Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz shield #57004 üzenetére

    Milyen játékokkal játszol ami csak 1 szálat tud kezelni?

    Ha csak az 1-2 szálas teljesítmény a lényeg akkor neked az i3 4360 is bőven elég lenne szerintem mert az i7 4790k előnyeit nem tudnád kiélvezni (a Radeon HD 7770 mellé pedig bármi más az i3-on túl csak pénzkidobás lenne)
    Szerintem teljesen fölösleges a 2400mhz-es 16GB ram is. Még sose panaszkodott senki, hogy 8GB nem elég bármire (munkán kívül). Persze lehet, hogy -ilyen fejlődési sebesség mellett- kb 3 év múlva lesznek esetek mikor kevés lesz.. de addig csak buknál a dolgon mert olyanra költenél aminek gyakorlati haszna nincs. 3 év múlva a DDR3 árak pedig esélyes, hogy uzsonna pénz környékén fognak járni.

    Játékok alatt pedig nem sikerült még bizonyítani, hogy a 2400mhz-es ram hozna bármiféle többletet az 1866 vagy akár az 1600mhz-hez képest.

    Az i7 3770K és a i7 4820K a 4 csatornás memóriavezérlőt és nagyobb cash-t leszámítva ugyan az.. csak ugye az 3770k gyárilag 4 magosnak készült.. az 4820K pedig 6 magosnak. (2 mag letiltásra került (így szokták javítani a kihozatali arányt.. a selejtet eladják félpénzért))

    Már rég el kellett volna felejteni ezt az Órajel=nagy teljesítmény párhuzamot.. mert ha igaz lenne akkor az FX-9590 lenne az aktuális csúcs processzor a világon.. ami ugye gyárilag 4.7Ghz-en indul.

    Szóval nem. Neked nem magas órajel kell, hanem 1 szálon nagy számítási teljesítmény.

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz shield #57004 üzenetére

    Sajnos már lejárt a szerkesztési időm..

    De aktualizálva a Ram kérdést.. már biztos vagyok benne, hogy teljesen fölösleges a 2400mhz-es ram (túl magas az időzítése). Sehol, semmilyen előnye nincs az 1600mhz-es ramokhoz képest. Egyszerűen csak drágábbak.. de nem jobbak.

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák