Új hozzászólás Aktív témák

  • btudos

    veterán

    Sziasztok!

    Elérkezett hát az idő, mikor új notebook után kell néznem, régi 4 éves gépem ugyan egész jó állapotban van, de gyenge már a jelenlegi feladatok teljeskörű ellátásához. Elsődleges szempont a hordozhatóság, valamint a hosszú üzemidő és a teljesítmény aránya

    Amiből nem engedek:
    - 13-14"
    - matt kijelző
    - Minőségi ház stabil billentyűzettel (ultrabook ne legyen, hacsak nincs személyes tapasztalat, amire alapozhatok)
    - Dell NE legyen (korábbi és jelenlegi rossz tapasztalatok)

    Amivel kapcsolatban meg lehet győzni:
    - integrated-only GPU (emiatt előnyben részesítem az Ivy Bridge-es APU-kat, a HD4000-nél nem kell több, a 3000-rel nem mindig voltam kibékülve eddig)
    - i5, mivel szoftver tesztelőként dolgozom (nem játék, business cloud services), néha kell a kraft, és az energia management miatt is jobb lenne az i3-nál
    - 200-250 ezer forintos kategória, kicsit túl lehet lépni, de számottevően többet nem szeretnék rászánni

    Op. rendszer nem kell, de van amit nem lehet nélküle kapni.:(

    Ezek alapján ami minden kritériumnak megfelel, és nekem is erre húz a szívem, az Asus U32vm

    Alternatív lehetőségként megjelent a Pheke féle Probook 4330s, ami ugyan "csak" Sandy Bridge, és van dedikált GPU, de az aksija ennek se rossz.

    Igazából ezt a kettőt találtam eddig, amik tényleg tetszenek (fontos hogy ne érezzem azt, hogy rosszul döntöttem, vagy xy jobb választás lett volna, miután megveszem), de örömmel várok még ötleteket.

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

    Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Új hozzászólás Aktív témák