Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsikiRoli

    tag

    Szép napot mindenkinek!
    1: Két héten belül venném
    2: 170.000Ft a keret
    3: Játék, tanulás a cél (tanulás csak light-os, pl word, pdf)
    4: Igen használnám. Mindenfélével játszom, szeretem kipróbálni az összes játékot, de amivel talán több időt töltök, azok MMO-k (TSO,SWTOR, Guild Wars 2)
    5: Valahol a kettő között kellene. Legyen valamennyire minőségi is, de ez ne menjen rettenetesen a teljesítmény rovására
    6: Nem
    7: 1366x768 15,6" fényes is jó, matt is
    8: Tömeg lényegtelen, de azért maradjon hordozható
    9: Nélküle
    10: HDD 500gb tól felfelé, RAM 4Gbtól felfelé Optikai meghajtó nem feltétlenül szükséges bele
    11: Nincs
    12: Játék, esetleg 1-2 film konvertálása
    13: Nincs
    14: Kizárólag új!

    Valaki legyen szíve mondani nekem, egy az ezeknek megfelelő laptopot mondani! Nagyon szépen köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Roland

  • CsikiRoli

    tag

    válasz redwhite78 #74554 üzenetére

    És ennél a gépnél nem gáz, hogy "csak" egy pentium van benne (Jelenlegi tudásom szerint elég erősek, de laptop viszonylatban nem vagyok otthon)? Esetleg emiatt nem lesz valami nagyobb hátrányom?
    A váltás i3 3110m-ről lenne, és amint néztem ez talán nem nagyon lenne visszalépés, vagy igen?

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Roland

  • CsikiRoli

    tag

    1: Két héten belül venném
    2: 210.000Ft a keret
    3: Játék, tanulás a cél (tanulás csak light-os, pl word, pdf)
    4: Igen használnám. Mindenfélével játszom, szeretem kipróbálni az összes játékot, de amivel talán több időt töltök, azok MMO-k (TSO,SWTOR, Guild Wars 2)
    5: Valahol a kettő között kellene. Legyen valamennyire minőségi is, de ez ne menjen rettenetesen a teljesítmény rovására
    6: Nem
    7: 1366x768 15,6" fényes is jó, matt is
    8: Tömeg lényegtelen, de azért maradjon hordozható
    9: Nélküle
    10: HDD 500gb tól felfelé, RAM 4Gbtól felfelé Optikai meghajtó nem feltétlenül szükséges bele
    11: Nincs
    12: Játék, esetleg 1-2 film konvertálása
    13: Nincs
    14: Kizárólag új!

    Újra leírtam az előző kommentemet, azonban most egy kis változtatás van benne. A keret ki lenne tolva 170k ról 200-210 re. Ezen a téren így mit ajánlotok?

    Üdv: Roland

  • CsikiRoli

    tag

    Szép napot mindenkinek! Segítségért jöttem.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    -December vége, január eleje

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    -200k

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)

    -Programozás,Irodai programok, Fotószerkesztés. Tanulás szintjén.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    -Nem akarom játékra használni.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    -14"-os fényes vagy matt, teljesen mindegy,az is hogy TN vagy IPS, kijelző felbontása legalább 1600x900
    Preferált a matt IPS.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    -Napi szinten elég sokat, pl. iskolába járni, vagy haza a kollégiumból. Használnám hazafelé buszon is.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    -Windows 8,10 és Linux lesz rajta. (Semmi nem szükséges előre telepítve.)

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

    -Legyen könnyen cserélhető. Lehet HDD is, legfeljebb kicserélem, elvégre otthon van egy SSD. RAM legalább 8GB. Optikai meghajtóra nincs szükség.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

    -HDMI kimenet fontos lenne, de ha nincs, pl ha csak Display port van az is jó.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    -Használt is jöhet, új is jöhet. Használtnál előny lenne a garancia.

    Köszönöm szépen!

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Roland

Új hozzászólás Aktív témák