Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz cigam #14118 üzenetére

    A következő mondatban az is ott van, hogy 40%-on tárolva viszont jelentősen csökken ez a károsodás. Ha nem érted, hogy a folyamatos használat (kicsit lemerít, rátölt, és a hőmérséklet is változik, töltés közben jellemzően 25 °C-nál magasabb, és ha megnézed, a hőmérséklet emelkedésével egyre károsabb a magas töltöttség) melletti, 100% körüli folyamatos töltöttség miért rosszabb az egyszer 100%-ra töltött, használaton kívül tárolt állapotnál, az akksi' szempontjából, azt nem én fogom elmagyarázni.
    (Egyébként, még az is lehet, hogy én vagyok a gyenge angolból, de az ..., even when unused szerintem azt jelenti itt, hogy még akkor is, ha használaton kívül van.)

    Rossz bekezdést idéztem a másodikból, siettem, tehát az eggyel felette lévő az érdekes:

    -The time at which the battery stays at 4.20/cell should be as short as possible. Prolonged high voltage promotes corrosion, especially at elevated temperatures. Spinel is less sensitive to high voltage. (A 4.20 V a 100%-os töltöttség állapota.)

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák