Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Nekem egy multifunkciós cuccra lenne szükségem, csak a családnak, havi 1-2-3 dokumentum nyomtatására és scannelésére. Alapvetően keveset lenne használva, szóval szinte mindegy milyen, csak olcsó legyen. :U Színes nyomtatás nem elvárás.

    Idáig tiszta sor, ilyet könnyen találnék magamtól is... a problémám ott kezdődik, hogy olyan kellene ami WiFi-s, rendes hálózati nyomtató amire lehet nyomtatni Androidos telefonról... mindezt lehetőleg megbízhatóan és egyszerűen.

    Ezzel az utóbbival vagyok meglőve, kevés infót találok arról, hogy ez melyik cég nyomtatóival milyen könnyen oldható meg, milyen (ill. milyen sz*r) az app-juk (ha egyáltalán kell külön app), stb...

    Annyit szeretnék hogy pl. anyám (60+) a mobilján a GMail-ben rányom pl. egy PDF csatolmányra, kiválasztja hogy nyomtatás és kész, már megy is, mindenféle bűvészkedés, démonidézés, macskanyúzás, gatyaporolás, fingfaragás nélkül... lehetőleg olcsón.

    Ja, WiFi Direct-et ill. külön dedikált WiFi hálózatot kerülném, legyen szépen a routerre csatlakozva mint minden más.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Korábban én is kérdeztem és látom elő-előkerül a HP 2720 / 2720e olyanoknak, akik nagyon olcsón szeretnének egy multifunkciós készülékhez jutni, otthoni felhasználásra.

    Jellemzően az rá a válasz, hogy hagyjuk ezt a fenébe és vegyünk helyette inkább 3x annyiért valami Brother terméket. Na ez szerintem egy kifejezetten rossz válasz... Aki 20 ezer Ft alatt keres multifunkcióst, annak hiába ajánlgattok 50-ért mást - kb. olyan mintha RTX 3080-at ajánlanátok League of Legends-ezésre... Értem én hogy jobb, de baromira felesleges.

    Én végül mégis vettem egy 2720e-t és egyáltalán nem bántam meg. Teljesen jól tud nyomtatni és scannelni is, és - bár a beállításához mindenképp szükség van a HP Smart-ra (ami egyébként a Windows Store-ból jön le) - azzal fel lehet léptetni WiFi-re és onnantól tök normálisan működik hálózati nyomtatóként és scannerként is. Mobilról is simán lehet vele nyomtatni és scannelni, szintén a HP Smart-on keresztül - tehát mindent tud amire szükség lehet, magától, hálózaton.
    Azt hiszem a 2720 és a 2720e közt egyébként az a külnöbség, hogy az e-ben van 5GHz WiFi is.

    Az igaz, hogy a tinta viszonylag drága bele (4-5000 egy fekete patron), de még mindig olcsóbb mint a korábbi, hasonló Canon multifunkciósomhoz volt. Ezen felül akinek arra kell hogy havonta 5-10 oldalt nyomtasson otthon, pl. valami biztosítás papírjait vagy ilyesmiket, azt nem igazán fogja érdekelni 1-1 lap nyomtatási költsége, pláne hogy még ilyen patron árak mellett is olcsóbb nyomtatni vele, mint elszaladni egy papírboltba és ott nyomtattatni. (meg nyilván végtelenszer kényelmesebb is)

    Ezen felül - amiről én nem is tudtam - ott van a HP+ / Instant Ink szolgáltatás is, amivel az első fél évben tök ingyen kapunk utánpótlás patronokat a nyomtatóhoz (még színeset is), még akkor is ha sokat nyomtatunk. Ezt követően előfizetéses modellben tud tovább menni, de (ha valaki tényleg keveset nyomtat) éves szinten alig több mint egy patron áráért (azaz 449 Ft-os havidíjért, de ennyiért csak feketét adnak) gondoskodik róla a HP, hogy mindig legyen tinta a nyomtatónkban. Így teljesen "gondozásmentes", csak úgy "magától" hozza a futár az új patront, ha a régi kifogyóban van.
    A fél éves próbára még akkor is érdemes regisztrálni ha egyébként nem kívánja használni a szolgáltatást az ember, mivel a starter patronok mellé rögtön kapunk egy szett normálisat is.

    Szerintem igenis van létjogosultsága ezeknek a készülékeknek, és jó választások lehetnek azok számára akik nem akarnak se sokat költeni rájuk, se sokat bíbelődni velük. Igen, tény hogy ezek abszolút belépő kategóriás termékek, és tény hogy azt a vonalat képviselik, amin a gyártó nem a nyomtatón hanem a tintán akarja megszedni magát, de bőven van olyan felhasználási terület, ahol ez belefér ill. még így is megéri.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Varshi #16286 üzenetére

    Ha azon vagy fennakadva, hogy "15 oldal havonta" már nem érted annak a rétegnek az igényeit akiknek egy ilyen nyomtató előnyös lehet... Nem találtam fel semmilyen spanyol viaszt, de az én igényeim mellett sok évre lenne szüksége pl. egy Borther-nek ahhoz, hogy az olcsóbb tintájával visszahozza azt a pénzt, amit a HP nyomtató filléres árán nyertem...

    Az Instant Ink előfizetésben pedig főleg azt emeltem ki előnyként, hogy fél évig ingyenes. Ki ad még olyan filléres nyomtatót ami mellé ajándékba kapsz akár több teljesértékű és színes patront is a vásárlás után, nem csak vacak startereket 3 csepp tintával? Lehet köpködni a HP-t de nekik ez mégis belefér a 2720e 18 ezer Ft-os árába, amivel csak tovább növelik az árbéli szakadékot (saját javukra).
    Akinek nem tetszik az bármikor lemondhatja, és ugyanúgy vehet a boltban patront, vagy feltölttetheti a meglévő patronját mint bárki más.

    Nem kell ehhez semmilyen marketingnek működnie, de még ha működik is itt van a kezemben 2x2 új, tele patron és ha elhasználom őket még mindig ingyen kapok továbbiakat. Ha nagyon rá akarsz menni a matekra megjegyezném, hogy a fél éves ingyen Instant Ink ideje alatt automatikusan a legnagyobb csomagot kapod meg, és tökre nem foglalkoznak vele hogy kicsoda vagy ill. milyen accounthoz kötötted a próbaidőt, mert a nyomtatóhoz jár és nem egyszeri reklámfogás. Értsd. egy ember többször is igénybe veheti - gyakorlatilag fél évente venni kell 18 ropiért egy új 2720e-t és havonta 700 oldalt ingyen nyomtathatsz vele. Ez nem tűnik annyira szar üzletnek, pláne ha az előző gépet még el is passzolod pár ezresért... (ja és így végtelen garanciád is van :U )

    Persze ezzel már elég messzire mentem, mivel - ahogy korábban mondtam - nekem pont azért volt ideális ez a gép, mert még a havi 15 oldalt sem fogom átlépni... És pont e miatt nem is érdekel, hogy a tintából visszaosztva egy oldal nyomtatási költsége 10 Ft-e vagy 50 Ft, mert kb. nyugdíjba megyek mire ebből visszajönne az a kb. 30 ezer Ft amivel ez a nyomtató olcsóbb volt egy "jónál".

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Tudnátok nekem olyan nyomtatót/multifunkcióst ajánlani, ami:
    - otthoni felhasználásra kell, szóval ne kerüljön százezrekbe és ne legyen akkora mint egy hűtőszekrény
    - tud hálózati nyomtató lenni (Win11), mind1 hogy wifi vagy lan, csak lehessen máshol mint a számítógép és használhassa egyszerre több gép is
    - lehetőleg nem kell hozzá külön szoftver, account, előfizetés és hasonló f*szságok (nyilván a driver oké)
    - nem szárad be ha hosszabb ideig nem használjuk, azaz megbízhatóan mindig tud nyomtatni, ha hirtelen kell
    - nagyon örülnék ha tudna scannelni is, de végülis ez nem feltétlen elvárás
    - nyilván plusz pont, de nem feltétlen elvárás az sem, hogy tudjon színesben is nyomtatni
    - tök mind1 ki gyártotta és milyen technológián alapul, csak a fentieknek feleljen meg

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák