Új hozzászólás Aktív témák

  • jacint78

    addikt

    válasz karesy #20116 üzenetére

    Annó foglalkoztam azzal, hogy méregettem különböző digitális kimeneteket és valóban van különbség köztük, de annyira jelentéktelen, hogy csak ezért nem érdemes venni egy hangkártyát soktízezer forintért. Konkrétan, Azt néztem, hogy a digitális kimeneten mi történik amikor elhallgat a zene és csend van és egy creative kártya kimenetén ilyenkor folyamatosan ismétlődőre vált az adatbusz, addig egy realtek kimenetén folyamatos volt az adatok változása, tehát volt némi plusz zaja, de ennek jelentősége nem igazán van (minden esetben le volt némítva az összes bemeneti forrás). Ha átlagon felüli igényeid vannak, mint például az, hogy mindenféle feldolgozás nélkül kerüljön ki az adat (sztereó rendszer esetében mondjuk veszteségmentes zenénél) akkor érdemes lehet beszerezni egy creative kártyát, amik elvileg tudják, bár az újabbakat nem ismerem.

    Ha átlagosak az igényeid akkor nem szükséges szerintem beszerezned más hangkártyát, amíg a digitális kimenetet használod. Ha a különböző "hangzásjavító" dolgok érdekelnek, akár equalizer és hasonlók akkor beszerezhetsz valami hangkártyát, de rendes rendszer esetében ilyenekre nincs szükség, és valójában mindegyik csak ronthat a hangminőségen.

    type your text here..

Új hozzászólás Aktív témák