Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csemberlen

    őstag

    válasz Laca19 (a) #1669 üzenetére

    Ennyi erővel az is irható, hogy egy merci, vagy egy 2 ütemű wartburg között sincs sok különbség.
    Azért a samsung az nem a kinai gagyi osztály.
    Kocsiban amikor az elsőben volt egy sima klima nagyon örültem neki, aztán amikor a következőben lett egy digitális klima akkor tudtam különbséget tenni a kettő között.
    Ha egy panelban a szomszéd feljelent mert hangos a kültéri, és zavarja, netán levetetik, megbüntetnek akkor az többe kerül mint egy rendes gép.
    Más pörgösebb fórumokon azért elöjönnek a nagyáruházak klimás szorijai, amikor a legnagyobb melegben bedöglik, és hiába van rá gari ha nincs alkatrész, vagy épp szerelő aki foglalkozzon vele.

    Hja kérem az élet nem egy habostorta

  • krx21

    nagyúr

    válasz Laca19 (a) #1669 üzenetére

    Teljesen felesleges mindenkinek a saját választását megideologizálni... Klímás szakemberek között egyértelműen elfogadott tény, hogy bizony a nemesebb japán márkák jobbak, mint társaik... Ezt a konzekvenciát nem otthoni felhasználás során lehet leginkább észrevenni, hanem mondjuk 24-órás szerver szobai alkalmazásoknál, ahol a 6 éve üzemelő Daikin klíma hiba nélkül teszi a dolgát, míg a kínai-koreai változatok bizony ennyi üzemóra után szinte leesnek a falról, besárgul a beltéri burkolata, 2 év útán 2x olyan hangos lesz, stb... a A japán klímák szinte minden szempontból jobbak, az anyaghasználat és egyéb alkatrészeket tekintve is... Persze nem mindenkinek a drágább japán készülék az ideális választás... Itt nem csak a kezdeti költségeket kell figyelembe venni, hanem hogy hány évre tervezzük... Mindent összevetve én azt a tanácsot adnám a minőségi klíma keresése esetén, úgy hogy ne keljen horror árat fizetni, hogy lehet keresni tavalyi, akciós modelleket is... Pl: Egy csomó Panasonic és Toshiba modelleket láttam egész elfogatható áron... Inkább ezeket választanám mint a csilivili divatos új samsungot...
    Az nem tapasztalati információ, hogy nekem volt egy kínai klímám és 4-5 évig és remekül üzemelt évente 3 hetet... A japán gyártóknak mind kivétel nélkül hatalmas fejlesztő részlege van, nagyipari üzemek klimatizálását is beleértve a palettán... Gyakorlatilag ezen gyártok levedlett megoldásait másolva, jóval gyengébb anyaghasználat és összeszerelés eredménye az áruházi márkák olcsó ára és minősége...

Új hozzászólás Aktív témák