Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz korcsi #26906 üzenetére

    Szerintem butaság, amit mondasz. Egyszerűen reális elvárásokat kell támasztani egy alig 50 ezres IPS-es monitorral szemben és nem kell minden egyes aspektusban elvárni tőle, hogy jobb legyen a mostaninál. Nameg tisztában kell lenni ilyenekkel, mint glow, backlight bleeding, rosszul leszabályozható fényerő, PWM vezérlés...stb.

    A baj az, hogy az történik leggyakrabban, hogy idejön valaki, akinek van egy közepes/jobbféle TN-je, amit csak úgy vett - mert akkor még nem volt ennyiért IPS és ez a fórum se, ami sokminderől felvilágosítsa. Itt megkap rengeteg új infót úgy amblokk a monitorokról, azok természetéről..stb Életében először komolyan utánaolvas dolgoknak és szép lassan elkezd maximalistává válni (keret ugyanúgy 50k), csak olvas a LED-ről, CCFL-ről, 6bit-ról true 8 bitről, e-IPS-ről, AH-IPS-ről, kristálycukorról, porcukorról, malterről. És - nyilvánvalóan, ilyen az emberi természet - a végére oda lyukadunk ki, hogy mindenből a jobbat szeretnénk, de a rászánt pénz az megmarad ugyanannyi, hiszen az nem növekszik a tájékozottságunkkal párhuzamosan.

    És ennek az eredménye lesz ez a fals/pszeudocsalódás érzés, miközben 90%-ban oktávokkal jobb monitort kap, de mivel nőtt a rálátása a dolgokra 900%-kal több hibát keres a monitorban. És - 50ezer ft-ért bármíly meglepő - talál. Kristálycukor, villogás, recseg, bevilágít, felfénylik, vakít 0-ás Br.-en is...stb...

    A fórum azért jó, hogy jó monitort ajánlunk nekik, viszont megvan ennek ez a csapdája, amit fent felvázoltam, hogy mire a kezükbe kerül már nem jót akarnak, hanem tökéleteset. Olyan meg nincs, 50k-ért meg véletlenül se.

    Ennyi, nem kell a pesszimizmus, csak látni kell a folyamatokat a háttérben. Szerintem (!) :U

    (#26907) jano_77: ezt vond szokta olyan szépen leírni, meghagynám most is neki, vagy keress rá a keresőben :U
    Írtad, hogy sötét szobában készítetted, a kérdésem annyi lenne, hogy milyen értéken volt a fényerő?

    (#26908) glovasi: Kifutott méret-felbontás kombináció, esetleg használtan. Újonnan semmi ilyesmi nincs, egyébként is valami használtat lehet jót venni ennyi pénzből.

    (#26912) stranger28 : nem akarsz te ilyet magadnak szerintem... :U

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Új hozzászólás Aktív témák