Új hozzászólás Aktív témák

  • bakszazsolt

    csendes tag

    válasz boroskarcsi #25127 üzenetére

    Szia, nekem van a távirányítón autó Clean gomb, ha bekapcsolt állapotba benyomom, akkor a kikapcsolás után még megy venti módban 20-30 perc, vagy ha kikapcsolt állapotban nyomom meg akkor a távirányító kijelzőjét be se kapcsolja, csak elindul a klíma venti módban 20-30 perc kb. De aha ilyen nincs akkor sima venti mód is jó....

    drágább klímák hőcserélőjén olyan bevonat van, hogy könnyebben lecseppenjen róla. Egy időben lehetett kapni CLIN páramentesítő ablak tisztítót , az kb 2 hétig kitartott, és pár fújás újra. De mivel nem kaptam ilyet, ezért vettem eső lepergető folyadékot, autó szélvédőhöz valót, ez és víz keverékével fújtam be, kb 1 havonta ismétlem, így sokkal jobb, de nem tökéletes, előfordul így is a büdös, de akkor kicsit lejjebb veszem a hőt, főleg akkor ha nincs olyan meleg és nem tud már hűteni a klíma. Gondolom azért annyi idő, mert kell neki, hogy lehűtse a lakást, és leszabályozzon, leálljon a kompresszor. És ennyi idő kell neki, hogy koncentrálódjanak az illatanyagok a lamellán, ami még nehezebben csöppen le, ha van sok kondenzvíz, jó párás a levegő az lemossa, de ha kevés rajta marad. És amint elkezd felmelegedni a hőcserélő, elpárolognak az illatanyagok, kb 15C felet. Remélem tudtam segíteni, és várom a tapasztalataidat, vagy kérdésedet ha van még. üdv

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák