Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MwC

    csendes tag

    Sziasztok!
    Az első notebook-om vásárlását tervezem, de sajnos nem vagyok otthon a témában. Próbáltam tájékozódni mindenfelé, de a bőség zavarába kerültem. Eddig az árukeresőn akartam szűrésekkel megtalálni az igényeimnek megfelelő laptopot, de itt a topikban olyan gépeket is ajánlottatok másnak, amiket ott nem találtam (illetve csak más adatokkal), ezért fordulok most hozzátok. A topik hozzászólásainak száma elriasztott a végigolvasásától, ezért nézzétek el nekem, ha olyan kérésem/kérdésem lenne, ami már szerepelt.

    Nem szeretném 1-2 évente cserélni a gépet, ezért olyat keresek, amelyik még jó lesz pár évig. A cikkekből, tesztekből, hozzászólásokból nagyjából kialakult bennem egy elképzelés, de ötleteim konkrét típusokról még nincsenek.

    Ez egy otthoni gép lenne, amit netezés és filmnézés mellett kisebb grafikai alkalmazások, néha erőforrásigényesebb java programok futtatására használnék. Jelenleg még nincs rá igény, de ha később esetleg valamilyen közepes rendszerigényű játékot futna rajta, lehetőleg ne hasaljon el.
    A numerikus billentyűzet szükséges, mert a munka során azt szoktam meg. Legyen matt 15,6” kijelzős, csendes és ne melegedjen túlságosan. A súlya nem igazán számít, extrák tekintetében sincs különösebb igény.

    A fentiek alapján a core i3 processzorcsalád környékére gondoltam, nagyjából 4GB memóriát és legalább 500GB HDD-t szeretnék bele. Valószínűleg dedikált videókártya kell majd bele (bár lehet, hogy az újabb alaplapi karik pl. Intel HD 4000 is elég erősek már, csak azoknak meg esetleg az ára nem fér már bele a keretbe).. Szimpatikus a Samsungok Nvidiás megoldása, hogy a dedikált kártyát csak szükség esetén használja, de azt olvastam róla, hogy elég gyengécske a bennük levő GPU. Nem elvárás, de az SSD bővítési lehetőség plusz pontot jelenthet :) A gép lehet oprendszer nélküli is.
    Körülbelül 150k-t szántam a gépre, de ha tudtok ajánlani egy jó konfigot picivel drágábban, akkor még az sem gond.

    Szívesen fogadok minden javaslatot, segítséget! :)

  • MwC

    csendes tag

    Tehát mindenképpen kompromisszumot kell kötnöm... Azt hiszem, talán a játék az, ami a legkevésbé fontos. De ahogy látom, az ajánlott gépek között is van alaplapi videokártyás... :)

  • MwC

    csendes tag

    Sziasztok!

    Középiskolás lánynak lenne ajándékba egy laptop. A paraméterek:

    (1)Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Napokon belül
    (2)A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Kb. 160 000 Ft
    (3)Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Főként tanulás, böngészés sok lap megnyitásával, Office programok, szabadidőben játékok
    (4)Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    World of Tanks, Sims 4 és hasonló lányos játékok közepes részletességgel
    (5)Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Praktikus lenne a 14”, de az árba nem nagyon fér bele, ezért 15,6” matt kijelző.
    TN is lehet, bár jobb lenne az IPS.

    (6)Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem lesz sokat hordozva, kollégiumi gép lesz. Esetleg nagy ritkán haza lesz hozva.
    (7)Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem szükséges op.rendszer.
    (8)Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Legalább 4GB RAM, és kb. 500GB HDD.
    (9)Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Nincsenek speciális igények.
    (10)Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Ajándékba lesz, ezért inkább az új gépet preferálom.

    A Dell 5558/5559 gépei sajnos a fényes kijelző miatt kiestek, a Fujitsu gépei pedig talán a játékokkal nem birkóznak meg.

    Ezt a három HP gépet néztem ki:

    Az első minden paraméterében a leggyengébb, de SSD+ODD Box-szal azonnal bővítve:
    [Első]

    A második valamivel erősebb processzorral, jobb VGA-val és full HD IPS kijelzővel:
    [Második]

    A harmadik még erősebb procival, az elsőhöz hasonlóan gyengébb VGA-val, TN kijelzővel.
    [Harmadik]

    SSD bővítés idővel az utóbbi kettőnél is szóba jöhet.

    Szívem szerint az utolsó kettő közül választanék, mert a gépeket könnyebb később SSD-vel bővíteni, mint pl. processzorral, videókártyával vagy jobb kijelzővel.

    Ha csak az utolsó kettőt nézzük, akkor szerintetek melyik kombináció megfelelőbb a célra? Gyengébb proci+erősebb VGA+nagyobb képernyőfelbontás vagy erősebb processzor+gyengébb VGA+kisebb felbontás?

    Az én szívem a második géphez húz a kijelző miatt, de szeretném kikérni a ti véleményeteket vagy egyéb javaslatotokat.

    Köszönöm!

  • MwC

    csendes tag

    válasz Khelben #115721 üzenetére

    Igen, azt néztem a notebookcheck.net Gaming Performance listáján, hogy pl. az Intel HD Graphics 520-as kártyájához képest nem sokkal izmosabbak. De gondoltam, a VGA saját RAM-ja javít valamit a helyzeten, valamint az otthoni desktop gépen integrált VGA alatt elfutnak az említett játékok.

    Persze tudom, egy desktop gépet ne hasonlítsunk egy laptophoz...

    Megnézem, milyen K501-es gépek vannak...

  • MwC

    csendes tag

    válasz Khelben #115723 üzenetére

    Úgy értettem, hogy nem foglal le az amúgy is minimális 4 GB rendszermemóriából, ami amúgy az op.rendszer és a játék futásához is kell.

    Elég egy ilyen minimális konfig?
    [K501]

  • MwC

    csendes tag

    válasz Khelben #115727 üzenetére

    Én sem szeretem... :N
    Inkább legyen egy kicsit többen, mint hogy évekig a pixelhibákra tévedjen a tekintetem :)

    Mivel eddig a HP-kra koncentráltam, róluk olvasgattam többet, a K501-es gépekről nem sok infóm van. Mi a tapasztalat velük? (Csak címszavakban?)

  • MwC

    csendes tag

    Sziasztok!
    Az alábbi szempontoknak megfelelő gép vásárlásához kérek tanácsot:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 hónapon belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    ~250 ezer Ft
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Multimédiás használat, full HD film nézés, böngészés, átlagos erőforrásigényű programok használata
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Játék nem jellemző.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14", matt kijelző, ha belefér az árba, akkor full HD-s IPS
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Lakáson belül naponta többször is, kb havonta utazáshoz is.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem lényeges
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    256 GB SSD, ha belefér 8GB RAM. Optikai meghajtóra nagy ritkán szükség lehet, ezért az sem baj, ha külső meghajtóként csatlakoztatok egyet.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Fontos szempont a minél hosszabb üzemidő a sok hordozás miatt.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Elsősorban új gépben gondolkodom.

    Egyelőre ezt a [Fujitsu Lifebook E546] gépet találtam.
    Van más javaslat, ami jobban megfelelne a feltételeknek?

  • MwC

    csendes tag

    válasz Khelben #121182 üzenetére

    Az eddigiekben Fujitsu laptopokat ajánlottatok, ezért keresgéltem én is ez irányban. Csak ez a széria gyenge, vagy a többi is, de az ár-érték arányuk miatt ajánlhatóak voltak?
    Ha még teszek hozzá, akkor ez az Asus UX303UA megfelelő lehet?
    (Vagy ha 14"-os kijelző kell, akkor a használt HP vagy Dell gépek.)

    Most látom, hogy ajánlottál feljebb egy UX303-at i3 procival. Az mennyivel gyengébb az i5-nél? Mikor ajánlottab egy i5?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák