Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Solt-

    veterán

    válasz AxBattler #82242 üzenetére

    27"/1440p tényleg jó, de inkább csak munkára, fotósoppra, célfelhasználásra ajánlanám...

    Na most ehhez képest a felső kategóriás gamer monitorok döntő többsége 27" 1440p-s! ;]

    A kiinduló helyzet jelenleg az, hogy neki van egy eleve nagyon jó monitora, amiről szeretne előrelépni... a szélesebb látótér mint előrelépés hosszútávra szerintem kevés indok a váltásra. 27" 1440p esetén viszont mind szélességben mind magasságban nagyobb látóteret kap. [link] Szerintem a nagyobb magasság is sokat dob a játékélményen, legalábbis nekem kifejezetten tetszik a 24" magassága után. Ezen kívül ott van még a nagyobb PPI, ami élesebb képet eredményez. Igaz, hogy jobban terheli a VGA-t, viszont kevesebb élsimítás is elég a kevésbé töredezett élekhez, plusz 1-2 éven belül az 1440p lesz az új 1080p és mivel hosszú távra tervez, VGA-t előbb fog cserélni mint monitort, tehát fontos az időtállóság. :)

    Tény, hogy drágább mint az említett keret, de mivel eleve jó monitorral rendelkezik ezért nem kell kapkodnia, ha összetudja spórolni a különbözetet, akkor szerintem egyértelmű a választás! :) Én úgy vagyok vele, hogy ha valamire pénzt költök, akkor ott szeretem érezni az érdemi előrelépést... ;)

    www.smart-bus.hu

  • Diosbejgli

    tag

    válasz AxBattler #82242 üzenetére

    "És szvsz a 1440p-nek erre a felhasználásra nincs semmilyen előnye a 1080p-vel szemben, akármilyen kijelzőméreten, ellenben a 21:9 többet ad játékélményben, és nem kell hozzá lecserélni a VGA-dat (főleg, ha kihasználja az ember a Freesync-et)"

    Azért szerintem az 1440p-ben játszani sokkal jobb mint 1080p-ben. Homogénebb a kép, szebb és részletesebb, mondom úgy, hogy 1080p-ről váltottam. Az tény és való, hogy a 21:9-ben 34"-on a játék egy másik dimenzió. :D De a legjobb 34" 3440 x 1440 lenne, ha az ember megtudja fizetni. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Retro PC: Asus P5Q * Intel xeon E5450 * Corsair VX450 * Kingston 2x2Gb DDR2, Nanya 2x2Gb DDR2 * Asus Silent Square Pro * Gigabyte GTX 1050 2Gb * ADATA SP920 256Gb

Új hozzászólás Aktív témák