Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Viiktor1989 #67502 üzenetére

    Ilyenkor fontos infó még:
    1-es eset: csak és kizárólag 35 fokos nyári meleg idején tervezed használni?
    2-es eset: 1-es eset + tavasszal-ősszel amikor már 12 fok van odakint ezért amolyan fűtés rásegítéshez is?
    3-as eset: 2-es eset + rendesen télen főfűtésnek?

    Az én véleményem:
    Mert a csendességbe ez is beletartozik, hogy adott évben előreláthatólag mennyit fog járni.
    Általános vélekedés hogy amit Daikin-t ajánlottak neked, azt a 2-es eset, tehát nyár elején beállítod hűtésre, x hőfokra és soha nem kapcsolod ki, továbbá ősszel beállítod x fokra fűzésre és +5 fok külső hőmérsékletig nem kapcsolod ki, esetre méretezték. Ezen felhasználás során, ha eleve csendes üzemmódra állítottad, akkor legtöbb esetben a megfelelően tapasztalt telepítővel igazából aludni is lehet mellette.

    Persze ha valaki nagyon érzékeny a zajokra, vagy gyártási okokból(nem feltétlen telepítés, van amikor gyártási) "csobogós csövezés" lesz az eredmény, az más tészta.
    De van egy mennyiségi alapú általános vélekedés.

    Valamint fontos hogy rendesen takarítsd és évente lássa klímás is és lepecsételje a gari papírt.
    De a havi takarítást Te is megtudod tenni, a kézikönyvben benne van mit kell felnyitni és azt az 1 szűrőt, meg 1-2 alkatrészt hogyan kell egyszerűen kezelni.

    A kínaiakról itt a topikban megoszlanak a vélemények, hogy a csendességi komfortot mennyire lehet összevetni azzal a pár 10 ezres különbséggel, illetve a fűtési üzemmóddal.
    Azokból is van amikor ki lehet fogni csendeset, csak ott sokkal többet számít az egyén és az egyéni helyszíni adottságok.

    Tehát ami egyik embernél nem okoz problémát zaj, az lehet hogy nálad igen. Amelyik típust a szomszédnál feltudták szerelni csendesre, lehet hogy nálad a falak miatt nem lesz ugyanolyan csendes az eredmény. Vagy csak más évjáratból kapsz gépet, aminél nem figyeltek annyira a gyártási dolgokra.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • #72755712

    törölt tag

    válasz Viiktor1989 #67507 üzenetére

    Szerintem a Daikin, de a 20 nm-re sok a 3,5-es, elég lenne a 2-es, pláne ha szigetelve is lesz. Nekem alap Daikin a szigetelés előtt is úgy lehűtötte a ~40 nm. házat, hogy hébe-hóba kapcsolt csak be, és a hangját nem is lehetett hallani, csak 1-2 méterről.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Viiktor1989 #67507 üzenetére

    Ha halkat szeretnél, akkor abból a listából a Daikin.
    Nekem is ez volt a szempont, a Gree-ket a saját fülemmel meghallgatva én hangosnak ítéltem, ezért vettem Panasonic-ot, és nekem bevált.

  • Miklósbácsi

    csendes tag

    válasz Viiktor1989 #67514 üzenetére

    Szia, nálunk a fiatalabb Daikin Sensira 3.5 már négy és fél éves. Nyári időben hűt, télen kisegítve fűt. A garanciális karbantartáson kívül szakembert nem kellett hozzá kihívni. A nála még idősebb Daikin esete ugyanilyen. A csendes fokozata mellett nyugodtan lehet mellette aludni, szinte nem is hallható. Persze embere válogatja, hiszen vannak nagyon érzékenyek is, őket még a csendes légáramlás is zavarhatja.

    Hőszigetelt régi házban 15 + 18 nm egymásba nyíló szobát hűt, de nyitott ajtóknál a nehezebb hideg levegő szépen " átfolydogál " a többi helységbe is. Ráadásul ezt nem a teljesítménye felső határán teszi, hanem szépen visszaszabályoz - mértem eleget az eltelt évek alatt. Nem kattog, nem pattog és nem csobog. A cseh gyárukban készült. Ennyi üzemi tapasztalatom alapján megérte megvenni - de ez magánvélemény.

Új hozzászólás Aktív témák