Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baliga Tamás

    senior tag

    válasz Viharlovag #22592 üzenetére

    Szerintem van azèrt érzékelhető különbség zenehallgatàskor a Xonar javàra - de ez szubjektív tapasztalat; kinek hogy..! :K
    A vga-tól messzebbi slotba rakd be a hangkártyát - nincs itt semmiféle felezési hülyeség - csak a vga-d ventijei tudjanak elég "vihart" kavarni..! Nálam szerencsésebb a helyzet - mert pont a Vga fölött van a ZxR főkártya, jóval alatta a társkártya - így megy màr jó ideje és minden ok..!:)

    A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

  • Bl@tty

    tag

    válasz Viharlovag #22592 üzenetére

    Ennek én is utánajártam már, mert nálam is közel van az x4-es slot a VGA-hoz, lehet ebben az esetben is meg kellene bizonyosodni a dologról.

    Amit kiderítettem, hogy az alaplapokon, ha van 2db x16-os slot és amellett még x1 és/vagy x4-esek is, akkor általában az előbbieket a processzor által vezérelt PCI-E csatornákra kötik, míg utóbbiakat az alaplap chipsetjére. Így, ha a második x16-ba teszel kártyát, az bizonyosan visszafogja x8-ra a VGA-t (más kérdés, hogy ezzel kb. semmi teljesítményt nem vesztesz = értsd kb. max 5% átlagban tesztek alapján) Ellenben az x1/x4-es slotok nincsenek hatással az elsődleges x16-osra...

    Mindezt az én z87-es lapomra mondom biztosra, ugyanis az újabb CPU-k már 16-nál több PCI-E csatornát is tudnak biztosítani típustól függően, de az alaplaptól is függ, hogy abból mennyit köt be a gyártó. A B360-as chipset pl. már max.(!) 12-vel tudja megtoldani a mennyiséget.

    Ahogy látom, a te lapodon vannak PCI-E-s M.2 slotok is, így arra is megy el csatorna a chipsetéből, de szerintem a 2db x1-es nem szólna bele a VGA sávszélességébe...

    Szerk.: Inkább off-ba tettem, mert nem teljesen témába vágó...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák