. 915GA

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Essejó #36087 üzenetére

    Konkrétan ez a gép tudtommal Intel GPU-t használ. Ha mégsem, akkor elég jól titkolják, hogy ki volt a bérgyártó. Ez egy passzívan hűtött, AGP buszra kötött lapka, de nem vettem le róla az alumíniumlapkát (csak láttam, amikor szét kellett szednem a notit, hogy fizikailag szabotáljam a hardware-es WiFi rfkill switch-et, mert azt egy szoftveres hotkey panelt működtette, amihez Win XP vagy Ubuntu 9.04 óta nincs stabil driver, alapértelmezésben pedig OFF-ra állítja a WiFi kártyát, a szoftveres rfkills switch viszont így is működik, hogy ezt kiiktattam...) és gondolom akkor is Intel van ráírva, ha más tervezte és/vagy gyártotta.

    Végül Debian 8.2-vel adtam vissza a tulajnak a gépet, mert a GNOME-al működik a Vsync OpenGL 1.4-el is (a legtöbb Linux-os asztalkezelő vagy egyáltalán nem is támogat OpenGL-t, vagy már csak 2.0+ verziókkal, esetleg EGL-en át, amihez csak még a 2.0-ás korszaktól is újabb GPU-k kaptak driver támogatást és/vagy amúgy is "experimental" az OpenGL, nem alapértelmezés, mint GNOME-nál).

    ...

    Az ATV műsorlejátszás kérdést nem sikerült megoldanom. Mindent kipróbáltam, amit itt javasoltatok, de nem jártam sikerrel, legfeljebb is a műsorok előtti reklámokat sikerült lementenem. Vagy talán valamelyik próbaverziós és fizetős, Windows-only program mint ha lerántotta volna a file első pár percét, aztán kérte volna a regisztrációs kulcsot, amitől olcsóbb egy új laptop, ami már képes hardware-esen H264-et dekódolni (vagy megoldja CPU-val Flash-en át is).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Szimplán csak inkrementális backup-ra van ingyenes alternatívája az Acronis-nak?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BitRider #52963 üzenetére

    Kösz, ezt kipróbálom. :R
    Alapvetően elég file-okhoz. Szerencsére nem száll el olyan sűrűn egy valamire való SSD alattam, hogy mondjuk 10 évente nagy megterhelés legyen nulláról újrahúzni a Windows-t. Nagyobb az emberi hiba esélye (véletlenül felülírok/letörlök valamit, ami mégis kéne).
    (A Win-es gépemben konkrétan még sohasem szállt el, csak a legelső, kezdetleges SATA2-es SSD. Illetve egyszer szállt el egy Linux-os gépemben egy SATA2-es Intel, pontosabban 8MB-osnak látszott, míg toltam rá egy ATA_Secure_Erase-t, ami visszahozta és csak vissza kellett állítani a backup-ot.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák