Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Traxx

    őstag

    Hali!

    Én a topic szorgos olvasgatása után döntöttem egy K750i mellett. Az elődje egy őskövület Nokia volt :DDD Úgy összességében tetszik a teló, néha a joy-t nem találom el rendesen, de ez idővel majd alakul. Rosszat nemnagyon tudok róla mondani, ami nekem kell, az megvan benne...igazi bestbuy :C Legalábbis ennyiért... A beépített fény este a szobát vígan bevilágítja, amúgy meg nem is tűnt fel a leírásban, hogy van zseblámpás funkciója is...plusz egy meglepi :)
    Ami kicsit bosszantó volt benne, az az, hogy a K800-as témákkal nem tud mit kezdeni, én balga meg azt hittem, hogy jók lesznek rá. Na de sebaj, erre való a net :)
    Ja de van 1 rossz tulajdonsága: a hozzáadott USB-s kábel nagyon büdös :DDD Pontosabban műanyagszagú :D

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Hali!

    Úgy fest, kezdi megadni magát a jó öreg K750i telóm. Így gondolkodom egy cserében...ami kritérium: magentáéktól venném.

    A feltételeim azok lennének, hogy a telefon jelentsen érdemi előrelépést. Érdemi alatt olyan dolgokat értek, hogy lényegesen jobb kamera / wifi / GPS. Ha már előrelépés, nem hátrány, ha nyílt oprendszeres a cucc, de nem tudom, ez mennyire fér bele... A zenei funkciók lényegében nem fontosak. Ne legyen böszmevastag sem... És ami még nekem nagyon fontos: legyen zseblámpa funkciója...a mostanin ezt nagyon gyakran használom :) Illetve totál csicsás sem kell. A 3G úgyszintén nem hoz nagyon lázba.

    Árban (előfizuval) 25, max. 30 rugóig mennék el, tovább nem nagyon. Amit első körben megcsillagoztam: Sony Ericsson Elm illetve W705, tudásilag a Nokia 5630 is bejövős, csak az már 34 :U A SE Yari bumfordinak tűnik, és az 5 megapixeles kamerát leszámítva nincs nagy előrelépés a mostanihoz népest (szerintem). A Nokia 5230 a vaku, ezáltal a zseblámpa hiánya miatt alighanem kiesett, hiába a GPS. Nem tudom, az Elm hajlított hátlapja mennyire jó-rossz (vagy zsebben-tokban-kézben tartva mennyire zavaró, kényelmetlen), de oda egy picit erősebb csillagot tettem a Greenheart miatt is :)

    Ja és elsősorban alapfunkciókra használnám a telót, tehát telefonálás, sms, némi fotó...ha van wifi, időnként jól jöhet, GPS szintén, ha van :)

    Köszönöm a döntési segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz sagesz93 #26042 üzenetére

    A Pulse Mobilarénás tesztjét végigolvasva egy dolog esett nagyon nem jól: a hangminőségre volt panasza Bochának. Nekem meg az átlagtól talán fontosabb az, hogy tisztán és jól szóljon, ha beszélek. És a kamera képét is lehúzta, persze tudom, ott van az Android a másik serpenyőben, meg a tudáshoz képest jó ár. Nem túl sok pénzért nem lehet mindent tudó telefont venni, ezzel tisztában vagyok :) Viszont majd azért megtapizom, és beveszem az általam felsorolt pár jelölt mellé :R

    A K750-en a vaku totál jól ellátta a zseblámpa funkciót, a töksötét szobát tisztességesen bevilágította, meg máskor is jól jött :K Épp ezért lenne jó, ha lenne.

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz sagesz93 #26057 üzenetére

    No..meglestem a Pulse-t. Elsőre felemás...Bumfordi ez az érintőkijelzős dög az eddigi K750i és az azt megelőző Nokia után. Valahogy nem állt annyira kézre... Meg viszonylag nehéznek is találtam (+30 g a mostanihoz képest) Továbbá meglepett, hogy angol az oprendszer, azt hittem, van magyar nyelv is benne :B Bár végülis tökmindegy, tudok angolul :D
    Sebességre tényleg jó volt, minden nyomkodásra pikkpakk reagált. Igaz, bemutató jószág lévén gondolom amiatt is volt ez, mert nem volt telepakolva minden vacakkal, vagy képpel, hanggal, videóval...Taperolni fura volt, nem mindig találtam el, hova kell bökni.

    Szép meg jó, meg Androidos meg minden, de nem tudta teljesen belopni magát a szívembe...nem tudtam azt mondani rá, hogy ez nekem feltétlenül kell :( Lehet a zárt rendszere miatt rosszabbul járok a már említett SE kütyükkel, de azokat továbbra is talonban tartom - jó cucc ez, csak nem győzött meg :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Nos...lassan elodázhatatlan lesz a telefoncsere, egyre gyakrabban rosszalkodik a mostani jószág. A leendő teló kritériumaimat egy korábbi hozzászólásban, itt leírtam...és ezt most is tartanám, hogy jelentsen érdemi előrelépést a K750i-hez képest, és továbbra is magentáéknál venném.

    Sagesz93 említette a Pulse-t...hát megnéztem, és annyira nem nyerte el a tetszésemet, túl szélesnek találom. Meg úgy általában nagyon nem győzött meg, nem tudtam rá azt mondani, hogy húde kell.

    Ami inkább megfogott, az a SE Elm, bár csak a tenyeremben volt, bekapcsolva még nem. Igaz, nem nyílt rendszerű...továbbá feltűnt a kínálatban a Nokia C5...drágábban, wifi nélkül, gyengébb kijelzővel és hangminőséggel, és számomra az utóbbi különösen fontos.

    Tehát a kettő (három?) közül melyiket ajánlanátok ebben a max. 30 rugós (előfizuval) ársávban? Vagy van más versenyző is?

    Köszi a segítséget mindenkinek :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz sagesz93 #26712 üzenetére

    Megtapizni megtapiztam, és a sebességével nem is volt bajom, mindenre reagált pöccre. De logikusan gondolkodva ez lehet amiatt is, hogy nem volt telepakolva alkalmazással, képpel, satöbbivel...vagy hülyeséget mondok? :B

    És igen, kinek a pap, kinek a paplan :) Nem rossz a Pulse ennyi tapasztalat után, de nem nyerte el a tetszésemet sem :) Meg aztán nem vagyok olyan nagy telefonfüggő (sőt), de az természetes, hogy adott keretből próbálja az ember kihozni azt, ami a legjobb ÉS leginkább megfelel neki. A tudással nincs is semmi gond, a szubjektivitás dönt :B

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz sagesz93 #26719 üzenetére

    Tudom, hogy nincsenek túl jók, és a kínálat is kicsi (pl. ha lenne idehaza, egy ilyen jó lenne :U ), de ez van...válogatok abból, amiből lehet, és ez perpill az Elm, W705, Nokia C5, és talán a Pulse hármasára-négyesére szűkül be jelenleg. De tudom, mivel Neked Pulse van, így afelé húz a szíved...ezzel meg nincs is baj :) Nem vetettem el teljesen, és nem is az Androiddal mint rendszerrel voltam nem megelégedve (bár ez nem jó kifejezés).

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz sagesz93 #26728 üzenetére

    A C5-tel egyrészt a wifi a bajom (igaz falusi vagyok, szal elég ritkán használnám, de voltam már párszor olyan helyzetben, hogy jó lett volna, ha lett volna...), másrészt a topicjában a kijelzőt találták többen gyengusnak, és Bocha a hangerőt is kevésnek találta - nekem pedig ez, ahogy írtam, nagyon is fontos. De ez változhatott esetleg firmware frissítéssel vagy máshogy (új széria is jöhetett pl.) Viszont pozitív, hogy fém.

    A 2 SE-ben egyetértek, a zárt rendszer korlátozottabbá teszi a dolgot - igaz, a mostani K750i-re is tettem fel szótárprogit, ami elég sokszor volt már segítségemre :K Ha menne rá offline GPS program pl., akkor már jó, bár tény, hogy nem tapis telefonon a wifit használni is macerásabb lehet.

    Egyszóval nehéz, nah... :O

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Hali!

    Tud valaki arról hogy bevezeti-e a T-Mobile a kínálatába az új Samsungokat, és ha igen, kb. mikor? Vagy az LG Optimus GT540-et...illetve Tristis fórumtárshoz is csatlakoznék a Pulse minit firtató kérdéssel :B

    Még mindig telefonvétel előtt állok, de ha ezek kijönnének viszonylag hamar, akkor lehet ezekből kerülne ki a kiszemelt :U

    Köszönöm a választ :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz tjb007 #26900 üzenetére

    Azzal tisztában vagyok, hogy senki nem jós, viszont reméltem, hogy van itt olyan ember, aki kicsit mélyebbre lát, mint mi, natúr júzerek...mint ahogy a Samsungos topicban is volt :)

    A linket pedig köszönöm, nem ismertem :R Bár ilyen telefonjaim, amiket ott felsoroltak, sosem lesz, túl drágák...de gondolom pont a legnagyobb újdonságokat dobják csak be ide, teszem azt, egy belépőszintű Nokiát nem :)

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #26905 üzenetére

    Hát, ahogy telik az idő, úgy lesz egyre nehezebb telót venni :DDD Kijött az új t-s árlista, benne 20 alatt a Nokia 5230...ennyiért van jobb alternatíva szerintetek? :) Továbbra is az Elm a legnagyobb rivális, meg a Mobilarénán bejelentett, de a kínálatban még nem szereplő Samsungok, plusz az LG GT540. Lehet várakozok még, kérdés, hogy érdemes-e... :U

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Tristis #26950 üzenetére

    Előfizuban vagy nem volt 250? Mert a friss árlistán a 8500i most 80K :U :O Ha viszont tényleg 40 körül jönnek a kérdéses Samuk, akkor vagy ejtem őket, vagy indul a töprengés ismét...

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Tristis #26953 üzenetére

    Tetszetős jószág :K
    Amúgy meg a franc se tudja...nekem 1 a mérvadó: előrelépést jelentsen a mostanihoz képest. Lehet hogy fogom, és megveszem azt az 5230-at (bár hogy őszinte legyek, a wlan és a Greenheart (a marketing ellenére) az Elm felé is húz - mínusz pont, hogy zárt rendszerű), vagy pedig még várok egy picit...

    Egyébként is kissé hiba nálam, hogy megrágom 28000-szer a döntést, és ezzel kissé idegelem is a környezetemet :D , de eddig bejött, mert garis problémám se volt, se telefont, se a gépet illetően :)

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Tristis #26956 üzenetére

    [link] :)

    Tehát igen, elvileg tud offline navigációt a cucc. Ami viszont hiányzik nekem belőle, az a zseblámpa... Abban viszont igazad van, hogy talán a wifi jobb lenne, igaz, sokat nem használnám falusiként :)

    De még ez a jószág is csak elvi lehetőség... :D

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    No...küldtem a T-mobile-nak levelet, hogy lesz-e náluk valamikor LG Optimus GT540, vagy Samsung Galaxy Naos / Teos. És negatív :O Kár...nagy kár... :(

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Tristis #26986 üzenetére

    A levelezési képviselő válaszolt :) Nyár végéig azért jó lenne letisztulnia a dolognak, vagy esnie egy kicsit a Pulse mini árának :B Jobban tetszik, mint a nagy Pulse...Rezisztív kijelzős ugyan, de van vaku, ezzel talán zseblámpa is :D meg tudna mindent, ami kellene nekem... Igaz, minit még nem tapicskoltam, csak a nagytesót...

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    No...jött ki új akciós árlista a t-nél. És most van 20-ért Samsung Monte...Jobb ajánlatot tudtok ennyiért, vagy max. 25-ért? :R

    A Pulse már kikerült a listából, a Pulse mini meg 30, és azt kissé sokallom, Android ide vagy oda... Tudom, kicsit sokszor akartam már telefont venni, és gyakran érdeklődtem itt :B

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz sagesz93 #27189 üzenetére

    Az igényeim: jelentsen előrelépést a K750i-hez képest (és érdemben, tehát a 3G pl. nem az - de a wifi, GPS igen), legyen tiszta hangja, ne kelljen minden másnap etetni. A zenei funkciók sokadlagosak, de kihangosítva azért szóljon tisztán, de persze ez csak a telefonálásra vonatkozik, zenét nem hallgatnék úgy :)
    Lényegében arra használnám a telefont, amire kitalálták, a wifi mondjuk csak extra lenne, lévén falusi vagyok, és nincs minden bokorban wifi :D A Pulse nem volt rossz, de nekem túl széles volt, a mini már jobban tetszik, kérdés, hogy a rezisztív kijelző mennyi mínuszt eredményez a gyakorlatban (megtaperolni még nem volt szerencsém), A Monte tapizása viszont egész kellemes volt :K Szóval nagyigényű nem volnék, nem csüngenék állandóan a telefonon, de nyilván az ember az adott pénzmagból a lehető legjobbat szeretné megvenni. +50%-ot fizetni meg nem tudom, mennyire érdemes így :)

    Tristis: :) Ha megveszed, várom az élménybeszámolót, elsősorban a telefonálás hangminőségéről...a MA teszben arra nem tértek ki részletesebben, viszont a végső értékelésnél 10 pontot adtak rá, tehát rossz nem lehet... A 750i-re is feltettem 1-2 java cuccot, de ezek közül a szótár az, ami gyakrabban volt használatban.

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz madarasz92 #27231 üzenetére

    Miben vagy mihez képest nem jó?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Tristis #27311 üzenetére

    Ebben egyetértek, tegnap volt szerencsém megtapizni a Pulse minit...És hát...hát :( A nagytesó kijelző érzékenysége fényévekkel jobb volt. Ezt én is dobáltam volna, hiába áll jobban kézre a kis mérete miatt. A Monte viszont egész bejövős volt. Jó eséllyel azt veszem majd, igaz a zseblámpa így is, úgy is hiányozni fog :O

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Hali!

    Még egy kör: leakciózta, de brutálul a T-mobile az LG GD880 minit, előfizuval 20K-ért :Y Tehát ezt, vagy a Samsung Montét lenne érdemesebb megvenni? Más jelölt perpill nincs...Még ma sort kerítenék a boltra, szóval elég sürgős lenne, ha mondanátok pro / kontra véleményt...külső alapján nekem az LG bejövősebb, de hát... :U

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Új hozzászólás Aktív témák