Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz kopygege #24443 üzenetére

    Valószínűleg nem feltétlenül külső hangkártyára van szükséged, hanem inkább egy USB-SPDIF transzportra (legalábbis ha csak arra kell, hogy a gépből az erősítőig a digitális jelet juttasd el, az erősítőbe beépített DAC végezze el a konverziót).

    A jelenlegi felállásodban a konverziót a Logitech bluetooth vevő végzi, az látja el a DAC szerepét. Valószínűleg azért a Loginál bőven jobb az erősítő saját DAC-ja.

    Nem tudom, mekkora keretben gondolkodsz, de mindenesetre külső hangkártyából csak bizonyos árszint felett fogsz olyat találni, amelyiknek van optikai vagy koax kimenete.

    Alternatív megoldás lehetne még egy belső, PCI vagy PCI-express sínes hangkártya is, de valószínűleg az említett transzport lenne a megfelelő. Esetleg még apt-X kodek képes bluetooth dongle a géphez és szintén apt-X kodek képes BT vevőegység optikai kimenettel az erősítőhöz, de ilyen felállást én pl. még nem próbáltam.

    A gondolatmeneted egyébként nem rossz, tudomásom szerint inkább a koax kábeles összekötés javasolt, de talán 3-4 méter már abból is necces.

    Ami nekem eszembe jutna, mint konkrét megoldás, az az SMSL X-USB / X-USB II, illetve eBay-en vannak általában elérhető áron Musiland DAC-ok, amelyek transzportnak is kiválóak, pl. egy MX 04 23-24 ezer Ft körüli áron már beszerezhető (lehet, hogy AliExpressről olcsóbb, nem néztem most utána).

    A transzport témában egyébként érdemes ide is bedobni a kérdést, ha több infó kellene.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák