Új hozzászólás Aktív témák

  • kojak007

    tag

    sziasztok 4 lemezes 3,5"-os NAS-t szeretnék venni

    Első körben ezt a kettőt néztem:

    -Synology DS411J

    -Netgear ReadyNAS NV! RND4000

    A Netgear jóval olcsóbb, ami különbséget láttam az a CPU memória és a max tárolókapacitás. A Synology 12TB (4x3TB) Netgear 8TB (4x2TB)... ez azt jelenti, h ha majd jönnek új HDD méretek akkor azokat nem fogja felismerni a NAS? Vagy ez csupán fw update kérdés és a Netgear is hamarosan egy fw frissítés után tundi fogja a 12TB-ot ill. mindegyik játékos frissítve lesz az új jövőbeli méretekhez? Ez azért fontos mert NAS-t nem 1-2-3 évre vennék, mint egy pc-t/notit...

    Én media serverként fogom üzemeltetni, filmeket fogok tárolni, még a a raidet sem fogom kihasználni, mert kell a sok tárterület, bevállalom az adatvesztést, nyomtatót fogok esetleg rákötni és torrent serverként használnám esetleg, de még az sem biztos a fő feladat a média server...ehhez kell a drágább synology? vagy elég lenne a netgear is... ha vannak konkrét nyomós okok a synology mellett akkor természetesen bevállalom a többlet kültséget, mivel hosszíútávban gondolkozok, de ha én nem fogom soha kihasználni a többlet tudást, akkor fölöslegesen nem dobnék ki 25-30k-t.

    köszi előre is a segítségeteket

Új hozzászólás Aktív témák