Új hozzászólás Aktív témák

  • pittbaba

    aktív tag

    Nagyon köszönöm mindenkinek a Gigabyte és gari sztorival kapcsolatos figyelmeztetéseket, örülök, hogy több ellenkező véleményt is olvashattam, tisztábban látok.

    Az van, hogy ami itthon van gari az egyenlő azzal, hogy nincs.
    Samsung Galaxy S4, prémium gari, fél évig volt bent, majd kicserélték egy másikra, amiben a gari lejárta után egy hétten tönkrement minden okostelefon funkció, wifi, bluetooth nem kapcsol be, tulajdonképpen kaptam egy rossz telefont, hogy megszívassanak. Még fél év küzdés, majd a 180e Ft-os telefon ment a kukába.

    180 000 Ft-os Lenovo notebook:
    Szintén TMX gari, soha nem segítettek semmiben. Itt kérdezgettem, hogy honnan mit kellene venni, innen a fórumról rám írt egy arc, aki lebeszélt a választásomról, majd rábeszélt egy jóval drágább elvileg prémium lenovora. A 8 éves Samsung gépem jobban megy, mint az a Lenovo. Nagyon sok baj van vele, de mivel rapszodikus fura hibái vannak (tipikusan rosszul megtervezett összerakott hardver konfig a para), a TMX nem foglalkozott vele. Nekik kb az hiba ha felrobbant a gép magától... minden más természetes. Szóval itthon azon aggódni, hogy nem tudom gariztatni a gépet már megszokott, ahogy az is, hogy aztán tényleg nem tudom, így inkább nem fizetek érte.

    Az, hogy bármelyik itthoni boltból és notebookot vegyek kizárt. Mikor még mindig látom, hogy képesek intel atomos gépeket 100 körül kínálni óriási akció keretében, az élkedvem is elmegy attól, hogy pénzt adjak nekik.

    Egy hónapig kint leszek, addig kiderül jó e a gép vagy sem, aztán tervezek vissza menni fél évre, így ebből a szempontból lehet akkor jobb is, ha ott veszek, mert ott tudom is vinni gariba amíg kint vagyok.

    Amúgy szerintem 450-ért ilyen konfig itthon nem kapható, ha igen, mutassatok nekem pár példát:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    2017 Március

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    500 000 Ft

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Egyszerre programozok (vm virtualbox linuxal+win10), zenét szerkesztek (Ableton), Photoshoppolok, és játszok is. Szóval nekem egy jó, stabil gép kell. Van egy 100%-ban tökéletes asztali konfigom, azt szeretném notebookban is (i7 4790K, Giga H97M-D3H,16Gb ram, GTX 960, SSD,HDD).

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Ez rugalmas, játszok, de ritkán, viszont akkor a lehető legjobb felbontáson :) Jelenleg GTX 960 van, ezzel meg vagyok elégedve, de lehet jobb is picit.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    IPS, 15" esetleg 17"

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Igen, ezért cserélném az asztalit notebookra, mert utazgatni szeretnék. Digitális nomád életmódra váltanék.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    win10

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD /256-512/
    HDD >=2TB

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, kártyaolvasó, (bluetooth előny), Billentyűzet backlight, Akku bírja amennyire csak lehet.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Újat szeretnék

    Érdekelnének esetleg olyan weblapok, ahol custom notebookokat lehet összeválogatni alkatrészenként.

    Üdv,
    Péter

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

Új hozzászólás Aktív témák