Új hozzászólás Aktív témák

  • Llew

    senior tag

    Üdv!

    Gép keresésben vagyok és tanácsot kérnék.

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Karácsonyig bezárólag. Érdemes addig várni, lehet valami ünnepi akciózás?
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? ~130e, nagyon max 150-ig tudok elmenni.
    (3) Felhasználási kör? Net, youtube, facebook, filmnézés, irodai munka
    (4) Játékra használnád-e? Nem, max netes, facebookos dolgokra
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Inkább a minőség
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem lényeg, de ha belefér a keretbe akkor mehet.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6 minél jobb felbontással, nem tudom
    (8) Notebook tömege? Nem lényeg, elsősorban nem cipelésre lenne.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Jó lenne Windowsal, de Linuxal is elmehet.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Ahogy néztem 500 GB alatt nem nagyon vannak, esetleg 1 TB nem lenne rossz. Memóriából gőzöm nincs mennyi kellhet manapság. Ahogy nézem 4 GB alatt az sincs, de legyen ami belefér. Optikai legyen
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) A HDMI eg a webkamera alpnak tűnik, más nem jut eszembe
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Márka kikötés nincs,de ahogy látom a Delleknél 3 év garancia van, a többinél meg csak 2.

    Ezeket ajánlották egy üzletben, ami helyben van:
    [Dell 3542]
    Toshiba C50
    Toshiba L50-B-1DJ
    Toshiba Satellite L50-B-177

    Illetve utána néztem, hogy a laptopszalonnak van kecskeméti üzlete, ahol találtam majd ugyan ilyeneket HD kijelzővel. Akkor már inkább azok:
    Toshiba L50-B-177 HD kijelző
    Lenovo B50 70 HD kijelző

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Garancia miatt inkább új, de ha ennyiért sokkal jobban járok valami használtat az is mehet. Kérdés azokra van-e vagy mi módon garancia?

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

Új hozzászólás Aktív témák