Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    100K forintért milyen laptopot vetessek főnökömékkel? Alapvetően netezésre, vonaton olvasgatásra kellene, de mivel egyikük építész, előbb utóbb biztos fel fog merülni, hogy egy autocad vagy hasonló progi is felmehetne rá. De ezt csak halkan jegyzem meg, tudom, hogy ennyiből nem kapnak túl jó gépet, csak előre kiküszöbölném a "ha csak vonatra olvasni kell akkor elég egy kicsi tablet is" jellegű javaslatokat. :) Jah, és előny, ha nem túl nagy és könnyű.

    Szóval 100-ért mit "érdemes"? És ha meg tudom győzni őket, hogy a keretet felvigyék 130K forinta? Ennyiért ha jól látom már egy kisebb kijelzős Corei3 procis gépük is lehetne, de hirtelen keresgélés helyett inkább megvárom a hozzáértők javaslatait.

    Előre is köszi!

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Ahoj!

    Maximum bruttó 150K HUF-ért milyen vásárlásra érdemes 15-16'' méretű új notebookot javasolnátok?

    Inkább Intel proci felé hajlok, de nem ragaszkodom hozzá, memóriából minimum 4GB, SSD ahogy elnézem nem ez az árkategória, ahogy a(z Intelnél) normálisabb VGA se nagyon. Garancia minimum 2 év kell, de a 3 még megnyugtatóbb lenne, és hosszú távra kéne bölcsész nőnek, így a 3D teljesítmény nem is szempont. Bőséges választék esetén extra igény az ezüst szín, de egy értelmesebb termék érdekében pasi fejjel azt hiszem nem létfontosságú. :)

    Hirtelen pl. ezt találtam. (Dell Inspiron 5521 Silver i5 3M 3Y LX 8GB DMA, 3 év gari, ezüst! :D )

    Előre is köszi, ha kotortok a témán!

    Üdv,
    Fób

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz Sebaj Fóbiás #31952 üzenetére

    Némi plusz infó:

    Dell-t hanyagoljuk. Játék (3D) nem szempont, combosabb VGA helyett legyen inkább jobb CPU, több RAM (bár 4 felett már szinte mindegy) és az SSD helyett is inkább nagyobb tárhely. Pentiumot hagyjuk, minimum egy normálisabb Core i3, ha Intel.

    [ Szerkesztve ]

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    Első körben egy ajánlatot szeretnék kérni új laptopra 100K HUF környékén fiatalos nagymamának (saccra net, skype, email, film). Semmi extra kívánság nincs, bár webkamera azért legyen, SSD meg gondolom úgyse nagyon férne bele ennyiből. Oprendszer van. Kicsit visszaolvasgatva, keresgélve az iPonnál látok 100-ért LENOVO B590 59-422091-et Pentium 2030M-mel. Van ennyiért ennél jobb, vagy akár ehhez hasonló, szintén ajánlható típus?

    A másik: Talált akciósan egy HP 255 G3 laptopot, 70-ért (most még 100, de majd mittudoménmikor..). Viszont vagy a weboldal, vagy az ismereteim pontatlanok, de a leírás szerint AMD A4-6210 APU van benne Radeon R2 ANYU-val :DDD De ahogy én néztem apu és anyu nem járnak együtt, apuhoz R3 tartozik, anyu meg vagy E2-6110-zel (4 mag) vagy E1-6010-zel (2 mag) kavar. Ahogy elnéztem maximum csak akkor lenne érdemes foglalkozni vele, ha valóban a combosabb A4-6210 van benne, a kérdésem, hogy ez esetben jó vétel-e ennyiért, vagy annyira nem nagy eresztés az erősebb APU sem? Megkérdőjelezhető megbízhatóságú cpu összehasonlító weboldalak szerint kb azonos teljesítményre képes, mint a 2030M, viszont a TDP-je csak 15W vs 35W. Bár a beállítottságom miatt húzódozom az akcióktól, szóval én inkább a Lenovo-t (vagy egy hasonló kategóriájú alternatíváját) céloznám meg.

    Nagyon köszönöm előre is!
    Üdv,
    Fób

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz szabonagyur #78062 üzenetére

    :R

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kollégám venne mostanában laptopot magának jellemzően otthonra mindenes gépnek, néha CAD-ezni, de nem brutál fokozatban, egy i5 elég lenne neki akár dVGA nélkül. Hónapok óta keresi az igazit, és látva a siralmas helyzetet szép lassan felkúszott a keret 180-200K-ig. Az SSD "jó lenne, de" kategória, a FullHD kijelző meg végül azért lett elvárás, mert az 1366*768 az gyilok, annál azért nagyobb kell. A topikot olvasgatva már javasoltam neki, hogy komolyabb kategóriájú használt gépeket is nézegessen, ez még nem dőlt el, de szerintem újat fog venni.

    Perpill egy ASUS K501LX DM045D a kiszemelet 200K-ért, igaz ebben csak 4GB RAM van, de alapvetően vállalhatónak tűnik, és ahogy látom itt is szoktátok ajánlani.

    A kérdésem az lenne, hogy ebbe a laptopba m.2-es SSD-t bele lehet pattintani házilag is garanciavesztés nélkül? Szoktak kis "ablakot" nyitni neki a gép alján vagy bontani kell hozzá?

    És használt gépek között 160-180K-ért milyen strapabíró(bb), hasonló teljesítményű darabokat lehet találni?

    Kössz!
    Fób

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz jeni #110994 üzenetére

    Én is ezzel kezdtem, de nem akar asztalit. Lakáson belül azért hurcolná ide-oda.

    És ahogy látom le kell kapni az egész alsó burkolatot az SSD berakásához. Szomorú. :(

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz laszlobak #111014 üzenetére

    Köszi!

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    • Minél előbb kellene.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    • 270K-300K
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    • Archicad, Photoshop leginkább.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    • nuku
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    • 17-et keresünk, felőlem lehet TN is, legyen látható.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    • Lesz hurcolászva. Utazás közben nem lenne használva, csak a célhoz megérkezve. :)
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    • Win 8+
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    • Egy minimum 128-as SSD és egy nagyobbacska (500+ GB) HDD lenne az optimális, de egy nagy (~500GB) SSD-vel is kiegyeznénk. (Bár ez nem túl gyakori, a hirdetések között keresgélve talán csak egy ilyet láttunk.) ODD nem feltétel, RAM minimum 8GB, "az se baj" ha több, de ennyiért ritka.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    • Webkamera, kártyaolvasó azért legyen, talán nem olyan extra igény.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    • Jöhet használt is, és tekintve az elvárásokat és a keretet valószínűleg az is lesz.

    Elég sok hirdetést végignyálaztunk, perpill az alábbiak maradtak fent a rostán, itt-ott némi kompromisszummal (vagy gyengébb a vidkari, vagy drága és értékelés nélküli újonc az eladó, vagy nincs Win, vagy csak Lenovo :DDD ). Ezek között van ami vállalható?

    Lenovo Y70-70 (használt, 270K)
    MSI GP72-6QE8H11 (új, 330K, "gyártói garancia" wtf? a bolt nem is ad? mondjuk számomra elég noname.. létezik ilyen?)
    Acer Aspire V17 (használt, 340K, noname eladó, messze is van)
    Lenovo Ideapad 700 (új, 340K)
    Acer Aspire Nitro VN7-792G-76A3 (új, 335K, ennyibe csak FreeDos fért..)

    Előre is köszönöm a segítséget!

    u.i.: Dell Latitude 6 és HP Probook 6 gépeket is keresgéltünk az ajánló alapján, de perpill nem nagyon találtunk megfelelőt, és hát elég sürgős lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    A Dell Inspiron mennyire vállalható/vállalhatatlan sorozat? Konkrétan egy 3580-ról lenne szó (15,6 FullHD (nem tudni milyen kijelző, remélem azért nem TN), i5-8265U, 8GB, 256GB M.2, Radeon 520, Win 10 Home, 3 év gar. = 256K HUF, egy szülők által talált noname bolt árajánlata)

    Az alapszitu az, hogy 18 éves fiúnak kéne gép sulira (logisztika, semmi extrém nem futna rajta), na meg ugye játszani, már amennyire majd lehet a megvett gépen. Ez (a szülők számára :D ) annyira nem szempont.
    A keretet 250-re lőtték be.

    Az összefoglaló alapján ajánlottam nekik minimumként egy Acer Aspire 5-öt (15.6 FullHD IPS, i5-8265U, MX150, 256 GB M.2, 3 év gar. 250K HUF-ért, bár annyit elcsesztem, hogy ebben csak 4GB RAM volt), vagy ha hozzá tudnak csapni még egy kis pénzt, akkor egy Dell G5-öt (15.6 FullHD IPS, i5-8300H, 8GB, 1050TI, 128 GB SSD, 1 TB HDD, 3 év gar., 303K HUF)

    Az általuk talált Inspiron gondolom hardverileg (IPS esetén) elég lenne nekik (a játékok leszámítva) , de az anyagminőségről, hűtésről, ilyesmiről nincs fogalmam.

    Nem nagyon akarok ezzel foglalkozni (ha nem nagyon hallgatnak a jó szóra), de egy "általános" vélemény még jó lenne a gépről, ebben kérném a segítségeteket.

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    300K forint körül keresek új laptopot munkára (CAD, meg persze net, film, office, ilyesmi, játék nuku, vagy max Sokoban kategória). A munka miatt minél nagyobb és jobb kijelző kéne, de látom 17 nem nagyon fog beleférni, viszont legalább ne TN legyen. Hurcolászva csak ritkán lesz. RAM minimum 8, de inkább 16 kéne, SSD minimum 256, de inkább 512, ODD és oprendszer nem kell.

    Kis keresgéléssel egy Dell Vostro-t találtunk, ez a minimum elvárásokat hozza, és ha jól olvasom minőségre is vállalható kategória. Kérdés, hogy lehet ezen házilag memóriát, ssd-t bővíteni, cserélni? Sajnos nem találtam képet az aljáról, csak régebbiekről.

    Szepi1979!

    Ha esetleg azóta megvetted, írnál pár szót róla? Akár a Vostro, akár a ProBook lett, mindkettővel szemez(t)ünk mi is, bár a Vostro az esélyes az erősebb cpu, gpu miatt.

    Előre is köszi!

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz SeniorTilla #165866 üzenetére

    Gond nem lesz, hanem már van, hogy pont most kell gépet venni... De amúgy lehet intergált gpu-s géppel is dolgozni, ahogy pl játszani sem csak RTX-szel lehet. A keret adott, ez van.

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz Szepi1979 #165870 üzenetére

    Príma, köszi!

    Pyttawrx
    Köszönöm a segítő szándékot, de meglehetősen kevés infó alapján állítod, hogy kínlódás lesz. CAD és CAD között is van különbség, nem az Eiffel torony spirálba hajlítását fogjuk tervezni. Tisztában vagyok vele, hogy bika gépen a legsimább élmény a játék is meg a munka is, a keret és a pillanatnyi notebook piac viszont adott.

    Én úgy gondolom, hogy gép keresésekor egy adott cél megjelölése nem feltétlenül azt jelenti, hogy az adott célra a világon létező lehető legjobb gépet keresi valaki, hanem hogy a temérdek paraméter közötti zsonglőrködéskor az adott célhoz fontosabb dolgok élvezzenek előnyt a gép kiválasztásakor. Pl az én példámban otthoni CAD esetén inkább erősebb proci, több ram, akár a tárhely, vagy hordozhatóság, strapabíróság rovására.

    De ha pl tudsz konkrét gondot a Vostro hűtésével, akkor azt mondjuk leírhattad volna, érdekelne.

    "Ez igaz, csak élvezhetetlen lesz." Szent szar... :DDD Könnyen lehet, hogy én vagyok helikopter, de szerencsére én RTX nélkül is tudok élvezettel játszani. :)

    Üdv!

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz Pyttawrx #165872 üzenetére

    & SeniorTilla & mindenkinek, aki szereti :D

    Igaz, írhattam volna konkrétabb/pontosabb infókat (csak nem tudtam), elnézést, hogy vihart kavartam. :)

    Ok, szóval a Vostro-nak szar a hűtése, ez mondjuk fájdalmas.. Bár nem 0-24 render menne rajta, de nem tudom pontosan, hogy milyen súlycsoportú CAD-ról lesz szó. A célszemélynek nem ez lesz a fő munkagépe, munkaidőben munkáltatói munkaállomáson munkálkodik, ez arra kell, hogy ha nagyon muszáj, otthon is tudja még tolni a szekeret.

    Bár konkrétan senki nem beszélt 1-1.5 millás gépekről (illetve azóta Timer belengette őket, köszi az infót), de úgy igazából semmilyen másról sem, így sajna csak annyival lettem okosabb, hogy amit találtunk, az azért erősen kétesélyes, hogy élhető lesz-e. Ezt mondjuk eddig is tudtam, ahogy azt is, hogy a keret elég szűkös ahhoz, hogy nyugodt szívvel lehessen konkrét gépet ajánlani a feladatra. Nem világmegváltó javaslatról álmodozom, hanem adott keretek közötti legjobbról.

    A keret kicsit feljebb ment, 350K. Mivel komolyabb, CAD barát GPU úgysem fog ennyibe beleférni, szerintem le is egyszerűsíthetném odáig, hogy ennyiből melyik a legjobb gép az alábbi szempontok figyelembevételével, aztán csókolom:

    fontosabb: cpu erő, több ram, vagy házilag is (=boltihoz képest lényegesen olcsóbban, de garivesztés nélkül) bővíthető ram (de minimum 8GB)

    kevésbé fontos: masszív kivitel (kevés hurcolászás), tárhely (pláne, ha szintén bővíthető házilag), 256GB SSD már elég kezdésnek

    És ugye akkor esetleg egy dedikált gpu ami egy Xe igp-nél lényegesen jobb (nem vágom az erősorrendet, de a Vostro-ból kiindulva pl egy Xe-nél másfélszer erősebb gpu-val sem lennénk lényegesen előrébb, így az ilyeneket diszkvalifikálnám)

    Ja, és továbbra is csak új játszik. Tudom... Magamnak simán vennék pár éves használtat, ez most sajnos nem pálya.

    [ Szerkesztve ]

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz SeniorTilla #165896 üzenetére

    Az világos, hogyha nem forrasztva van az SSD meg a RAM, akkor bővíthető, az lenne a lényeg, hogy legyen hozzá szerelőablak a gépházon, hogy házilag is bővíthető legyen (gyári felár és/vagy szervizdíj nélkül).

    350-ért nincs ajánlható gép? Ne már.. :F

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    Segítségeteket kérném unokatesóm laptop keresésben.
    1. Amint megtaláljuk, megveszi
    2. br. 200-240K
    3. irodai programok, sok gépelés, net, fotókban gyönyörködés, film, semmi játék
    5. Kijelző 15 körül, fullHD, matt és VA/IPS
    6. Minimális hordozás (lakás, kert), útközben nem lesz használva.
    7. Op rendszer kb mindegy, illetve a szűk keret miatt inkább nélküle, kap egy aprós Win10-et
    8. Tárhelyből minimum 500 GB SSD, jó lenne 1 TB, vagy az nvme SSD mellett még egy üres SATA, amibe garancia vesztés nélkül lehet később berakni egy másik SSD-t
    9. HDMI kell, jobb féle bill és bill világítás jó lenne. 3 év garancia alatt nem szívesen venném. USB-A-ból kell legalább három. // És persze legyen könnyű, halk, hűvös, jó nagy akksival...
    10. Csak új gép, mo-n vásárolva

    Ahogy látom ebből a keretből szűkösen i5, 8GB RAM, 500 GB SSD féle gépek jönnek ki. A felhasználásra talán egy i3 is elég lenne, de ahogy néztem, nem jönne ki sokkal jobb felszereltségű gép úgy sem. Vagy én nézem rosszul/rossz helyen?

    Bővíthetőségről fogalmam sincs.. Vannak egyáltalán még olyan gépek, amiken házilag lehet memóriát bővíteni pl? Vagy olyan, amiben van egy szabad 2.5-ös sata hely?

    Vostro-kat néztem eddig, pl ezt, itt írják, hogy lehet +1TB HDD is. Ez bontással (garivesztéssel) jár, vagy hozzáférhető házilag is? Ha ez nem, létezik olyan, aminél igen? Meg ebben 1*8GB memória van, de felárral bővíthető, szóval a kérdés ua: házilag, garancia vesztés nélkül is?

    Előre is köszi!

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Üdv!

    Segítsetek, legyetek szívesek, mert már kifolyik a szemem meg az agyam a keresgéléstől, paraméterek bogarászásától és nem látom az alagút végét.

    "Otthonra / Kisebb irodába kellene gép, játék nem lesz." Bruttó 250K a limit és új gép kéne, most vennénk. Nincsenek nagy igények , otthoni kis mindenes lenne, plusz home office-ban átlagnál kicsit több gépelés, szóval egy használhatóbb billentyűzet jó lenne, és numpad nélküli preferáltabb. Méretben 15.6", FullHD, IPS/VA, matt. Hurcolás csak lakáson belül. A szűk keret miatt oprendszer nélkül (aprós Win10). Tárhelyből jó lenne, ha 500 GB-nál több lenne, akár egy nagyobb SSD, vagy akár 256GB SSD, meg egy HDD. HDMI kéne rá, USB-A-ból 3 db.

    Ok, közben kiderült, hogy az egyetlen, amit találtam (Vostro 3510), hulladék. :O Egy Vostro 3500 még épp beleférne a keretbe az egyik boltban 1TB-ra upgradelt SSD-vel. Vagy ez is fos?

    Bármi egyéb ötlet? Sajna a keret fix, és csak új játszik :-/

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz Dhampir #173888 üzenetére

    "utána kell még nézni"

    És van itt valaki, aki ilyesminek utána tud nézni? 3500-asból még pont lenne egy gép, ami amúgy tök jó lenne. A gépet megemelő kialakítás (is) belejátszik a szétesésbe? Nem csak a "túl szoros" zsanér, meg a túl szarra tervezett képernyő keret?

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz Pyttawrx #173880 üzenetére

    Köszönöm, tényleg egész jónak tűnik, szem előtt tartjuk. :R

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

Új hozzászólás Aktív témák