Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyi_386

    csendes tag

    Üdv!

    Már csak a monitor hiányzik az új géphez, így ebben kérném a segítségeteket.Ami az elképzelés:

    -27" (70cm-ről nézem), esetleg 32-VA esetleg IPS (a TN-t sokan leszólták itt, mondjuk úgy 6 éve volt egy TN Samsungom, a legjobb benne, hogy volt feketéje, most egy IPS LG van, 24" FHD, nagyon szépek a színek, de zavaró a bevilágítás)
    -1440 (ha 322 akkor 4k)
    -144hz meg freesync jó lenne, de vannak anyagi limitek
    -olyan 130-140e körül szánnék rá
    -Amire használnám, az hétvégente játék (single player), néha film vagy sorozat (ezeket inkább a VA sony tv-n nézem) meg persze net.
    Betekintési szög, beépített hangfal, meg usb a monitoron nagyon nem érdekel.
    Na igen, szóval itt tartok, legyen tökéletes de ne kerüljön sokba
    Komolyra fordítva a szót, eddig amiket néztem, az Acer től a XV272UPbmiiprzx, de láttam jókat az AOC-től meg a Samsungtól is. De nagy összességében tanácstalan vagyok.

    Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

  • sanyi_386

    csendes tag

    válasz Chaser #102140 üzenetére

    Hello!

    Köszönöm válaszod! Kuponozva az LG egész jó áron lenne.
    A 32" 1440-el nem lesz nagyon pixeles? Bár ha jól számolom, a pixelsűrűség ugyanaz mint most (24"1080) Sajnos tudom, hogy anyagilag kötve van a kezem, de próbálom a legtöbbet kihozni belőle :) Mondjuk az, hogy az LG VA-s, nagyon jó dolog, a 144hzről és freesync.ről nem is beszélve. Kicsit még olvasgatok róla, de eddig nagyon szimpatikus :)

  • sanyi_386

    csendes tag

    Üdv ismét!

    Bár nem az ajánlott monitort, hanem haverom egy másik 32"-át kipróbáltam nálam, hát nekem egy pöttyet nagy...nagyon nagy. Így úgy érzem, 27"-ban kell megállapodnom.

    Ha jól olvasom, 27"ban jelenleg a legajánlottabb a GL850-es. Rtings-en olvastam róla, meg más helyeken is, gyakorlatilag a legjobb ár-érték-tudású monitor jelenleg. Bár továbbra is VA-t szeretnék (sötétebb szobában, meg sokszor éjjel használom, így a jelenlegi IPS-em fekete-hiányától is majd megőrülök) de ha jól látom ebben a méretben(meg 1440, 144hz, freesync), csak íveltek vannak, ami meg nagyon elcseszett szerintem. Egyedül a Samsung S27R750QEU-t találtam, de több helyen sem dicsérik agyon...
    Minél jobban beleássa magát az ember, annál nehezebb a választás :DD

  • sanyi_386

    csendes tag

    Üdv ismét!

    Megint sok-sok óra olvasgatás van mögöttem, röviden leírom, hogy mire jutottam - persze kérlek javítsatok ki ha valami következtetést rosszul vontam le :)

    Eredeti elképzelésem: 27", 1440, 144hz, freesync

    Erre a legjobb jelölt az ajánlott 27GL850 - ami nem a legolcsóbb

    Viszont én szinte mindig sötétben (este, éjjel) vagyok gépközelben, így a szép fekete fontos, mivel a fent említett monitor sem tökéletes sötétben. Itt jön képbe a VA
    -ezen a téren ami összehasonlítási alapom van, az 1 IPS monitor 1IPS tv és egy VA tv (az előbbi 2019sony8505 az utóbbi 2017sony8505) itt látom a különbséget, hogy a VA jobb sötétben.
    ˇ
    27" 1440, 144hz, VA csak hajlított van, amit élőben látva inkább kerülök.

    Ha VA és sík, akkor marad a 32, így a jóval fentebb említett LG 32GK650

    Figyelembe véve, hogy játék mellett néha napján filmet vagy sorozatot is nézek rajta, valamint sokat olvasgatok a neten, gondolom jó lesz a 32" 1440, vagy?
    Amennyire jutottam ezen a téren, hogy a 4k jobb lenne a weblapokhoz meg a windowshoz, valamint az 1080-as videókhoz, viszont ezen is élvezhető minőségű marad.
    Egyedül a 32" zavart, de méregettem - asztalt is cserélek, ez már régi, kicsi és kényelmetlen - így a távolság a méretes fejem és a monitor közt úgy 80-90cm lesz, itt már egész elviselhető a 32".

    Rengeteg tesztet elolvastam, valamint sok fórumot átböngésztem és a végén ár-érték-minőség terén valahogy mindig ennél az LG-nél lyukadtam ki.
    Igazából itt tartok most :DDD

  • sanyi_386

    csendes tag

    válasz KAMELOT #102376 üzenetére

    Hali!

    Igen, mivel általában sok évre veszek monitort, így próbálom az adott pénzért a legjobbat venni. Amennyiben jól értettem, a 144hz-nek akkor van értelme ha elég magas fps-t el tud az ember érni egy adott játékban, a teszteket olvasgatva az 5700XT pedig jól teljesít 1440-ben. Na majd kiderül :D

    (#102377) HookR
    Akkor gyakorlatilag nem lehet gondom ilyen téren.

    (#102378) Chaser
    LG oldalán is 3 év van regisztráció után.
    https://www.lg.com/au/support/support-product/lg-32GK650F-B

    Az már nem olyan rossz. Ha pedig tényleg meghibásodik 3 év után, na akkor veszek egy másikat. Már rég beletörődtem, hogy semmit sem gyártanak örök életűnek - Eddigi életem, folyamán már dolgoztam pár gyárban (sajnos :W ) és kivétel nélkül mindenhol kényesen odafigyelnek, hogy véletlenül se gyártsanak túl jót :(

  • sanyi_386

    csendes tag

    válasz HookR #102391 üzenetére

    Hali!

    Köszönöm válaszod, ezzel el is döntöttem :) Marad az 32GK650
    Időközben pedig leadtam a rendelést az alzánál, némi kupon segítségével, így durván 115e-re jött ki. Már több e-mailt is kaptam, utolsóban szállítás hétfőn :)
    Még egyszer is köszönöm mindenkinek a segítséget, amint megjön, majd megírom a tapasztalatokat :)

  • sanyi_386

    csendes tag

    Üdv!

    Gondoltam pár mondatban leírom a friss élményeket :)

    Na szóval, hétfőn megjött az LG 32GK650, röviden és tömören:
    -A korábbi IPS-hez képest nagyon szép képe van, valamint újra van fekete :D
    -Pixel és mindennemű hibamentes, úgyhogy ebben szerencsém volt
    -A korábbi tanácsokat megfogadva vettem a 32"-ost, és nem bántam meg. Elsőre picit nagynak tűnt, de mikor elmerülök egy jobb játékban 1440 144hz + 32", valami bámulatos. így 3 nap elteltével sem tudnám már a 24"-t használni :D
    -Windows 1440-ben teljesen jó, 125%nagyítás és kész. Viszont amit meg kell jegyeznem, hogy az 1080-as filmek valóban picit, nem is tudom, "homályosabbak", kb mint a fullhd monitoron a 720, de simán nézhető és élvezhető.

    Úgyhogy aki szeretne 1440+144hz+Freesync+VA panelt, na azoknak nagyon ajánlott vétel :)

Új hozzászólás Aktív témák