Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CzDani

    csendes tag

    Hali,
    már kb 10 éve csak Thinkpad laptopom volt, asztalit most nem lesz helyem használni normálisan egy ideig és szeretnék venni egy laptopot zenélni, fejleszteni és néha játszani, de nem nagyon tudom melyik irányba induljak. Nem követtem a piacot és sok lehetőség van. Nagy segítség lenne ha tudnátok ajánlani pár gépet hogy utána olvassak.
    Relatíve fontos lenne hogy jól legyen összerakva az egész, ne melegedjen rögtön mint a szar (60-70 fokra) ha elindítok rajta valamit és ne legyen benne olyan CPU amihez nincs hűtés úgysem hogy kihasználja.
    Fő szemponti sorrend:
    1.Kialakítás/Build quality
    2.CPU
    3. RAM
    4. GPU

    A Dell-eket mellőzném ha lehet, olvastam hogy audio problémái vannak pár éve minden modellnek.(DPC latency, crackling).

    Kitöltöttem a kérdéseket is hátha segít kicsit.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Következő két hét. Ha nem sikerül vagy nagyon érdemes várni, akkor január.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    350-500k Ft, amit szánok rá. Nem baj ha van olcsóbb véletlen, de hajlandó vagyok picit többet is költeni, ha úgy jön össze.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Hobbi célra kellene a következőkre:
    - Ableton + audio interfacen pár szinti bemeneten meg vst-k.
    - VCV Rack futtatása, ez dedikált videókártyát igényel. (azt írták kb 2013as szintűt)
    - Játék
    - Hobbi játékfejlesztés (unity)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Full HD játékokra. Tekken 7 menjen rajta, de szeretnék kipróbálni mindenféle játékot. Akár AAA-kat is legalább közepes beállításokkal 60 fpsel.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Jó kijelzőt szeretnék(IPS), nem kell hogy színhelyes legyen, de legyen világos mert sokat nézem, szóval olyan 300 nit-et üsse meg. A mattot szeretem, de nem elvárás egyáltalán. 15" körül gondolkodtam.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hétvégi hordozós lenne, fő felhasználási helye ölben a kanapén.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win/linux dual boot. Van több eredeti windows-om is.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Ha bővíthető van tartalékom ezekből, 1TB HDD, 256 SSD. Ha csak egy SSD fér el nem baj. 16GB-re bővíthető RAM a minimum. Optikai meghajtót nem kérek, köszi.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Örülnék a thunderbolt 3-nak.
    Jó lenne ha a bill használható lenne, eddig Thinkpad T szérián mozogtam. Pl Thinkpad 20-as szériáig 10/10 a billentyűzet, a 40-esen 10/8 nekem.
    A touchpadnél sem várok el macbook-os csodát, de jó lenne egy nagy viszonylag nagy használható, mert azt fogom használni legtöbbet.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Nekem mindegy.

  • CzDani

    csendes tag

    válasz blue_23 #156706 üzenetére

    Drágább a kategóriában van? vagy ezek úgy vannak tervezve hogy így 80 fok körül üzemeljenek? Ha design choice és játékoknál van csak vagy más nagyon nagy videókártya + cpu igénybevételnél, akkor tudok vele élni, csak enyhe multitaskingtól azért ne melegedjen. Pl barátnőm nem régi macbookja az már elkezd melegedni kis youtube + böngésző + illustrator tól elég gyorsan. Lehet kicsit túlzásba vittem az ideális laptop leírást.
    Hordozhatóságra meg, a Dell G5 az még a hordozható kategória?
    Ha mázlistán keresek hardveraprón akkor mit keressek?

    [ Szerkesztve ]

  • CzDani

    csendes tag

    válasz Khelben #156730 üzenetére

    hát 10 év alatt egyszer sem használtam ezeket a gombokat, akkor nem vagyok igazi programozó? Mondjuk igazi programozó vimet használ szerintem...

  • CzDani

    csendes tag

    Üdv, előre is köszi a tippeket. Próbáltam utána olvasni neten meg youtubeon, de igazándiból az EU-ban meg itthon más a helyzet hiéába nézegetem a videókat az amerikai piacról.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Akár most, de ha lesz valami nagy generációváltás amit érdemes kivárni szóljatok.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    500-600-700k Huf kb a lelki határ, de ha nincs olyan amit keresek ebben az árkategóriában akkor nyilván átgondolom.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Programozás, zenélés abletonnal és mindenféle cpu nehéz analóg szinti emulátorral. Szeretnék játszani is hébe hóba.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nincs nagy igény, FHD-ban wowozni a minimum.
    Esetleg ha kijön valami nem szuper tripla A játék akkor azért megnézném. Mostani benchmarkokat nézve ha a PS4 portolt játékok eldöcögnek 1080p-n és közepesen rajta az nekem már jó.
    példának 1080p mondjuk monster hunter world.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15" vagy felette
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Táskában lesz hordozva, nem lényeg annyira, asztali gép helyett amit hétvégente cipelgetek esetleg másik szobába átviszem.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    win10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    SSD 512 legalább vagy egy TB, 16 giga ram a minimum, jobb ha lehet upgradelni.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Dellt nem akarok, problémáik vannak az audioval.
    Valami nagyon bicós CPU-val felszerelt gépet szeretnék zenéléshez és egy közepes videókártyátával játékhoz. Fontos lenne nekem hogy legyen valami normális hűtés a gépen és hogy ergonómiailag is használható kategória legyen. Lenovo ThinkPad szériát szoktam meg leginkább, jó lenne ha nem nyiklene nyaklana. Esetleg ha emellé támogatni tud valami external GPU megoldást ha mégis megjön a kedvem a nagybani játékhoz
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Mindegy, lehet használt is. Nem lenne rossz ha csak bemegyek a boltba és megveszem vagy megrendelem azért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák