Új hozzászólás Aktív témák

  • Halfer

    tag

    Sziasztok!
    Múltkor zene készítéshez kerestem hangkártyát, köszi a tanácsot mflex.

    Most PC-men szeretnék megoldani egy hangkártyás problámát. Ezen a téren a tudatlanságomat nézzétek el, bármilyen tanács jól jönne. Adott egy PC alaplapi* hangkártyával, egy régi eltax avr-300 erősítő van rákötve optikai kábellel, amin 5.1 Jamo hangfalak (425W) vannak. Eredeti lemezeket hallgatok 5.1-ben DVD-ről és ha az eltax-ot esetleg le is szóljátok, teljesen megfelel nekem a hangzás. De: ezeket a számokat szeretném lemez nélkül is hallgatni, így megvannak gépen Flac 5.1-ben, és bármilyen programmal próbálom teljesen más a hangzásuk, mint kellene. Néhol hiányoznak sávok, néhol csak az ének szól pedig másnak is kellene. DVD-ről teljesen jól szólnak. Mi lehet a probléma? Hogy ne legyek teljesen off, ezért főleg azzal a céllal írtam, hogy ajánljatok hangkártyát (belső vagy külső, mindegy) amivel nagyobb lenne az élmény (figyelembe véve, hogy új hangcuccot nem akarok venni), és esetleg a leírt problémámat is megoldaná. Köszönöm szépen előre is!

    * Alaplap: "Asrock Z77 Extreme 4" adatlapja alapján "7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC898 Audio Codec)"

Új hozzászólás Aktív témák