Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ObieWan

    csendes tag

    Üdv mindenkinek

    Egy kis segitségre lenne szükségem.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Közel jövőben...

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200-250 ezer ft

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Munka, Játék, egyebek

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Ebben az ár kategóriában tudom, hogy a közepes beállitás már jónak számit ugyhogy..nem feltétlenül a legujabb játékokkal persze...

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6 matt FullHd IPS, persze hogyha van.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozhatóság miatt vennék ekkora gépet maximum 15,6 -ig.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem fontos vagy ha van rá lehetőség Windows 10

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    1Tb tárhely,, minimum 8 Gb memória, optikai meghajtó nem kell.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Az árkategória magába foglalja a foglalatokat és azok számát, ami elegendő számomra.
    Intel+Nvidia kombó legyen a gépben.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Újat szeretnék, Vagy gyártó által felújitotat, külföldről.

    Van pár kiszemelt gép de nem tudom hogy milyen a minőségük esetleg akinek lenne hasonló irhatn pár szót róla megbizható e a burkolat stb...

    Első Második HHarmadikvagy ezek variációi

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Atticus_ID

  • ObieWan

    csendes tag

    válasz Bkrisz9 #117733 üzenetére

    Igen én nekem is az a gép felelne meg, viszont az anyaghasználata milyen lehet. persze tudom nem prémium, de mégis hordozhtóságilag és szellőzésileg jó lehet e?

    PSN ID: Atticus_ID

  • ObieWan

    csendes tag

    Üdv

    Segítségeteket szeretném kérni nézegettem neten is sok féle gépet de kérdéses volt a processzor elég soknál..

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Közel jövőben, hamarosan

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    100000 Ft

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Munka, hobbi, netezés, filmnézés

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem lenne használva

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6" minimum és matt ha lehet ha nem akkor nem.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Otthoni munka, hobbi. Nem nagyon.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Minimum Windows 7

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Mind 1

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Netezésnél azért ne akadozzon illetve a filmeknél sem, problémamentes betöltés

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Használt

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Atticus_ID

  • ObieWan

    csendes tag

    válasz Khelben #119054 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm az ajánlásod pont ezzel a HP-val szemeztem én is akkor ezek szerint ő lesz az nyerő. Nem is tudtam hogy foglalkoznak használtakkal is Ez persze nem baj. Még egyszer köszönöm.

    PSN ID: Atticus_ID

  • ObieWan

    csendes tag

    Sziasztok

    Érdeklődni szeretnék két használt üzleti laptop közül melyik érné meg jobban [EZ] vagy [EZ] (utobbi 17. sor HP Elitebook 8570p)

    Válaszokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Atticus_ID

  • ObieWan

    csendes tag

    válasz Khelben #119890 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszod. Én is abban gondolkodtam, de inkább rákérdezek miben másabb....

    Köszönöm szépen.

    PSN ID: Atticus_ID

  • ObieWan

    csendes tag

    Üdv

    Segítségeteket szeretném kérni, tudom nem teljesen ideillő kérdés teszek fel de hátha tud valaki segíteni. Munkaállomásokat nézegettem és a HP Elitebook valamint a Dell Precision gépek közül néztem párat ki használtan a gond hogy nem tudom eldönteni melyik lenne jó anyag felhasználásban melyik jobb valamint teljesítményben. Max keret 150 ezer, 15,6" kijelző full hd kijelző, játékra is lenne használva régebbi... videó konvertálás, vágás, akadásmentes programok betöltése a fő opció is.

    Tehát:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Közel jővőben
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    150 ezer Ft ha több az sem gond.
    (3) Felhasználás?
    Irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    HD, FullHd, régebbi játékokra
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    FullHd Matt ha lehet IPS ha nem az sem gond
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nagy utazgatásra nem.
    (7) Operációs rendszer?
    Bármilyen
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Teljesen mind 1
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI csatlakozó nem ártana,
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Használt, vagy új

    Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Atticus_ID

  • ObieWan

    csendes tag

    Üdv

    Segítségetek szeretném kérni, a nagy dilemmában.
    Tudom nem egészen idevaló téma.

    Lenne 2 db munkaállomás HP Elitebook 8570w v Dell Precision M4700 csak nem tudom melyik lenne jobb specifikációban annyiban tér el a kettő egymástól hogy a Dell-ben van HDMI csatlakozó (nem kellene átalakítót venni) használtan venném persze... valamint hogy érdemes e ma még ilyen gépeket/gépet venni, kérdés mennyit fognak még kibírni?

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Atticus_ID

  • ObieWan

    csendes tag

    válasz spyduck #120432 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, tehát inkább a 4. generációs gépeire menjek rá vagy azért még bőven van élettartam ezekben is? Remélhetőleg... igaz az már más árszegmens lenne de...

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Atticus_ID

  • ObieWan

    csendes tag

    válasz Wasquez #138032 üzenetére

    Helló sziasztok

    Segítséget szeretnék kérni, illetve tanácsokat kérni mobil munkaállomást szeretnék vásárolni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? 150-200 ezer Ft, ha nagyon nincs akkor lehet több mint 200
    (3) Felhasználás? irodai programok, programozás, fotószerkesztés, renderelés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játékra
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Matt IPS... legtöbbször monitorra lenne kötve ezért mind 1 is.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Néha igen, amúgy nem nagyon.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem fontos, mind 1.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Teljesen mind 1, későbbi bővíthetőség lehetősége megoldható legyen és nagyjából ennyi elég.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI lenne az ideális, maximum VGA to HDMI átalakítót vennék hozzá (bár nem tudom mennyire hatékony).
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt.

    Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Atticus_ID

  • ObieWan

    csendes tag

    Üdvözletem

    Segítséget szeretnék kérni, mobil munkaállomás téren.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? 150-200 ezer Ft, ha nincs akkor picivel lehet több mint 200
    (3) Felhasználás? irodai programok, programozás, fotószerkesztés, renderelés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játékra
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6" Matt IPS... legtöbbször monitorra lenne kötve ezért mind 1 is.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Néha néha igen, amúgy nem nagyon.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem fontos, mind 1.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Teljesen mind 1, későbbi bővíthetőség lehetősége megoldható legyen és nagyjából ennyi elég.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI csatlakozó lenne az ideális, maximum VGA to HDMI átalakítót vennék hozzá (bár nem tudom mennyire hatékony).
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt.

    Elképzelések vannak... Típusok: Dell Precision, HP Zbook..
    .

    Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Atticus_ID

  • ObieWan

    csendes tag

    Sziasztok

    Tudna valaki abban segíteni hogy a HP PROBOOK 6570B anyag használatban mennyire jó, illetve melyik 15" kijelzős HP gépet ajánlotok? (Átlagos felhasználásra)

    Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Atticus_ID

  • ObieWan

    csendes tag

    válasz hallador #138802 üzenetére

    Köszönöm szépen gyors válaszod, én is pont ezt néztem hogy, valamivel gyengébbek a probookok (anyagban) olyan helyre lenne a gép ahol gyerekek vannak és ezért sem lenne mind 1 valószínű hogy maradok a 8560p/8570p ilyen gépem már volt is és tényleg megbízhatóak, mint anyagban mint felhasználásban. Még egyszer köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Atticus_ID

Új hozzászólás Aktív témák