Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz Bertiee #77181 üzenetére

    I7-ből szerintem most a 2600 ill. a 2600K jó vétel, de csak azoknak akiknek már van 1155-ös lapja. I7 3770K és 2600K között elhanyagolható pár százalék a különbség van miközben egy 3770 kb. 1,5x annyiba kerül a használt piacon.

    egy 2600K megcsíphető 30-35 körül, addig a 3770-es cpu-k egy tizessel többért, 35-45 körül mennek. Nem éri meg a felárat szvsz.

    Ami elgondolkodnék a helyedben, a jelenlegi cuccok eladása, és egy Ryzen 5 1400/1500X vétele. Az 1400-as modell használtan már elég olcsón megvehető,szerintem 35k körül megkapható egy R5 1400 apróról. Újonnan 40, szóval használtan kevesebb kell legyen, igaz nem nagyon van belőle eladó használt. Lap se drága hozzá,aprón kb. egy árba megy a használt 1155 a használt AM4-el, ami szvsz. nonszensz. Egyedüli felár a ddr4 ram. Közben alacsonyabb fogyasztású és a gyári hűtés is elég jó. Miközben egy Sandy/Ivy i7 mellé igencsak javasolt lenne egy normális hűtő beszerzése is szintén plusz pénzért.

    IPC-ben Skylake szint, tehát a tuning nélküli 1400-as kb. 4ghz-es Sandy I7-el egyenlő. Nekem mint Sandy i7 tulajnak ezt nem annyira jó leírni, de ez van. Csak azért említettem meg, hogy lásd, mennyire vagyok elfogult.. További előny, hogy az AMD ígérete szerint még 3-4 évig marad a platform és a most tavasszal megjelenő cpu-k is használhatóak a jelenlegi lapokkal, és az ígéretek szerint ez még a jövő tavasszal megjelenő prociknál is így lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák