Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Essejó #31757 üzenetére

    Csak a Windows partíciót kell klónozni, majd miután az működik, a többit egyszerű másolással.

    XP idején még a Windowst is meg tudtam oldani másolásos módszerrel, Total Commanderrel, persze gondoskodva a megfelelő indítószektorról, meg még voltak trükkjei a dolognak, nem részletezem.

    Win7-nél már kellemetlen, mert itt-ott elakad a másolás, hozzáférési akadályok miatt, ezért azt egyszerűbb klónozni.

    Adattároló partíciót viszont felesleges klónozni, mert ott nem kell átvinni azonos bootszektort, azonos fájlrendszert, aminél még a cluster méret is azonos, felesleges átvinni a rejtett System Volume Information mappa tartalmát is. Sokkal célszerűbb egy új fájlrendszert formázni és azt használni.

    Mindamellett ilyenkor a klónozó program is csak fájlszinten másol, ezt abból lehet látni, hogy a töredezettséget nem viszi át, vagyis nem szektorszinten tükrözi az egészet. Meg persze a sebességből is kitűnik. (Teljes HDD-t szokott szektorszinten klónozni, 1:1-ben, baromi lassan.)

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák