Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Halfer

    tag

    Sziasztok!
    Laptophoz keresek külső hangkártyát, de egyáltalán nem vagyok otthon ezen a területen, így tanácsot kérnék, milyet vegyek. A felhasználási célja elektronikus zene készítése lesz Ableton Live-val egy Novation pad/billentyűzet segítéségével laptopn. Ezen kívül van egy Hifi erősítő, rajta két Harman Kardon hangfallal (többel is de nem cél a zenéhez pl. az 5.1, 2.0 tökéletesen elég), ha ezeken akarom megszólaltatni az egészet, akkor az megoldható alacsonyabb árkategóriás külső hangkártyákkal? Nem szeretnék árban elszállni, mennyire reális, hogy 30-40 ezer körül megálljon az ára?
    Köszi a tanácsokat előre is! Örülök ha többen is írtok!

  • Halfer

    tag

    Sziasztok!
    Múltkor zene készítéshez kerestem hangkártyát, köszi a tanácsot mflex.

    Most PC-men szeretnék megoldani egy hangkártyás problámát. Ezen a téren a tudatlanságomat nézzétek el, bármilyen tanács jól jönne. Adott egy PC alaplapi* hangkártyával, egy régi eltax avr-300 erősítő van rákötve optikai kábellel, amin 5.1 Jamo hangfalak (425W) vannak. Eredeti lemezeket hallgatok 5.1-ben DVD-ről és ha az eltax-ot esetleg le is szóljátok, teljesen megfelel nekem a hangzás. De: ezeket a számokat szeretném lemez nélkül is hallgatni, így megvannak gépen Flac 5.1-ben, és bármilyen programmal próbálom teljesen más a hangzásuk, mint kellene. Néhol hiányoznak sávok, néhol csak az ének szól pedig másnak is kellene. DVD-ről teljesen jól szólnak. Mi lehet a probléma? Hogy ne legyek teljesen off, ezért főleg azzal a céllal írtam, hogy ajánljatok hangkártyát (belső vagy külső, mindegy) amivel nagyobb lenne az élmény (figyelembe véve, hogy új hangcuccot nem akarok venni), és esetleg a leírt problémámat is megoldaná. Köszönöm szépen előre is!

    * Alaplap: "Asrock Z77 Extreme 4" adatlapja alapján "7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC898 Audio Codec)"

  • Halfer

    tag

    Sziasztok!
    Itt a topikban kaptam ajánlatot, hogy Steinberg UR 22 hangkártyát vegyek ha zenélni szeretnék és nem akarok vagyont költeni rá, mivel ez most még csak hobbi. Kérdésem a következő, mivel nem akarok két hangkártyát is venni, mit fogok tapasztalni ha ezt használom PC-n filmezéshez is, melyre optikai kábellel szeretnék kötni 5.1 jamo hangfalakat? Egyáltalán lehetséges vagy ahhoz komolyabb hangkártya kell más ki/bemenetekkel? Köszi!

  • Halfer

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném a lehető legtöbbet kihozni a Jamo 5.1-es hangfalaimból és az őket erősítő nem túl neves Eltax AVR-300-ból mely egy PC-re van kötve optikai kábellel, az alaplapi 5.1-képes hangkártyára.

    Milyen hangkártyát (elsősorban belsőt) tudtok ajánlani aminek az ára nem száll el az egekig, mégis érdemi változást fogok hallani 5.1-re kevert DVD/BR zenék esetén? Másodsorban 5.1 filmeket is néznék vele.

    Köszi előre is!

    kieg.: a Jamo 5x65W+1x100W mély,össz 425W, az Eltax 5x60+1x100

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák