Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Tanácsot kérnék!

    Haverom édesanyjának kellene olcsón egy laptop, nagyjából irodai/otthoni átlag felhasználási szint (office, netezés, youtube, facebook, filmezés).
    50-55 ezer Ft körül max.

    Használt üzletit ajánlottam, mert teljesítményben elegendőek ezen célokra, minőségben pedig a legjobbak ezért a pénzért.

    Ezeket néztem ki:

    Thinpad T500
    Elitebook 8530W

    További szempontok:
    - minőségi kialakítás
    - halk, megbízható hűtés
    - 15"-os méretkategória (legalább HD körüli felbontás, 1280x800 erre a méretre szerintem már kevés)
    - minél erősebb proci
    - 4GB RAM
    - erős, megbízható Wi-Fi
    - ne legyen nagyon pici a touchpadja
    - legalább 160GB-os vinyó
    - lehessen bele optibay-t tenni, ha később kerülne bele SSD
    - dVGA nem feltétel, de ezekben van, ami nem hátrány, bár gondolom FHD filmekhez és FHD youtube-hoz elég lenne az integrált is. (Nekem van egy T60-asom, a integrált GMA 950 bírja a 720p MKV-t ha nem nagyon durván nagy a bitrátája.)

    A két gép közül melyik az ajánlottabb?

    T500-ról csak jókat olvastam, HP-t nem ismerem.

    T500 mellett szól:
    - Kiválónak írták a hűtését.
    - DDR3 memória kell bele.
    - A lenovo power management szoftver amivel kiválóan lehet szabályozni, mikortól és meddig töltse az akksit, %-ban megadva.
    - + Én thinkpad párti vagyok, mióta meg van a T60-asom. :)

    HP mellett szól:
    - Az erősebb dVGA (quadro 770M), de ez annyira nem fő szempont, nem játék a cél.
    - T9600-as proci (mondjuk a T500-ba is lehet rakni T9xxx procit, 5 ezer körül kapni T9400-ast).
    - HDMI csatlakozó (mondjuk ez nem gond, mert a T500-on van displayport, szóval megoldható olcsón egy átalakítóval)

    A kettő közül ti melyiket ajánlanátok? Esetleg mást ami jobb választás lenne?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák