Új hozzászólás Aktív témák

  • Chosen

    addikt

    Tegnap egy kicsit utánaolvastam a vibrálás témakörnek és kicsit tisztába tenném most a dolgot.

    Határozottan cáfolnám a tegnapi kijelentést miszerint minden LED háttérvilágítású monitor PWM-es. Ez így nem igaz. Inkább úgy lehetne megfogalmazni, a legtöbb PWM-es. Az az oka annak, hogy a LED-esek vannak nagyobb arányban PWM terén, hogy a gyártók mostanában alkalmazzák egyre gyakrabban ezt a fajta szabályzást, mivel -elvileg- nagyobb fényerő tartomány, kisebb fogyasztás és hosszabb élettartam érhető el vele, mint az analóg szabályzással. A CCFL-eknél azon egyszerű okbol van kevesebb a PWM-ből, hogy régebben adták ki őket, akkor még kevésbé volt gyakori ez a fajta szabályzás. Ez tehát azt jelenti, hogy ha ma kijönne egy CCFL monitor az is nagy valószínűséggel PWM szabályzást kapna, ahogyan LED-es társai is.

    Akik vásárlás előtt szeretnék tudni, hogy fájna-e a szemük/fejük a PWM szabályzástól, azoknak azt tudom tanácsolni, hogy próbáljanak ki egy aktív 3D-s TV-t vagy monitort. Hasonló elven működik mint a PWM szabályzás, csak annál sokkal intenzívebben, tehát ha valakinek megfájdul a szeme/feje az aktív 3D-től, vagy kényelmetlen érzés nézni, annak van esély rá, hogy a PWM szabályzástól is meg fog fájdulni, vagy zavaró lesz.. Ez klinikailag nem igazolt, de adhat egy kiinduló pontot, mielőtt valaki évekre megvenné a monitort. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák