Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Beri #106010 üzenetére

    "Nekem elég a 90egypár PPI, most se nézek többet"
    Lehet megváltozna a véleményed, ha megnéznél egy 110 körüli monitort is. ;) A másod monitorom 86PPI, pont ugyanúgy egy karnyújtásnyi távolságban, és a különbség elég durva a 108-hoz képest.

    Én is abszolút fény-kedvelő vagyok, nekem is ablak mellett van egy sima elég ritka függöny mögött, és nappal sincs szükségem 125nit fölé tekerni. Amúgy arra nem gondoltál, hogy azért nem vitték feljebb ezt a 300nit-et, mert nem igazán van rá szükség? Plusz ahhoz olyan kontraszt is kéne, hogy (nagyjából) fekete is maradjon a panelen.
    Valamint azt is beleszámolnám, hogy bár nem írtad, milyen idős a monitorod, de egy idősebb, főleg magas fényerőn hajtott CCFL megvilágítású monitor már lényegesen kevesebb fényt tud, mint új korában.
    Fejlődés pedig van, amit vettem pl. VG271UP monitort, 5 éve is elképzelhetetlen lett volna. 144Hz se nagyon volt, DCI-P3 színterű monitorok is horror összegbe kerültek, és amit vehettél is jóval lassabb panelek voltak, és változó frissítési frekvenciák sem voltak még akkor. A belépő és közép szinten nyilván kissebb léptékű, de ott is azért jobb technikát kapni ma, mint 5 éve.
    Az OLED persze, videózni, főleg nagy fényerőn HDR-el a legjobb kapható technika, csak sajnos drága és monitornak sem feltétlen ideális a beégési hajlama miatt. OLED telefonom nekem is volt, de lecseréltem egy IPS-esre, mert olvasni én nem szerettem az OLED-en.

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz Beri #106010 üzenetére

    vagy igazából semmilyen más hardverre sem), ami nem MINDEN TEKINTETBEN jobb, mint az előző volt

    Mesélj, mennyivel jobb RAMDAC van a legújabb grafikus kártyádban, mint a 15 évvel ezelőttiben?

    Vannak olyan paraméterek amik nem számítanak. Na a "nit" pont ilyen.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák