Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    Gépet szeretnék újítani, jelenleg E8200-am van (3.2Ghz-n), egy p35-ds3 alaplapban, 4GB CSX 800Mhz-s ram és egy Asus 5770 társaságában.
    Mostanában úgy veszem észre, hogy a proci teljesítménye kicsi játékok, alkalmazások alatt.
    A keret lenne 28000Ft.
    Amire kellene:
    GuildWars2, Cad/Cam (nem túl nagy projektek, tanulok még), újabb játékok futtatására (1680x1050).
    Én a 6 magos Phenomban, vagy fx-6100-ban gondolkoztam, de ahogy láttam játékok alatt siralmasan tud a Bulldozer teljesíteni. Továbbá az új procihoz új alaplap is tervbe van véve, 8GB rammal.
    Mit tudtok erre mondani, illetve ajánlani?

    Szerk.: Vagy netán adjam el az egészet és vegyek egy A8-5600K-t és vegyek mellé videókártya gyanánt egy 6570-et?

    [ Szerkesztve ]

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    Processzort (és alaplapot) keresek a jelenlegi FX-8350-em helyére.
    Játszani venném (MMO-hoz, ahol azért fontos az egyszálú teljesítmény, a mostani proci hajlamos néhány játékban 20 alá vinni az FPS-t), illetve majd modellezgetnék egy kicsit, de nem profi szinten. Videókártya valószínűleg egy RX480 lesz mellé, illetve ha az gyengébb lesz mint várom, akkor egy Geforce 970.

    Igazából meg akartam várni az AMD Zent, de most kell majd a gép, pedig reménykedtem, hogy valamennyire lentebb veri az árakat.

    Amit kinéztem az az i5-6600k, illetve az i7-ek közül néztem párat, de nem látom, hogy teljesítményben lenne jelentős előrelépés, illetve ha van is a játékok nem veszik észre. Van ár/értékben ennél jobb processzor?
    Néztem az i7-et, de nem hiszem, hogy az a minimum +20kFt megérné nekem. Bár abban sem vagyok biztos, hogy kell nekem K-s processzor per pillanat.

    [ Szerkesztve ]

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    i5-6600K és i7-6700k processzorok közt vacillálok. Keret még éppen lenne az i7-re, de nem akarok feleslegesen kivágni ~30eFt-ot az ablakon. Meg nyilván a pluszból jobb gput/alaplapot/memóriát tudnék venni.
    Elsősorban játékra kellene (Guild Wars 2, LoL, Deus Ex Mankind Divided, Battlefield 1, ARK), pár hónap múlva egy 1070 lenne mellette (vagy AMD-s vga-k közül egy hasonló teljesítményű).
    Továbbá szeretnék néha streamelni, illetve videót rögzíteni játékokból, ezesetben mennyire lenne gáz az i5? Nem procival gondoltam a felvételt, hanem Shadowplay/VCE-vel, szóval elvileg a procit nem terhelném. Videóvágásnál meg nem igazán érdekelne, hogy a kódolással 5perc vagy 8perc alatt végez.
    Tervben nincs 144hz-es monitor, szóval az sem igazán lényeg számomra, ha i5 120, i7 144fps-ig hajtja meg a videókártyát.

    [ Szerkesztve ]

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    Akadt egy lehetőség, hogy Ryzen 2700-at tudnék venni 45k-ért. Eddig a 3600-zal szemeztem, de egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy jobb-e ha 15eFttal olcsóbban veszek egy 2700-at.
    Ami sarkallatos pont, hogy MMORPG-ket játszok (Black Desert Online pl.), ott azt olvastam, hogy a Ryzen 3600 jelentősen jobb, illetve a +2magot annyira hatékonyan nem tudnám kihasználni. Továbbá egyelőre nem akarok memóriát cserélni és "csak" CL16 3000Mhz-s - ahogy olvastam ez a régi Ryzeneknél gond lehet.

Új hozzászólás Aktív témák