Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz dany27 #1735 üzenetére

    760-as teszt.

    A 255-ös verzió egy beugró/alap PNA, 3,5"-os kijelző,stb..

    A 760-as egy "high end" gép.
    4,3"-os kijelző, TMC vevő, stb.

    A tesztben is nagyon jónak írják, ha van rá kereted válaszd azt.

    Üdv.M

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • Petester

    senior tag

    válasz dany27 #1735 üzenetére

    Nagyon sok irányba el lehet menni az eszköz választás terén.
    Én mikor néztem az öregemnek navit, elsődleges szempont volt, hogy könnyen kezelheő legyen. Akkor még nem volt az Igo Amigo, így kizárásos alapon maradt a Garmin. 760-as lett belőle. Néztem még a 265 WT-t is, de a következő érvek döntöttek a 760-as mellett, holott papíron ugyan azt tudja a kettő (akkor még drágább is volt a gyorsboltban 5 e Ft-al a 265-ös):
    - tartókar: 760-asnál a töltő a tartókarba megy és úgy, hogy a készülék egy kézzel rá, ill. leszedhető, szemben a 200-as széria darabjaival, ahol előbb tedd be a navit a "kengyelbe", majd dugd rá a töltőt. És talán (erre nem emlékszek) a TMC vevő se a töltővel van egybedolgozva, mint a 760-as esetében.
    - adtak a 760-hoz bőrtokot (vagy nagyon jó minőségű műbőr, puha belsővel)

    Arra figyelj, ha Garmin mellett döntesz, hogy vannak olyan üzletek, ahol olcsóbban ugyan (kb. 15-20 e Ft), de Naviguide Mo kártya nélkül árulják. Ekkor marad a Navteq térkép itthonra és nem fog itthon működni a TMC, csak külföldön. És ugye később csak a teljes EU csomaggal fogod tudni frissíteni a hazai részt is. Ez meg a Garminnál is fizetős, csak a Naviguide térkép frissítése ingyenes.

    És végszóra, ahogy Runner is mondta, ha van rá keret és merem ajánlani. Ugyanis ha azt nézed, hogy Navon N560 teljes EU térképpel (Amigoval), TMC-vel csak egy tizessel olcsóbb. Persze kinek mi számít, ez szubjektív... Amigo részletesebb térképrajzolata (3D épület + 3D terep), de nagyon lebutított beállítási lehetőségeivel (nincs köztes uticél, nincs koordináta megadása célnak és nem jöttem rá, hogy lehet pozíciót menteni...), szemben a Garmin térkép gyerekrajz szerű térképrajzolatával, de funkcióiban gazdagabb szoftverével és nagyobb support háttérrel...

    [ Szerkesztve ]

    (ó\_!_/ó)

Új hozzászólás Aktív témák