Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Worker #5970 üzenetére

    Hát a legtutibb, ha egy külső USB-s winyóra kimented ami kell. Mégpedig azért, mert pont nemrég jártam úgy, hogy a partíció átméretezése közben kiakadt a progi(pmagic8) vmiért, és csak mindenféle trükkös adatviasszálító programokkal sikerült visszanyerni az adatok nagyrészét.
    Szóval ha elég bátor vagy, a következőt kell csinálni:
    Szerzel egy jó partíciókezelőt, pl. az ingyenes qtparted-et.
    A mostani partícióméreted lecsökkented a lehető legkissebbre. Ha mákod van tudsz készíteni egy olyan nagy partíciót, amin a fontos adataid elférnek. Ide átpakolod a mi kell, és a régi partícióra felhúzod az új oprencert, a másik partíción pedig megmaradnak az adatok.
    Én úgy szoktam csinálni, hogy 10G az XP-nek(Vistának 20G),másik 10G a másolatnak(ha vista, akkor értelemszerüen ez is 20G), a maradék helyen pedig külön tárolom az adatokat.
    Amikor fent van az XP, aktiválom, és felteszek minden frissítést. Amikor a rendszer uptodate, ezt a partíciót lemásolom arra a bizonyos biztonsági másolatra, majd elrejtem (hide). Ezután lesz egy frankó XP-d, és egy másik partíció az adatokkal.
    Ha bármi baleset történik, fogom a rejtett másolatot, és visszamásolom az első partícióra. Így visszaál a szüz XP, és megmaradnak az adatok.
    Remélem érthetően írtam le.
    Ja és +1 dolog: A PortableApps-ról egy csomó program letölthető ami telepítés nélkül működik. Ilyen a FireFox,ThunderBird. Ezek az Adat partíción vannak. Bármelyik ujratelepítés után megmarad minden böngészőbeállítás(adfilter plugin stb...) A levelezés az összes beállítással (postafiókok,szűrők)

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák