Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz premete #48848 üzenetére

    A ProBook az Elitebook nál vastagabb, nehezebb is ahogyan írod, de van egy fontos különbség, a support, valamint a váza strapabíróbb mint a ProBook-é, hozzáteszem a ProBook 6000 is igen masszív, a Latitude 5000-nél masszívabb. Pláne 1 év használat után érezhető a dolog.

    A ProBook 6000 belső burkolata aluminium, a külseje műanyag. Ezt csak onnan tudom, hogy az enyémre ráesett egy IPhone kb 20 cm-ől és picit megsérült, de horpadni nem horpadt, kb egy mm-es karc lett rajta.

    Az elitebook-hoz jóval több processzotípust lehet választani, valamint alaphelyzetben is többféle adattároló közül lehet választani, nem beszélve a support, meg garancia lehetőségekről.

    A másik különbség, hogy a ProBook-hoz alaphelyzetben ha hivatalos helyről veszi az ember, akkor Carry-In garancia van, az az elviszik a gépet, majd ha kész visszakapod. Az Elitebook esetében pedig ennek több verziója van alaphelyzetben is.

    A ProBook hátránya a billentyűzete, bár megszokás kérdése a dolog. Nekem sokkal kényelmesebb, mint pl egy Vostro. Billentyűzetvilágítás lehetne benne, ez a Delleknek nagy előnye, na meg hogy helyszíni garancia vonatkozik a Dellekre ez is nagy előny.

    Magénvélemény:

    Csak Magyarországon a HP picit fekete bárány. Amí pl az én notebookom, pontosan annyit tud mint egy EliteBook, a fém burkolaton, vázon, meg a billentyűzet világításon felül, Magyarországon butított probook 6000 van csak, otthon nem hallani vPro-s vagy éppen pointeres billentyűzettel ellátott ProBook-ról, arról nem beszélve, hogy a kereskedők nem értenek a HP, üzleti szegmenséhez (Tisztelet a kivételnek). Az ilyen megnyilvánulások a kereskedőktól, mint a 6000-es probookhoz nincs is ultrabay, meg ez nem is tud csak 8 gb-ot kezelni, a Latitude 5000 az business...A probook meg nem stb. Fingja nincs a legtöbbnek, mi fán teremnek a ProBook 6000-esek. Ráadásul el van cseszve az áruk otthon nem kicsit nagyon. (Ha kiszámolja ez ember akkor 1200 $ környékén indulnak, és ne is beszéljünk arról, hogy nincsenek csúcsmodellek, amit Magyarországon árulnak az Londonban belébő szint, ezekről ne is beszéljünk: vPro, i5 3380, SSD-s modellek, pointeres billenytűzet nincs is , nem is választhatsz, cserébe a belépő modell áráért is lehet venni egy középkategóriás Dell Latitude 54/530-at.)

    A ProBook 6000 minden szempontból a Latitude 5000 ellenfele, de otthon a Latitude a király, ja és persze a Latitude üzleti is, nem nagy gond, hogy az 5000-es sorozat fél év múlva nyeklik nyaklik, pláne a 15"-os gépek billentyűzete igen csak hajlik, a tri metal csak marketingként jelenik meg, mert, hogy semmi köze a Latitude 6000-hez az is biztos.

    Szóval kicsit máshogy értelmezik a HP ProBook 6000-et Magyarországon, mint ahogyan általában kellene. (Mondjuk 4 nagykerből 3 dell szerviz is érthető a dolog, csak átlátszó)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz premete #48852 üzenetére

    Alapvetően én is azért vettem probook-ot, mondjuk caddy-vel és hd+-al. Meg 2520m-el. Meg persze 16 GB rammal. Meg vagyok vele elégedve. Jók a ProBook 6460B-k.
    Nálunk is ProBook-okra váltott a cég (6460B, 6470B, 6570B). 300-at vettek. Ritkán romlanak, pedig informatikusok is használják, napi 10 - 12 órán át is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz premete #48856 üzenetére

    Nem tudom nálunk az IT, amiben én is benne vagyok, 300 gépből 9,5 hónap alatt talán 8 gép jött vissza, az is főleg user errorral, és nem nagyon van gyári hibás. 3 alaplapos volt, egy kijelző cserés, a többinél a töltő törik inkább. Na jó volt talán 2, aminél a billentyűzetet kellett cseréltetni. De az user error mintsem a gyártó hibája, a Dell-ekkel sokkal több bajunk volt. Nálunk Vostrok voltak ott aztán az alaplap csere mindennapos fogalom, nem beszélve a többi hibáról, amitől az átlag IT-s agyhúgykövet kap. A ProBook-okkal 5-de annyi probléma van.
    Ha fociznak velük, meg napi rutin a teleöntöm a gépem valami folyadékkal akkor ezzel is van baj, de amúgy, nem nagyon.

    A kék halál meg sok mindentől lehet, pl szarul telepíted a rendszert, nem a HP által előírt szoftvereket használod stb. Akkor vannak bajok, szar alkatrésszel, főleg rammal bővíted, és a többi, nálunk kingston ramok vannak abból is a HP kompatibilis verziók fóleg, kékhalál van, de az esetek 98 %-ban szoftver, vagy rossz hardver probléma, amit emberünk beletesz, rádug stb, tehát user error.

    De a többi 6470/8470/9470m sem jobb sajnos. Mondjuk a 9470m-nél ha megrázod, akkor van újra kép a kijelzőn. :)

    Miután lábbal tapostad, meg legurítottad 4*er a lépcsőn? Mert magától nem csinál ilyet az is biztos.

    (#48855) masholnap

    Ez nem nagy flotta magyar viszonylatban igen, de ne Magyarországból indulj ki, mert otthon :(. Jön az angol HP és javítja, ha baj van. Nem nagyon van baj velük. Nem mondom, hogy egy T ThinkPad, vagy egy Latitude 6000, de mennek 9,5 hónapja nem nagyon van baj velük. Pedig vannak itt programozók, meg olyan emberkék is, akik használják rendesen. Mondjuk a hozzáállás más, mint otthon, itt nem az van, hogy céges le van sz@rv@, hanem mindenki kap táskát, és egy Logitech tokot a notebookhoz, amibe bele teszi, így karc se nagyon van rajtuk. Meg 1 - 2 havonta egyszer eljönnek 3 perc takaírásra, könnyen takaítható, mert a hátsó része egy mozdulattal eltávolítható. Kifújás, meg billentyűzet, monitor takaítás, meg kivűl is takarítjuk. De ennek elvárásnak kell lennie ilyen esetben.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz mutyi #48864 üzenetére

    Megéri az I5. 20-et sztem megér. Bár ezt neked kell eldönteni, de ha olyan alkalmazásba futsz bele ahol egy szál teljesítményre nagy szükség van, ilyen a cad pl (amire neked is kell), akkor kellhet az az I5.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz subidu #48867 üzenetére

    Egyrészt, másrést, meg a Kingston adott gyártóhoz, ad adott ramot, persze van általános ram is, de ha kell akkor ad Dell-hez, HP-hoz, Lenovohoz is, a legtöbb probléma abból adódik, az ilyen kékhalál meg barátai, hogy dzsunga ramot vesznek azemberek, ahelyett, hogy 1,5* drágbban megvenné a brandelt ramot, azzal tuti nem lesz gond, itt van az asztalomon, még a Delles korszakból egy rakás Kingmax ram, a dellek mind szétfagytak, mikor beletették, őket, meg a HP-k, is akkor kezdtünk venni HP kompatibilis Kingstonokat, nincs is baj velük.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz premete #48872 üzenetére

    Nem tudom, hogy milyen IT-ben vagy, és mit csinálsz, naponta hányszor mosod fel a folyosót, de nem is érdekel; olvass utána például a HP hivatalos fórumában, milyen gyakori hiba az Elitebook 9470m-nél, amit írtam.

    Linkeld már be hol vannak tömegesen ilyen problémák ezzel a típussal. Elhiszem, csak nem kellene hülyének nézni mindenkit.

    Képzeld el, hogy Magyarországon is adnak HP-s táskát a laptopokhoz a dolgozóknak, sőt (amit a "hozzáértésed" miatt valakivel le kellene fordíttatnod) nálunk encrypted HDD-re előretelepítve kapod a rendszert az összes Microsoft, HP-s, és egyéb programmal. Utána csak bekapcsolod, megadod az azonosítót és jelszót, és felkonfigurál mindent a profilod alapján.

    Ahha, ha ennyit csinálsz vele, akkor nem annyira csodálkozom, hogy annyi gép megy el neked BSOD-ba. Talán nem arroganciával kellene fellépni, hanem értelmesen.

    Adnak hozzá külön logitech tokot, amit beleteszel a notival együtt a táskába tényleg, azt mi is vettük, de akkor ezek szerint nálad ez alap, jó szerződést kötöttetek, ezek szerint, vagy csak nem sikerült értelemezni a leírtakat talán próbáld meg még egyszer.

    Nem te nem olvastad el amit írtam. A User kap egy Logitech tokot/táskát valami ehhez hasonlót, csak cipzárak nélkül, és ebben tárolja a notebookját. Mi nem érthető ezen? Nem törvényszerű, a dolog, de betartják mindenkinek jobb a békesség.

    Utána csak bekapcsolod, megadod az azonosítót és jelszót, és felkonfigurál mindent a profilod alapján.

    És akkor Te minek vagy, mert ezt egy jól betanított jómunkás is meg tudja csinálni. Aztán ez akkor még OK is lenne, ha erre már előretelepített image-k vannak, valahol hálózati meghajtón, meg az is ok, hogy ezt megcsinálja automatikusan a rendszer, de azért ha nem frissítesz, nem ellenőrzöd e releaseket, akkor mit sem ér a mutatványod.
    Nálunk ezen a felmosós IT-n külön ember van arra, hogy drivereket teszteli, nincs is gondunk vele, kék halálok igen ritkák, vannak. Nem ez a dolga egész nap egyértelműen, hanem ha kijön egy újabb driver, akkor kap egy gépet és tesztelj ecsém. Ha jó akkor jön egy másodlagos teszt, ha ott is átmegy, akkor mehet a többire is.

    Nem tudom, honnan a f@szból szedsz olyant, hogy Magyarországon az üzleti gépeket, komoly cégeknél a userek telepítgetik. :)

    Linkeld hol írtam ilyet!!! Köszi.

    Meg aztán Te úgy adod oda a gépet a usernek hogy semmit nem csinálhat vele OK ez jó dolog, de ha meg a user nem telepíthet rá, és úgy lesz a gép kék halálos, akkor az meg nem a usert minősíti hanem téged. A driverek nem azért vannak, hogy ne frissitsd azokat. Ha meg olyan drivereket használsz amitől befordul a vas, akkor az meg megint téged minősít.

    Érdekes egy kis odafigyelésse

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz premete #48877 üzenetére

    De az a baj hogy Te IT-snak tartod magad de ha nálam dolgoznál, akkor max mosogatnál, na az is biztos.
    Ennyi 4 egész komment :D Na, akkor erről ennyit.

    Az hogy Te picit nem figyelsz oda nem azt jelenti, hogy a márka/típus rossz, hanem azt, hogy Te nem figyeltél oda.

    Ezért nem kell lehúzni a komplett típust.

    A HP hungary biztos ismeri de kétlem, hogy Te abból indulnál ki amit itt előadsz egy sarki használt notebook kereskedésben is kevés lenne. nem egy komoly helyen.

    Meg attól függ Te kit tartasz HP hungary-nak mert ha nagykert akkor máris ugrott a mutatványod.

    Most komolyan azt hiszed, hogy a HP Hungary nem ismeri a laptop táskát, az ssd-t, a ramot, ezek valami angol specialitások?

    Na látod ezt Te írtad le. Erről nem tudok semmit de ezek szerint Te igen ;)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz premete #48879 üzenetére

    Ha csak ennyit tudsz hozzátenni, akkor nem csoda, hogy nálad nem jó a ProBook, de ez nem a HP hibája, hanem a tiéd. Ki mondta, hogy világ legjobb notebookja?

    Ne égesd már magad, egy éppész érvet nem hoztál fel arra amit állítasz. Nem baj, ha hanyag vagy, de legalább viselkednél. Ha nem megy akkor nem kell ezzel foglalkozni.

    Amiket leírtál én nem alkalmaználak tuti.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz premete #48883 üzenetére

    Milyen felvételről beszélsz, a HP-hez az ajtón se engednének be, legfeljebb külsős cég alkalmazottjaként éjjel letörölgethetnéd az asztalt és porszívózhatnád a padlószőnyeget; bár őket nem akarom bántani..... :)
    Összehordasz hetet-havat, és kiderül, azt sem tudod, mi az a ram vagy ssd.
    De hagyjuk, menj vissza takarítani, jó helyen vagy ott Angliában, azt is meg kell csinálni valakinek. :)
    Fejezzük be.

    Te fejezd be inkább, ha csak ennyit tudsz hozzátenni már elmondtam, akkor ne égesd már magad, mert nekem fáj, hogy Te IT-snek tartod magad. Attól nem leszel jobb, hogy másikat ocsárolod, ráadásul úgy, hogy egy érvvel nem támasztottad alá amit elmodasz.

    Nem baj, ha nem szereted a HP-t, de szarozni nem kell. Mert nem szar. Hogy Te nem értesz hozzá, attól még más érthet nem?

    A Szaktudás nem okoskodásból, kisebbségérzésből áll kishaver. ;) (ja nem vagy a haverom nem is leszel remélem)

    (#48884) Pocok256

    +1

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sajty1 #48888 üzenetére

    Az a baj hogy ennyiért egy 14"-os Dell Latitude 5000 fogsz venni, HD+ kijelzővel, de az max 2 magos lesz. Most jöttek ki az újabb dellek.

    Ez a gép amit te keresel kb 5 - 600 000 Ft-nál indul. Pl egy Precision M6800, vagy egy komolyabb latitude 6440, 6540. HP ZBook
    A Processzor igény amit leírtál automatikusan kiüti a ULV processzorokat. Tehát csak nem ULV jöhet szóba, a 4 fizikai mag feltételezi a i7-4700MQ processzort, na most ha ez munkára kell, akkor ezt nem úszod meg fél milla alatt sehogyan sem.

    Milyen processzorra gondoltál? 4 LCpu, vagy PCpu?

    Ennyi pénzért ilyen még Amerikában sincs.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz premete #48893 üzenetére

    Nekem nem kell.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sajty1 #48895 üzenetére

    Én gyanítom hogy az a Lenovo nem biztos, hogy bírni fogja a programozást, de ha ilyen mellett döntesz, akkor mindenféleképpen külső egérrel és billentyűzettel, monitorral. Sztem ezt a gépet nem napi sok gépelésre gyártották. Ugyan olvasgatva a véleményeket az egyik legjobb gép a kategóriájában, de magánvélaményem szerint nem biztos, hogy arra van amire te használnád.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz troland26 #48932 üzenetére

    Attól függ mire? Üzleti célokra ez kevés lesz. Sajnos nem a legstabilabb db. az az FHD kijelző nem rossz. De nem véletlenül ennyire olcsó. Otthoni használatra esetleg.

    Ha üzleti gép akkor alaphelyzetben ez: [link]

    De ebben nincs dedikált VGA, és plussz 40 000 Ft.

    Mire kell a gép?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz rezadam81 #48937 üzenetére

    Konzumer HP-ból ENVY a többi nem annyira jó, nem beszélve a supportról.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz spyduck #48950 üzenetére

    Hát nem egy XPS, vagy MacBook Pro az is biztos.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz drunkyboy #48952 üzenetére

    Sztem a második. A Lati 6410-es nem a dell legjobb korszakának gyermeke, melegszik, és nem igazán egy jó széria.

    Az 5420 egy egész kellemes vas. A Ventije zajos lehet 1 - 1,5 év után, de ha vigyázol rá, akkor stabil társ lehet. (Egy hátránya van a szerelhetősége nagyon vacak, de ha nem akarod szétszedni, akkor nem lesz gond.)

    Nem beszélve a sandy bridge prociról, egy sokkal jobb db mint az elődjei.

    A garancia miatt ugyanakkor érdemes lehet meggondolni az elsőt, esetleg megnézni, hogy az e5420-ra lehet-e valahogy jótállásbővítást venni. (mindkettőre elméletben 5 évet is lehet venni)

    Ez csak az elmélet.

    És a legfontosabb, hogy az adott db milyen állapotban van, mert az csak a helyszínen fog kiderülni.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #48958 üzenetére

    Na igen de a 4310 egy lányosabb db, kicsi könnyű, mobilabb. A 6410 már nem ennyire barátságos db. Pláne a i7 - 640-el nem lesz az. Más szempontból, meg egy rémálom is lehet. Nem egyel találkoztam amin tojást lehetne sütni. Mondjuk a kinézete nekem is tettszik, az már nem annyira, hogy D széria klasszisokkal jobb volt, az e6420/30 megint csak. Itt volt a dell a spórolós korszakában. Ha kifogja jó, de nem hozzáértőnek ez nem egyszerű feladat.

    (#48959) TigerCat

    Azt hiszem ennyibe kerül az alap MacBook Pro.

    De az ASUS is frankó.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #48963 üzenetére

    Abból a szériából a 4310 volt a legjobb.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Motaba78 #48967 üzenetére

    Ne akard összehasonlítani a kettőt, ég és föld, az NX HP-k anyonverhetetlenek voltak, ha csak nem direkt nyírtad ki. Az a HP a mostani ProBook 6000 elődjei, az az 250 000 + kategória, nem egy konzumer Dell (az már csak egy dolog, hogy 2009-ben az NX-eket hozzádvágták 130 000 Ftért, mint ahogyan az R61-eket is.), Nekem ma is mennek NX-ek 5 - 6 - 7 évesek, nagyon nincs baj velük. Hozzáteszem amikor az a HP keletkezett (2007) a dellnek nem nagyon volt a Latitude D-n más üzleti gépe (Akkor kezdett a HP után kapálózni a Vostro 15/1700-as sorozattal, kb 3 év lemaradéssal az IBM, meg a HP mögött akiknek ott voltak az R, NX sorozatok). Az meg más kérdés, hogy akkor még az Inspiron egy álcázott Latitude volt, gyengébb külső burkolattal. Az az agyonverhetetlen volt a Dell Inspiron 6400 is. Nem véletlen mennek ma is még. Ma már egy olyan minőségű inspiront, Dell XPS-nek hívnak. Simán business célokra lehetett használni.

    Ma a dell Inspiron inkább a szégyen kategória, mint az elődjei, 1525 után egyre vacakabb lett (Az első nem Latitude vázra épülő modell volt, szétrepülő zsanérok, ócska kijelző kávák, gyenge vázak), a 35/5521 és haverjai helyett meg inkább Acer, mert az is megveri.

    Ugyan a nagyon drága Inspironok nem rosszak, de meg sem közelítik egy Inspiron 6400, vagy HP NX színvonalát.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Pocok256 #48979 üzenetére

    Igen de ha megnézed amit írtam jobban:

    Ugyan a nagyon drága Inspironok nem rosszak, de meg sem közelítik egy Inspiron 6400, vagy HP NX színvonalát.

    Tehát akkor most melyik része nem volt világos? A 7537 nem olcsó kategória (Az egyik csúcsmodell, azért talán el is várható valami), és valóban meg sem közelíti minőségben az inspiron 6400-at, vagy az NX-et. Többet tud , meg konfortosabb, meg szebb, meg minden ilyen, de tartósságra azért kíváncsi leszek

    Hát ez a kijelentésed igen vicces :DDD

    Sajnos nem vicces, inkább szomorú, Amúgy igazad van, nem szeretném elkiabálni, de majd térjünk vissza 7 év múlva a témára megnézzük mennyi 7537 megy majd, mert bizony lehet, hogy akkor még menni fognak a 6400-esek is.

    (#48980) Pocok256

    Neked is mondom, amit már pár "kollégának" nem kell arrogánsnak lenni. Ha nem érvelsz rendesen, akkor legalább ne legyél már arrogáns.
    Csak azt ne magyarázd el nekem, hogy a 3521 annyival jobb mint egy hasonló acer. Nálunk is volt kb mint a papír annyira volt jó minőségű mindene, a 3521-nek. Ebben az árkategóriában az Acerek már jobbak. Sztem.

    A 7537 árban pedig már azért lehet vállogatni.

    Jahogy az acer hát kérem vegyed :DDD Aztán ne csodálkozz, ha 2 nyáron nem tudod használni mert hővédelem miatt félóránként lekapcsol :D

    Te mikor láttál Acert utoljára? Nem arról van szó, hogy annyira jók, de a 3521-nél nem sok gyengébb gépet láttam.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz premete #48982 üzenetére

    Na igen neked nem.

    Figyi stepanus nem kell a vetítés.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Pocok256 #48984 üzenetére

    Nem is állítottam olyat, hogy üzletinek kellene lennie. Ki modott ilyet? Nem nem erről volt szó. Arról volt szó, hogy már közel nem az a kategória egyik sem mint ami volt. (Gyakorlatilag e Dell is elkezdett spórolni, mint mindenki, ez érthető, az Acer kezdte, majd folytatták a nagy taiwani gyártók, és a Dellt is utolérta a hollám, a hp meg ebben a kategóriában mindig legalul kullogott)

    Valamint még mindig ott tartunk, hogy 3521-ről volt szó (Legalábbis amit én írtam) az meg a multimédiástól kb olyan messze van mint a japán középkori ninja, az indián törzsfőnöktől. Az az nem multimédiás. Amit Te írsz az már az, csak éppen nem tudom nálad hogyan van, de az emberek ha megvesznek egy gépet, és az jól működik 3 év múlva csak akkor cserélik le, ha nagyon nagy baj van leve, vagy nem lehet használni, vagy olyan extrém igényeik vannak amik nem szolgálják ki az emberünk igényeit, na most ebből nem sok van.
    (Átlag emberekről beszélek, akik napi szinten internetezgetnek, nem magamról, aki 2 évente tuti cserél)

    Nekem kb 50 olyan ismerősöm van akiknek én segítettem notebookot venni, de csak akkor cserélik 3 év múlva ha bedöglött. Különben nem nagyon.

    Nyilván ha 3 évre számolsz akkor igen, de nagy általánosságban elmondható hogy ritkán cserélik az ilyen árú gépeiket 3 évente az emberek. Persze szerintem. (Amit mondtál az nem egy olcsó masina, ennek köszönhetően nem is rossz minőségű)

    Egy ilyen árú gépet, mint amit Te írsz pedig nem hiszem, hogy csak úgy cserélgetné egy átlag ember. Nem jellemző. Sztem.

    3521 nek meg legalább a hűtése jó és ha akarod tudod használni. Nem úgy mint a multimédiás acereket.... Amik throttlingal küzdenek folyamat... Mint mondtam ezek nem üzleti szériák multimédiára vannak tervezve és 3 évre. Viszont a felhasználó elvárja, hogy addig tudja használni az inspiront lehet míg az acert csak télen....

    Na igen ebben igazad van, de a 3521-nek a teljesítménye sem multimédiás. A hűtésével nagy baj nem lehet, mert legtöbb esetben ulv proci megy bele, az meg olyan amilyen, nem melegszik. Viszont hogyan jön ide a multimédiás acer, sehogyan sem egy kategória. Én arról beszéltem hogy a 3521 kategóriás acerek semmivel nem rosszabbak, mint a 3521. Csak esetleg olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Pocok256 #48987 üzenetére

    Teljesen egyetértek azzal amit leírtál pontosan így gondolom én is. Ez azt hiszem az egy hullámhossz. De ezzel annyi a baj, hogy az átleg ember nem fogja ezt felismerni. Ha nekem elmondod, akkor azt fogom mondani, hogy igazad van.

    Viszont egy átlag bolt ezt nem fogja kifejteni szegény consumernek. Aki sokszor úgy megy be a boltba, hogy ennyi pénzem van és még esetleg részletre is venné.

    Azért beszéltem az inspironról mint példa, mert 5 éve még én is azt mondtam volna, hogy inspiron mindenre, mert tényleg nagyon jó volt, nem nagyon kellett azon gondolkodni, hogy mit mondjon az ember. De ma már nem ennyire egyértelmű a helyzet. Sőt. (ez érvényes volt a 120 000 Ft-ól a 200 000-es kategóriáig)

    A Cél csoportnak sajnos fingja nincs az igényiről, és arról, hogy mit tudnak adott termékek. (Ezt nyugodtan ki tudom neked jelenteni. :O )

    Amit a FUJITSU ról írtál nem egy kereskedővel beszéltem, aki szerint a Fujitsu nem jó (Jellemzően valamilyen márka szalon képviselői, pedig sztem is nagyon jó gépek nem beszélve a szervizről, ami szintén nagyon jó hozzáteszem szerintem a Fijitsu-Siemens sem volt rossz, volt pár széria ami nem volt az igazi, de átlagban pl az Acerekkel sokkal több baj volt abban a korszakban mint a FUSI-val. saját tapasztalat )

    Ezzel én annyit akartam mondani, hogy nem lehet a konzumert bántani, ezért sokszor felülírják az üzleti érdekek, ha csak rá nem talál erre a fórumra.

    (#48990) brumi1024

    Mennyibe kerülnek ezek a gépek? Linkeld már be, mert azt hiszem megbeszéltük már, hogy nem egy kategória. Az egyik 130 000 Ft, a másik meg 240 000 Ft átlagban, komolyan össze akarod hasonlítani a két gépet? Lehet hogy én vagyok a hülye, hogy nem egy kategóriának vettem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz brumi1024 #48990 üzenetére

    Nem engedett szerkeszteni már 200 000 Ft átlagban az a gép, amit leírtál, az sem az átlag ár.

    Olcsóbb persze, csak gyengébb minőségű, megkérdőjelezhető cseh szervizzel rendelkezik, és a hűtésük se tökéletes. Ja és 8850M-ről ne is álmodjunk. Veled ellentétben nálam volt egy 5737(=5537/5521) és használtam egy jó 2-3 hétig, és minőségre egy szinten van a 250k-s Lenovo Y570-el, ami pedig egy nagyon ajánlott multimédiás gép volt az idejében. Az ULV procit meg nem kell lenézni, az i7-4500U hozza a 2520m teljesítményét fele átlagfogyasztással.

    Komolyan minden 3-dik szavamba bele akartok kötni??? Hol láttál Te 3521-ben haswell i7-t???? Ki nézi le az ULV processzorokat ezt honnan vetted? De komolyan itt mindenki jós srácok? Konkrétan a 3521-ben lévő ULV-ről beszéltem ami ugye nem egy szélvész. Persze elő lehet hozakodni egy 4500u-val is, de az mikor volt 3521-ben? Te láttál ilyet?

    i7-4500U hozza a 2520m

    Na igen ebben igazad van kivátel a vPro, a vt-d, meg a freki minden másban ok.

    Egy kisembernek meg tök mindegy hol a szerviz, neki az a fontos, hogy ne kelljen ezzel sem foglalkoznia, pontosan ezért jó a Dell, (Mondjuk csak a dell szerviz gariótl mentsen meg bárkit az élet. az NBD nagyon jó). kisember hol fog foglalkozni azzal, hogy hol a szerviz? Akkor a Lenovo is rossz annak Lengyelországban van/volt szervize, vannak olyan hírek, hogy Magyarországon is lesz szervize, visszaviszik állítólag.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz brumi1024 #48993 üzenetére

    De akkor azért tudod, hogy azt mondtad, majdnem, hogy a 250k-s Lenovo az ezzel egy szinten van? Azért azok a fémbetétek tudnak merevíteni rendesen a házon (Lásd Probook, vagy éppen az Újabb Asusok, Samsungok) Nem mondanám hogy ugyanaz. Ha már nem nyeklik nyaklik már pedig nem, akkor máris nem a 3521 kategóriája.

    --------------

    (#48994) Pocok256

    ne engedhessünk meg magunknak mert 100% ban bullshit és félrevezető egy átlagos felhasználó szemszögéből nézve.

    Igazad van, de írtam mellé egy másik mondatot is azt miért nem idézgeted? Komolyan ovoda szintjén kell ezt elintézni, ha azt mondom igazad van akkor ok?

    Nem bullshit egyéltalán, hogy a régi inpironok sokkal jobbak voltak. Ez tény.

    IGAZAD VAN :)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Pocok256 #48996 üzenetére

    Van itt egy csináljak neked fényképeket mikor megjön a kolléga? Szerkezetileg konkrétan de nyeklik naklik. Ha már választani lehetne, akkor hasonló árban egy VOSTRO 2521.

    Régi inspironok más felhasználói bázisnak készült. Ezért voltak jobbak szerkezetileg. Rohadt nagy féligazságokat állítottál amik durván félrevezetők, csak ennyi a baj :)

    Pontosan ugyanannak a célcsoportnak készültek, csak éppen más gondolatmenet alapján, valamint nem ennyire volt szétszedve a kategória. Azóta megjelentek a multimédiás gépek is. Hozzáteszem ebben a kategóriában pont a Dell az egyik legjobb az XPS-ekkel.

    A Bázis nem változott semmit, és ma is pontosan ugyanazok az igények lennének. Na abban igazad van, hogy régen nem volt ennyi fajta belőlök, mondjuk az épp nem baj.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz brumi1024 #48998 üzenetére

    Egyetértek veled szedtem szét ilyen gépet. már 3521-et. A többit nem de arról én nem is beszéltem.
    Lenovo szerviz sztem is kritikán aluli.
    A többiben teljesen igazad van, a 2520m-et pedig nem én hoztam fel, hozzáteszem inkább a 4600U-t tartanám ellenfélnek, nem a 4500U-t.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sparrow88 #49046 üzenetére

    Alapvetően az a heylzet, hogy a konzumer gépeket Lengyelországban szervizelik, tehát a szerviz szolgáltatás az Acerrel hasonlítható össze. Persze elvileg hazamegy a szervize. Ez csak az ideapadra igaz.

    Elmehet 4 -5 évig is, akár. Én a Lenovo-t választanám a kettő közül. Picit jobbnak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sparrow88 #49049 üzenetére

    Nem feltétlenül, ez sokmindentől függ, ha nincs alkatrész akkor itt sincs. Ha pedig van, akkor Lengyelországot is megjárhatja 4 - 5 nap alatt vagy akár előbb is.

    Én szerviz garos dellel jártam úgy, hogy majdnem 4 hétig állt a nagykerben, és hiába volt magyar szervize. Szóval nem lehet ezt kijelenteni egyértelműen. Nekem a lenovo jobban tettszik. De ez csak magánvélemény.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sparrow88 #49054 üzenetére

    Elképzelhető hogy elmegy 4 - 5 évig, sztem igen. , ha asztalon használod (Nem ölben, meg nem az ágyban), hanem kemény felületen, ahol tud szellőzni. Meg esetleg ez sem árt, mondjuk napi használat függő, de 3 havonta érdemes kitakarítgatni, legalább kifújni valamilyen kisebb nyomású kompresszorral.
    Meg takarítgatni borkolat tisztító habbal, óvatosan finom papírra (finom papírtörlő) ráfújva a habot, nem bele a gépbe.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz brumi1024 #49088 üzenetére

    Azért ez sem teljesen igaz. A Dell Inspironok közül én is összefutottam nem egyel (1525, 1545, N5110, 3521) bármelyik helyett kapásból egy HP 550, 650 vettem volna gondolkodás nélkül, pedig valljuk be az sem egy matyó hímzés. :R

    Hózzáteszem a Paviliont felejtse el a kolléga sztem is, a HP olyan dolgai, hogy a Pavilion-hoz hivatalosan nincs a gari lejárta után támogatás elég aljas húzás. A Dellhez van pl.
    Az NBD garinál meg meg kell olyanokat gondolni, hogy megy-e külföldre a vásárló és hosszabb ideig ott lesz -e, mert oda a Dell NBD már nem azokkal feltételekkel mozog mint otthon, valamint nem mindegyik Dell Inspironhoz van NBD. (Sőt 3 év gari sem)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz btudos #49093 üzenetére

    Igen pont ez a baj a külföldre vitt inspironokkal, hogy ott a magyar nagyker által ráadott garkiterjesztést nem, vagy nem minden esetben fogadják el, sokszor még a gyárit sem. És ez teljes mértékben igaz fordítva is, a saját bőrömön tapasztaltam a dolgot.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Pocok256 #49101 üzenetére

    Elméletben 2 év, gyakorlatban pl UK-ban csak egy, és vannak még olyan helyek Euróbában ahol csak egy év gari van az inspironokra. Én pont egy olyan géppel jártam, meg, hogy a nagyker/szerviz (ki tudja) azonnal legombolt 9000 Ft-ot a honosításért.

    [link]

    1 év.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chris78 #49105 üzenetére

    Dedikált GPU-ra gondolhatott?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chris78 #49107 üzenetére

    Én nem nagyon követem nyomon a VGA kártyák fejlődését így nem tudok segíteni neked. Vannak itt kollégák akik ezt sokkal jobban vágják.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz overland #49130 üzenetére

    A kettő alma és körte kategória. A Samsungból egy jobbat kapsz egy alap HP EB F 9470 árából. Azt tudod hogy az alap folio sima HD kijelzővel jön? És csak a drágábbak (~ 500 000 és felette) lesz HD+ panellel? Amúg Samsungban ezért már komolyan felszerelt gépet kapsz másra van kitalálva a két gép, más a célcsoport a felhasználási terület. Az egyik egy Corporate/Business gép (HP, olyan árral és tulajdonságával, minden hátrányával és leőnyével)
    A másik meg egy konzumer gép.

    Mire kell neked a gép?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz overland #49133 üzenetére

    Akkor a HP-t el is felejtheted, nem a kijelző miatt veszi senki az elitebook-ot. A Kijelzője az jó, de egyáltalán nem veszi fel a versenyt a modern kijelzőkkel.
    Ha meg játékra kell akkor a másikat sem ajánlanám milyen játékre kell egyáltalán?

    A másik hogy ha játszani akarsz, akkor nem én vagyok a Te embered.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz overland #49135 üzenetére

    Ja igen félreolvastam bocs. Ha kijelző neked nagyon fontos, akkor még mindig azt mondom hogy ez a HP nem ajánlott neked a Samsung inkább.

    Mennyit szeretnél rákölteni azt még kérlek írd meg, mert ha nem dolgozol rajta, hanem csak otthoni használatra kell, akkor ennél a HP-nél vannak sokkal jobb gépek is.

    Akkor gondold meg a dolgot, ha sokat dolgozol a gépen.
    És ha így lenne (Már ha dolgozol a gépen), akkor: Dell Latitude e7420 (van fHD-s kijelzővel is, Dell Latitude 6430u (HD+). Gondolkodhatsz még Fujitsu Lifebook U772-ben is, bár ott a HD+ kijelző kétséges. Esetleg a HP elitebook 840 G1-ben is. Esetleg Toshiba Tecra 940-ben is.

    Magyarországon ez a HP modell nagyon drága (HP Elitebook folio 9470m), ami meg annyiba kerül mint a fenn emlegetett Dellek, legalább egy 50 - 80 ezer Ft-al drágább is.

    Ha pedig nem dolgozol, akkor az a Samsung jó választás bár az nem 13"-os?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Borote #49139 üzenetére

    Igazad van, de a Corporate/Enterprise világban nagyon más szemüveggel nézik a világot, ott a kijelző nem szempont egyáltalán. Kivétel temészetesen a király kategória (HP EliteBook W, ZBook DreamColor pl, vagy a Dell Precisionok PremierColor).

    Ha jobban megnézed a Dell, meg a Lenovo sem nagyon csipkedte magát az EnterPrise gépeibe, hogy kb olyan kijelzőt tegyen bele, mint egy jobb XPS-be akár, nem szempont. Ugyan a DELL fHD kijelzői eddig egész jók voltak, de még azok sem érték el egy jobb konzumer gép paneljét. (Sőt)

    Most kezdenek kapálózni ebben az iparágban, hogy legyen fHD kijelző.

    Nem szempont.

    Viszont van más szempont, amit egy konzumer gép ha megszakad sem fog teljesíteni. Érdekek...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz overland #49145 üzenetére

    Szerintem ha neked ilyen gép kell, akkor ha én vennék ilyen gépet, akkor sok minden eszembe jutott.
    Egyrészt ha 14"-os gépet akarsz, akkor a HD+ kijelző büven elegendő lehet excelre, és munkára. A fHD 14"-o már sok lesz, ha csak nincs kedved játszani a felbontásokkal. A másik, hogy erre a dologra akár egy erősebb proci is kellhet. Az az nem biztos hogy egy i5 ulv Haswell elég lesz erre. És ha lehet akkor legalább egy i7 ULV (i7 3667, i7 3687, vagy ha lehet akkor i7 4600U, esetleg egy i5 3380, vagy i5 4300M) Excelnél sztem.

    15"-on meg lehet gondolni a fHD-n, de azt is nézd meg azért.

    A másik, ha hordozni is akarod, pl vonaton, repülőn stb, akkor nem biztos, hogy neked Ultrabook fog kelleni. Akkor lehet, hogy jobb lenne erre a célra egy picit masszivabb gép is. ( HP EliteBook 840 G1).

    Említetted, hogy nem biztos, hogy Magyarországon veszed meg, akkor még arra is lehetőséged van, hogy konfiguráld magad a gépet.

    KB ilyenekre gondoltam:

    HP EliteBook 840 G1

    HP EliteBook 850 G1

    Toshiba Tecra R940-1NR

    Nagy hirtelen ezeket a gépeket találtam ami neked akár jó is lehetne.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz overland #49149 üzenetére

    Mennyi pénzt szánnál a gépre? Én a 9470m árából indultam ki az HD+ kijelzővel 500 000 Ft környékén van.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz overland #49153 üzenetére

    Az a helyzet, hogy új gépből, ami ilyen jellegű egyre kevesebb van. (A billentyűzetre gondolok.) Esetleg tudsz egész olcsón venni olyan kifutó modelleket, amik elég jók, de nem annyira drágák, viszont azok messze vannak a vékonyabb gépektól. (Persze ez akkor igaz, ha üzleti gépről beszélünk, szerintem erre a célra meg ilyen gép alkalmasabb,mint egy kozumer noti)

    Ezzel a billentyűzet felépítéssel:

    HP EliteBook 8470P

    Ez sem olcsó, cserébe ez nem is kicsi, és nem is annyira könnyű és kecses. Valamint nem biztos hogy ez volt az elképzelés.

    Ha viszont nem szeretnél költeni rá ennyit, akkor van még egy lehetőség, de ez pedig jogilag nem új:

    Hp EliteBook 8470p RENEW

    Ezt viszont neked kell eldönteni, hogy bevállalod-e. Nekem volt renew gépem nálam jól működtek régebben Spyduck doglalkozott ilyen gépekkel most nem tudom ki.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz overland #49155 üzenetére

    Sztem komoly munkára az ASUS, és Lenovo általad kinézett verziói nagyon felejtősek. Az a HP KB a legolcsóbb megoldás rá amit Linkeltem ilyen billentyűzettel. (a RENEW-ra gondolok). De ez Te döntésed. Komoly munkára felejtősek a konzumer gépek.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Oppenheimer #49159 üzenetére

    Hát ilyet tudsz venni:

    Dell Vostro 3560

    Dell Latitude 5530

    Ha jól értettem akkor te mocskosul sokat fogsz gépelni, az alapján amit elmondtál. Az elsőnél várható, hogy ennyi használattól, szervizelni kell 3 év alatt, valamint lassul is majd, mivel nem dGPU-val szerelt verzió, ezért melegedni nem fog, semennyire. Minőségileg a 3 évet ki fogja bírni, de szervizzel találkozni fog ennyi használattól az szinte biztos. De mivel Magyarroszágon erre is NBD van ráadásul 3 év nagyon hamar megoldják a problémád (1 - 3 nap, és házhoz mennek, szervizbe csak akkor kerül, ha nagyon nem boldogul a technikus vele helyszínen, valamit ki kell mérni stb.)

    A Második már egy jobb választás, de az a helyzet, hogy nagyon sok gépeléstől, használattól észrevehetően kezd szétcsúszni a gép (A billentyázete süppedni kezd, a váza nem lessz annyira stabil) 1 év után (A 14"-os verziók sokkal stabilabbak, de ott nincs fHD funkció). Viszont cserébe esetleg hangosabb lesz a ventije, szervizelni nem nagyon kell. Ennyi használattól 3 év múlva ezt is cserélni kell majd, persze sokkal több esély van rá, hogy bírni fogja mint a másik. Tudsz hozzá dokkolót venni, ha kellene külső monitorból több is.

    Sajnos egyik sem fér bele 200 000 Ft-ba.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Oppenheimer #49159 üzenetére

    A Jó üzemidőt azt felejtsd el ennyi pénzért, a baj az, hogy amilyen programokat felsoroltál, és amire kell neked, arra processzor is kell, és PS-hez meg VGA is kellhet. Nem beszélve egy rakat memüriáról is, esetleg SSD sem fog megártani.

    Ennyiért tudsz venni egy Konzumer Dell-t, HD+-ban, vagy hasonlót is amiben van dGPU. De azokkal nem fogod kigépelni magad a világból az is biztos.ű

    Mégis mennyire használnád, mert egy így nem sok infó:

    Visual Studio 2012, Eclipse, netbeans, PS,

    Napi egy óra? Hobbi? Napi 12 óra munka, vagy suliba kell, mégis mire kell a gép, mert Ok felsoroltál x db programot, de munka szinten kell, vagy hobbi szinten kell vagy mire kell ez egyáltalán?

    Ha munkára, és komoly munkára, akkor a 200 000 F-tot szorozt meg legalább 2-vel. Ha meg nem akkor talán belefér.

    (#49167) Khelben

    Na igen pontosan ez zavart meg engem is.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #49173 üzenetére

    + 1

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz szp1 #49178 üzenetére

    Akkor megéri nekem volt ilyen gépep ,neekm T6570 volt benne egész jó gépnek hatott akkor. Amit nem szerettem benne, hogy deformálódott a háza. Amúgy nem annyira rossz konstrukció a masina, átlagos használatra egész jó. a Zsanérjai nem világbajnokok, de jobb a kategória társaknál.

    Érdemes megnézni, hogy mennyi gari, és milyen van rá, Magyarországon garanciális stb, stb, Ha nincs rá gari, akkor nagyon jelképes összeget ér, ha van akkor még akár jó is lehet.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz szp1 #49181 üzenetére

    Én azért a gépért ennyit nem adnék az is biztos, akkor ér meg annyit, ha legalább 2 - 2,5 év gari van rá, ha 1 év, akkor nem éri meg. Sajnos azért annyira nem jó gép, hogy 2 évesen ennyit érjen.

    A Garancia lesz a kulcs. Ha pedig esetleg 3 év garit adnak rá, akkor pedig nagyon megéri, akkor én is adnék ezért ennyit.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz szp1 #49178 üzenetére

    Itt egy korrektebb teszt a gépről, Igaz ez egy Celeronos verzió, de azért korrekt.

    A korszak amiben született, akkor egész jó gép volt.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz tamcsu10 #49268 üzenetére

    10 - 12 óra :DD Akkor nem kellene más csiszolgatnod, mire ora jutsz már a gépet 3* kicserélték, és kezdhenéd újra, ha eljut odáig :D. Az utolsó ilyen inspiron ami erre készült: [link]

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák