Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stargazer

    senior tag

    hi!

    ez akar lenni a nagy egér topic? remélem mert egeret akarok venni és ezzel kapcsolatban egy olyan kérdésem lenne hogy: melyik az az egér a világon, amelyik a következő tulajdonságokat egyesíti magában

    -teflon talpa van
    -lézer vagy optikai
    -vezeték nélküli és semmilyen módon nics szükség USB portra az üzemeltetéséhez (tehát vagy bluetooth, vagy wifi kapcsolat jó neki és nem kell egy külön usb hardverkulcsot beledugni a gépbe)

    előre is köszi ha valaki tud nekem segíteni

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    válasz ftc #634 üzenetére

    van beépítve a laptopba

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    az a baj hogy olyat nemigen találtam ami teflontalpú lenne... :F

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    válasz Muton #641 üzenetére

    de az csak egy tefloncsík, amit nekem kell kivágni nem? hol lesz annak domborúsága hogy ne szedje össze az össze retket? azt gondolom hogy azért a gyári teflontalpak kicsit profibb megoldást nyújtanak. vagy rosszul látom?

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    egyszerűen szomorú de nem tudok dönteni, illetve nincs jeleneleg jó döntés. a piacon jelenleg nincs olyan termék amilyet én igazábol szeretnék. az nagyon tuti hogy állítható súlyokkal lehet kapni egeret, asszem a G5 az. az is szép és jó hogy vannak lézeregerek, bár eddig amit olvastam róluk, attól majdnem leestem a székről, de sajnos nem pozitív értelemben. bakker az ember megvenne egy 20.000 ft körüli egeret, és ráadásul szar. laggol meg minden, meg nem mindegy milyen milyen egérpaddal használja az ember (holott a lézeregérnek elvileg az lenne az egyik fő jelentősége hogy bármilyen felületen tök faszán működik), meg ha vezeték nélküli akkor hamar lemerül, ha meg bluetooth akkor túl alacsony a frekvenciája, stb stb stb. szivesen vennék egy fasza egeret, szivesen áldoznék rá 20.000-et is meg hozzá egy rendes egérpadot is szivesen vennék 7.000-ért, de jelenleg ez a döntés valahol ablakon kidobott pénz lenne, úgy érzem sok helyen kéne kompromisszumokba belemennem. és ennyi pénzért már fáj kompromisszumosat játszani. ugyhogy egyenlőre nem veszek semmit. majd ha megtanulnak a gyártók rendes egeret csinálni, meg majd ha lesz egyszer egy rendes összefoglaló cikk mindenféle tipusú egérről és egérpadról és az összepárosíthatóságukrol. télleg kéne egy cikk minden egérről előny-hátrány szempontjábol akár egymáshoz képest is. nem tudom hol lehet írni a prohardvernek, de megkérném őket hogy gondolkodjanak el hogy nem tudnának-e valami ilyesmi cikket összehozni. az uj qpad egérpadok is benne lehetnének, amiknek valami más felületük van, de számomra nem derült ki hogy az mi. textil vagy mi

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    válasz nahat #645 üzenetére

    most olvastam egy-két cikket angol oldalakon, és már kezd különben kikristályosodni előttem hogy miről is szól ez az egész nagy egérpad-egér világ. alapvetően pár féle pad van anyagát tekintve: főleg műanyag, és textil, de van alu, üveg, spec anyagok (mint pl a hybratek, fibertek, carbytek). ezeknek két fő jellegzetessége van: mennyire jól csúszik, illetve mennyire érdes a felülete. van ami jól csúszik, ennek ellenére érdes, ez zabálja a teflont, és emellett az érzékenységben van nagy szerepe (minél érdesebb, illetve minél nagyobb barázdákkal van dolgunk, annál érzékenyebb). 3 féle érzékenység van, de ez az egértől is függ: low-, mid-, és highsense. ez azt mutatja, mennyire érzékenyen reagál majd az egérmutató a mozdulatainkra. nekem nem játékra kell sem az egér, sem a pad. hanem egész napos munkára ami 8-12 órát jelenthet naponta. ezért előnyben részesítenék egy vastagabb, kevésbbé kemény padot, mondjuk az 5L is ilyen. eddig noname padot használtam. egérből eddig a logitech click! optikait használtam, de ez igazábol nem az enyém, ugyhogy helyette kellene egy saját, és lehetőleg kényelmesebb, programozható gombokkal, nem feltétlenül lézeres. sokat kell klikkelnem a középső görgővel, ugyhogy a microsoft egér nem biztos hogy nyerő mert az nagyon keményen kattan, legalábbis amit én próbáltam (lehet nem mindegyik olyan). ebből a szempontból a logitech sokkal kényelmesebb, puhábban kattan. végülis az nem annyira érdekes hogy vezetékes vagy sem, mert igaz hogy laptopom van, de hetente csak egyszer-kétszer hurcibálom. wireless lézeres egér nem sokáig bírja aksival, talán az optikai jobban, ezt nem tudom. azért mégis praktikusabb lenne. a 3.0-ás explorert azétr még lecsekklolom.

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    na voltam a mediamarkt-ban, és végignyomkodtam egy csomó egeret. tudatosan. háááát... nem vagyok igazán elszállva egyiktöl se. lehet bennem van a hiba, vagy lehet hogy eddig is túl jó egeret használtam, és ehhez képest ezek az uj egerek nem adnak annyival többet. valahogy sokkal többre számítottam. persze a csúszást nem néztem, csak az ergonómiát, hogy mennyire kényelmes egy egér. talán a habu-t mondanám a legkényelmesebbnek, nekem, de a görgője nagyon kemény, ez majdnem minden microsoft egérnél így van sajnos. sztem egyáltalán nem mindegy hogy a kattintás milyen érzetet nyújt az embernek, és nem tudom hogy ezen szoktak-e gondolkodni az egérgyártók, de biztos nem ártana kicsit nagyobb hangsúlyt fektetni a dologra. képzeljétek csak el ha valaki napi 8 órán át folyamatosan klikkel meg kattintgat az egerével, az minimum napi többszáz kattintás, de ezres nagyságrendű is lehet. ugynúgy nem mindegy hogy milyen erőket kell az ujjadnak támadni klikkeléskor, mint hogy az sem mindegy hogy kemény falba verik a fejed vagy szivacsba. persze ezzel nem azt akarom mondani hogy szivacsos érzetet kellene az egérgomboknak nyújtani, de az biztos hogy keményen koppanó dolog nem jó. kéne valami okos kis mechanizmus ami el- vagy levezeti a klikkelő ujj feszültségét, és megfelelőbb visszarugózást nyújt. dehát ez high-end mérnöki kutatómunkát igényelne, és mindezt miért? csak miattam? :P

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    sztem a legjobb érzés a diamondback görgőjét volt nyomogatni, csak az meg kicsit keskeny. az lenne az igazi ha a habu-ba a diamondback görgője lenne integrálva. most néztem, a copperhead kicsit kövérebb, noha a weboldalon ugyanazok a méretek vannak írva hozzá mint a diamondback-hez. ha a görgője ugyanolyan jó mint a diamondback-é, a formája meg kicsit jobban közelít a habu-hoz, akkor sztem a copperhead lesz az igazi. és akkor ahhoz vagy egy mantis vagy egy steelpad 5L. a prohardveres cikk szerint a mantis jobban csúszik mint a qpad, csak az nem derül ki sajnos hogy mantis és az 5L közül melyik csúszik jobban. elvileg az 5L kéne hogy jobban csússzon, hiszen az kicsit műanyag is. szivem szerint 5L-t vennék.

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    van köztetek valaki akinek HABU-ja van? át lehet programozni a hogy ne a görgőt kelljen nyomkodnom? hanem helyette mondjuk a hüvelykujjnál levőt?

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    hallott már valaki közületek a zero tension mouse-rol? netalán próbálta is valaki? elképesztő. jó lenne ha valahol ki lehetne próbálni.

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    válasz Sam8888 #653 üzenetére

    basszus! elég meggyőző és durva cikk! kösz hogy belinkelted! már a ph!-s tesztekben is furcsa volt nekem különben hogy lézeregerekkel mennyi gond van de azért ezt nem gondoltam volna.

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    [link]
    belebotlottam a rövidebb magyar verzióba.

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    módosítottam az elképzelésemen. nem habu lesz hanem deathadder. igaz kicsit kisebb, de minden tulajdonsága a jelenlegi legjobb egérré teszi.

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    válasz ByB #657 üzenetére

    feltétlenül lézeres kell legyen? csak azért mert én is gondolokodtam rajta és azt tapasztaltam h nagyon hamar lemerülnek a vezeték nélküli egerek. egy logitech g7 aksija egy napig bírja (vagyis kb 8 órát). igaz kettőt adnak de azért elég gáz. meg az is elég gáz hogy mindegyiknél be kell dugdosni valami adóvevőt az usb-be. énnekem ezek miatt nagyon elment a kedvem a vezeték nélküli lézeres egerektől. egy egér ha vezeték nélküli, akkor legyen teljesen olyan hogy ne kelljen semmi más hozzá (laptopbol kiindulva, amin van már wifi meg bluetooth adapter is). csak elég legyen annyi h megofom és bedobom a táskába. ne kelljen ki-be huzogatni minden szart.

    ha vezeték nélküli akkor csak bluetooth (vagy wifi de most nem tudom wifi van-e, mert annyi egérrel találkoztam mostanában) jöhet szóba, de az meg elég pontatlan. sztem csak komolytalan felhasználóknak felelhet meg. aki grafikai munkához akar valami rendes egeret, annak kell egy jó egér meg egy jó pad. a razer pro 1.6 asszem kifejezetten ilyesmihez van kitalálva. meg olvasd el ezt [link] ebből kiderül h a lézer egerek fele annyira se képesek mint az optikai egerek. tanulságos. ugyhogy sztem maradj az optikainál, és vezetékesnél. az elem mindig akkor merül ki amikor a legkevésbbé hiányzik az embernek. van pár egér, aminek olyan fasza vékony zsinórja van, hogy olyan mintha nem is lenne neki. balkezes egeret még nem nagyon láttam. de sztem aki sokat egerezik egész nap, annak fontos kell h legyen az ergonómia. lehet hogy a logitech egereknek a szenzora a legjobb, de kényelemben messze alul maradnak egy microsoft egérrel szemben. sztem.

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    van valamelyikőtöknek HABU-ja? mit lehet tudni róla? van valamilyen rendellenes gyorsulása?

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    válasz AS #681 üzenetére

    ember! razer mantis speed (ami egy kegyetlen jó választás) fölé télleg egy ilyen egeret választanál? :U nekem mindegy de fejtsd ki légyszi bővebben h szted mi ebben a ráció?

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    válasz p_milan #683 üzenetére

    :DDD nem csak tök viccesnek találom h a srác vesz egy tök fasza egérpadot és hozzá meg egy harmadannyiba kerülő egeret... jó végülis nincsen arra sem meghatározva semmiféle etalon hogy ilyen-olyan egérpadhoz csak ilyen-olyan egeret szabad venni, de akkoris furcsállom. én ha már ilyen drága egérpadot vennék, hozzá méltóbb egeret is választanék, vagy ha már nem akarok pöpec egeret, nem tudom mi okom lenne hozzá ilyen padot venni... ez olyan mintha a világ egyik legdrágább borát inná az ember zsíroskenyérhez. de nincs semmi gond vele csak nekem furcsa. biztos másnak meg az én felfogásom furcsa. különben én is razer mantis speed-et veszek. :R

    ha csütörtökig kibirom h ne vegyek én is egy habut akkor mindenképp nagyon kíváncsi leszek a véleményedre! remélem csak jókat fogsz mondani! :DD

    [Szerkesztve]

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    válasz p_milan #689 üzenetére

    na megjött az egered, doktor? milyen? mesélj!

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    válasz p_milan #699 üzenetére

    úúúúúúúúúúúúúúúúúú!!!!!!!!!! hát én nem is tudom mit csinálnék én én bummmm akkorát robbannék mérgemben h a telefon másik végén először a dobhártyát, majd a komplett agyat szétimpulzálnám! akkor legalább indokolt lenne az ööööö ööö ööö

    hátöreg nagyon sajnálom, már én is nagyon vártam h megjöjjön neked. azt hittem azért nem is jelentkeztél ma még mert szanaszéjjel gámázod magad az uj egérrel! na gondoltam te is aztán magadrol tojsz a sok éhes szájra! :D mi csak itt gebedjünk meg a sárga irigységtől, neked már megvan, neked már jó... :O

    csak vicceltem :DDD :D :DDD :D :DDD :D

    a magyar üzletpolitika nagyon kaka. nemrégiben hallottam egy nagyon tuti gondolatot ami végülis itt van az ember orra előtt, mégis nekem legalábbis nem jutott volna eszembe ilyen frappánsan megfogalmazni. ez az egész egy nagyon rossz szemlélet: az eladó akarja megmondani itt magyarországon hogy mit, s mennyiért akar eladni a vevőnek. ez nyugaton egész máshogy van: én vagyok a vevő, én mondom meg mi az amiért hajlandó vagyok a pénzemet odaadni. ha nem tudod teljesíteni akkor mehetsz ahova akarsz. csak az a durva h itthon meg lehet ezt velünk de nem tudom miért. na mindegy lazíts, igyál egy sört és gondold azt vigyorogva h kapd be ördög, ezt a hetet féllábon is kibirom!

    hát én meg nemtom milegyen mert most meg kihozták a DA uj fw-ét... nagyon nagy a dilemma...!

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    heló

    kéne nekem egy vezeték nélküli egér, ami

    - precíz
    - normálisan leköveti a mozgást, nincs késlekedés, amennyire lehet legyen olyan mintha vezetékes lenne
    - sokáig bírja újratöltés v. elemcsere nélkül
    - mini vevője van (ez egyébként mindig kell? akkor is ha van wifi a laptopban?)
    - nem kicsi

    ár nem igazán számít, az igazi az lenne ha tölthető is lenne meg az elem adott esetben cserélhető is, de ez szintén nem annyira szempont.
    jelenleg egy razer da-em van, ami nem rossz, de remélem van ergonómikusabb egér is a világon.

    talán vmi microsoft egér? még sose volt de szimpi a billenthető görgő, azt valahogy el tudom képzelni hogy adna egy pluszt hogy segít a munkában.

    mit ajánlanátok?

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    sziasztok, van egy kis dilemmám.

    érdekelne ez az egér: MS Bluetooth Notebook Mouse 5000 (3ZH-00002) Business

    Kérdés: mivel a bill. is BT-os, nem gond-e ha még egy BT-os egér is bejön a képbe?
    lehet hogy van ebből az egérből több verzió? (business meg nem-business?) nem tudtam egyértelműen kideríteni, de 2féle méretet írnak mindenfelé a neten.

    a toptenreviews-on azt írják, 3,61 inch hosszú, az csak 9+ cm, tehát ez valszeg nem az ami a MS oldalán van. de nem vagyok biztos benne (vagy csak el van írva a MS oldalán).
    a lényeg hogy valami klassz BT egérre gondoltam, mert USB port csak 1 van a gépen, és azt nem akarom egy egér kedvéért lefoglalni.
    még a Sculpt Comfort Mouse is tetszetős!

    a lényeg a lényeg, hogy kell valamilyen egér. volt régebben egy kimondottan hordozásra, laptopokhoz tervezett egerünk amit utáltunk mert olyan kretén kicsi volt. sajnos nem tudom itt a környéken sehol megnézni, kipróbálni ezeket.

    érdekes, hogy az előbbi, YT videókon iszonyú kicsinek tűnik (persze kérdés mekkora kezű ember fogja), míg az utóbbi nem tűnik olyan kicsinek, pedig ez papiron kisebb! 4.36" = 11.1cm... nemértem.
    az a baj, hogy olyan képet se nagyon találok a neten ahol egymás mellett szerepelnének valamivel amit ismerek, amihez tudnék viszonyítani. egyáltalán a BT élhető már manapság egerezéshez?

    [ Szerkesztve ]

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

Új hozzászólás Aktív témák