Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Yodamest #88810 üzenetére

    "Ez is egy megoldás, elhiszem, de többszörösen kompromisszumos"

    Mi a kompromisszum? Übererterjedt, nem AKKORA váltás (nem mittomén 450-ről jönnél), szinte mindenen hozzáférhető driver nélkül is, és egyszer kell átszámolni a régi sensitivityt.

    "De ezen felül ott van az is, hogy tegyük fel alapból 3mm LoD van beállítva az egéren és csak a szoftveréből tudod módosítani, akkor mi van? "

    Tapefix, ami kb. 10 másodperc és 1forint 20 fillér, de normális, új egérnél nem lesz ilyen.

    "nekem nagyon teszik az Xm1 RGB világítása."

    Azt hittem, hogy az XM1r-ről beszélünk, annak nincs. Egyébként szép, különösen az áttetsző és átlátszó (az r-ből is), de +10 gramm a fényekert az nálam mindenhogy no thx.

    "azért a szoftveres támogatottság elég fontos több szempontból is, erre akartam csak rávilágítani, és ennek fényében gáz amit az EGG művel azért."

    Régóta van rá megoldás, kaptál linkeket is, így nem értem, mi a probléma. Ennél az egérnél a szoftver csak extra, és ez az első XM1 óta így van. Soha nem azok voltak a célközönsége, akik nem tudtak élni telepítendő driver nélkül...

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz gaben88 #88811 üzenetére

    "Steelseriesből melyik vezetéknélküli egér az ajánlott már mindennapi használatra/játékra/munkára? "

    Nem igazán. Én legalábbis nem vennék, de mondjuk madzagost se sokat.

    Ha válaszolsz az összefoglalóban feltett kérdésekre, könnyebb lesz írni valamit.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Yodamest #88815 üzenetére

    "Jó az ilyeneket hagyjuk is, komolytalan."

    Miért? Mert véletlenül megoldná a nem létező problémát? Amit amúgy nem kell, mert értelmes egérrel nem lesz 3 mm-es LoD-od default.


    "A 3200 azt mondod használható, hát nem tudom, állítsd már be az egereden és nézd meg mennyit mozdul a kurzor 2cm húzással... konkrétan pontos használatra alkalmatlan, egy menüpontot nem tudnék mondjuk photoshopban megnyitni vele."

    Nem az volt a kérdés, hogy neked vagy nekem mi a kényelmes, hanem az, hogy használják-e (és hogy ezzel az egérnél lehet-e, jitter/smoothing nélkül) és a válasz (mindkét kérdésre) egyértelmű igen.

    "Tudok nélkülie élni, de azért 2022-ben egy 20K-s egérnél könyörgöm had állítsak már be PONTOSAN olyan dpi értéket amilyet én szeretnék..."

    Beállíthatsz, már két linket is kaptál. Nem is tudom, miért lovagolunk még ezen. :U

    Mindössze arra világítottam rá, hogy az Endgame egereket a Plug and Play-jel marketingelik a kezdetek óta, így ha amellett vettél ilyet, hogy de facto sztenderdnek tekinted a driver fontosságát, meglehet, hogy nem a jó terméket vásároltad.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Casanova* #88819 üzenetére

    "400 dpi a legjobb fps játékokba."

    Egyáltalán nem. Száz százalékig egyén és preferencia függő, de persze van objektív optimum, ám az semmiképpen sem a 400 cpi (lásd lejjebb). Attól is függ egyén szintjén, hogy milyen sensitivity-t, esetleg fogást haszálsz. Tipikusan az alacsony sensis, palmos/karból játszó egyének szeretik a 400-at, mert úgy kevésbé finoman lehet mikrokorrekciókat végezni, mint fingertippel/claw grippel, így előny kovácsolódik abból, hogy egy hüvelyken kevesebb mintavételezési pont (counts) van, hiszen nincs hatással minden egyes mikroszkopikus rezdülésed a célkereszt mozgására (értsd "stabilabb" a célzás).

    A másik oldalon a medium és high sens van, ahol sokkal-sokkal kisebb távolságokon mozog az egér, ezért a trajektória makulátlan követéséhez nagy előnyt jelent a magasabb szenzorfelbontás (értsd több mintavételezési pont hüvelykenként); a 400-nak itt esélye sincs a 800/1200/1600/1800 cpi-vel szemben. Az sem feltétlenül mellékes, hogy a magasabb cpi értékeknek mérhetően kevesebb a szenzorkésése, bár a 3200 cpi feletti tartományban már elenyészőek a különbségek; a sweet spot jelenleg az 1600 cpi.

    Persze az sem mindegy, milyen felbontással megy a monitorod (meg hogy hány monitorod van). Full HD-n és fölötte már kissé kontraporduktív a 400 cpi, ha meg a Windows egércsúszkát állítod el az ajánlott 6/11-ről, azért lesz pontatlanabb; a sox pixel szereti, ha hüvelykenként több mintavételezési pont van 400-nál – legalábbis akkor, ha kedveled a precizitást. A legtöbben azért használják még mindig ezt, mert 100 évvel ezelőtt megszokták, netán karos/palmos emberek (vagy azt látták, hogy 10-ből 7 CS pro úgy nyomja).

    "1600 dpi vel sokkal jobban felhúznak a fegyók,mint 400 dpi vel."

    Fogalmam sincs, hogy ebben a formában ez mit jelent (pedig CoD-oztam eleget), de szinte kizártnak tartom, hogy a szenzor felbontása bármilyen hatást kifejt a szórás szimulációjára, szerintem csak valami user dolog lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz SunMount3r #88837 üzenetére

    "Mitől lesz "esport" egy egér?"

    Attól, hogy valami eszes marketinges kitalálja. Egyébként a legalább 4-5 m/s-os, anomáliáktól mentes szenzortól és az alacsony tömegtől leginkább. A talpak/kapcsolók/encoder/kábel kérdését azért nem feszegetem, mert ezek fillérekből cserélhetők bármin.

    "35K, akkor már lehetne a "Wall Street-i milliomosok egerének" is nevezni."

    Wireless gaming szegmensben egyáltalán nincs elszállt ára, sok kerül ugyanennyibe vagy többe. Mondjuk személyes tapasztalatom nincs vele, így nem tudom, hogy vezeték nélküli kapcsolat terén hozza-e a Logi Lightspeed/Razer HyperSpeed/Glorious/G-Wolves/Finalmouse szintet.

    "de azért, hogy nincs hozzá legalább egy pár MB-os alap szoftver, amiben a szokásos alap dolgokat be lehetne állítani, azért elég gáz..."

    Mindent be tudsz rajta állítani szoftver nélkül (MZ1-en például még a debouncing time-ot is). Az újgenerációs Xtrfy egerek csodája. Ez nem gáz, hanem feature, amire más gyártók is fordíthatnának hasonló mértékű figyelmet.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Amerigo57 #88834 üzenetére

    Az nagyon korrekt ár érte.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz PitLee #88841 üzenetére

    "Vs
    Razer 648MB"

    VS. iCUE ~2 GB. Bestest. ;]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz gaben88 #88844 üzenetére

    "nem claw, inkább palm, vagy talán néha fingertrip"

    Fő a határozottság, mert a palm és a fingertip a két véglet, és az esetek nagy részében gyökeresen eltérő ajánlásokat jelent. :DDD

    Ninjutso Katana Superlight Wireless. Esetleg Logitech G PRO X Superlight, oszt jónapot. Ennél a cpi váltáshoz kelleni fog a szoftver, mert nincs rajta hozzá fizikai gomb, de egyszer beállítod, amit be kell, aztán letörlöd. Vagy megvárhatod a Pulsar Xlite v2 Minit.

    Akárhogy is, 3200 cpi fölé egyikkel sem célszerű menni (meg úgy általában semmivel se, sőt).

    A fogásokat illetően amúgy ez jobb támpont.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz SunMount3r #88851 üzenetére

    Vegyél egy bungeet vagy ragaszd oda valamihez két darab szigszalaggal...

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz SunMount3r #88853 üzenetére

    Továbbra is bungee.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz SunMount3r #88864 üzenetére

    Van. A használtpiacon. ~15k G PRO Wireless, ~20-22k G PRO X Superlight / Razer Viper Ultimate.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz MADcat #88873 üzenetére

    Ennyiből kijön a Logitech G305, és kb. ennyi. Hogy Machez milyen, arról fogalmam sincs.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz MADcat #88875 üzenetére

    Wireless dongle. Olyan, ami Bluetooth-ot is tud, és egyenes arccal ajánlható újonnan ennyiért, nincs.

    Ami megfelelhetne a kritériumoknak, az boltban ~27k (Razer Orochi v2), azon a 2,4 GHz mellett van BT is, de Macről ott sem tudok nyilatkozni. Használtan ilyet lehetne keresni ~15-ért – ennyiért adtam el az enyémet, és az új tulaj igen jól járt vele, mert szerintem összesen nettó 24 órát sem volt használva a cucc.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Teasüti #88879 üzenetére

    Omron D2F-01F, TTC Gold Dustproof/TTC Pink, Kailh GM 8.0, Kailh GM 4.0

    Ez a keménységi sorrend is; a legkönnyedebb az Omron. Nekem a TTC Gold és ez a kedvencem, de mindegyik jó.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88883 üzenetére

    Itt hibátlan, konkrétan hatféle felülettel.

    Ha ennyire zavar, le kell szedni, mint egy talpat. Az az egér annyiért, amennyi, ajándék.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88888 üzenetére

    Milyen pad ez?

    Mindenesetre az autó rossz analógia, mert mielőtt megveszem, megyek vele. Egyéni szinten meg 40 milliós kategóriában is haszáltat vennék, így azt még vagy két komoly szaki is átnézné A-tól Z-ig a kasszához fáradás előtt. Na jó, ez irreleváns.

    "Egyébként ha a talpat leszedem, és rendelek hozzá újat, az már majdnem 5 ezer forint."

    Nem kell rendelni semmit, csak leszeded a szenzorgyűrűt...

    Milyen kimagyarázás? Neked surrog, itt háromból három embernek nem. Igen, az az egér annyiért ajándék, függetlenül attól, hogy személy szerint mit gondolsz róla. Korrekt szenzor, korrekt összeszerelési minőség, optikai kapcsolók, a kábel sem egy határ fos, a talpai meg megeszik reggelire a Logi gyáriakat, beleértve azokat is, amik a 45 ezres G PRO X Superlighton vannak. És még gusztusos RGB is van rajta, ha valaki erre izgulna. Mindez 60 grammal és 10 000 forint alatt. Megfelelő fogási preferencia esetén eléggé kimeríti a best buy fogalmát.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88891 üzenetére

    "Gyári pad."

    ??? Valami Razer?

    "A szenzorgyűrűt csak le kell pattintani mondjuk egy lapos csavarhúzóval?"

    Az eléggé vastag. Inkább pengével finoman lefejted, mint a talpakat, aztán a ragacsot alkohollal letörlöd.

    Autós történet: Ha nem lehet pontosan azt kipróbálni, amiért fizetnék, akkor nem veszem meg, és megyek máshová, a kereskedő meg játszhat önmagával több milliós zsákbamacskát...

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88893 üzenetére

    "Az egérpadra próbáltam rákeresni, emagról vettem, de már nincs fent. Nem emlékszem a márkájára, de nem aliexpresses minőség (vettem már onnan is padot)."

    Ez így elsőre azért eléggé no name random abrosznak hangzik. :DDD

    "Nincsen meg az a polírozott, tükröződő felület."

    Tükröződő, polírozott talp?? Mármint a műanyag szenzorgyűrű?

    "De úgysem ugyanazt az autót kapod, amit kipróbáltál."

    A vagy ezt veszem vagy semmitre nem fogja azt mondani a kereskedő, hogy akkor sztornó. Ha meg igen, akkor nem fog sokáig kereskedni. Ezek a szépreményűek csak azon tudnak élősködni, akik hagyják. Nem szabad.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88898 üzenetére

    "Nem abrosz minőségű."

    Valószínűleg más az ingerküszöbünk, de szerintem a Viper Mini megérdemel legalább egy Razer Pro Glide-ot vagy SteelSeries QcK-t (ez az értelmes padok alja).

    "Használtál már 100-as smirglit fém csiszolásához?"
    Soha, de valószínűleg nem is fogok. :DDD

    "A szenzorgyűrűt is talpnak hívják?"

    Hát, effektíve az, csak meg szokás különböztetni. Eredetileg az a fő célja, hogy csökkentse a cpi-deviációt.

    "A teflon talpra értettem."

    Akkor nem egészen értem az előző poszt ezen részét, mert a PTFE nem tükröződik. Festetlenül egy fehér cucc, ami jó esetben nem tartalmaz más anyagot (100 % / virgin grade PTFE), 0,8 mm vastag és lekerekítettek a peremei.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88907 üzenetére

    "Egyébként a teflonbevonat nincs lekopva a logitech-ről. Ugyanolyan jól csúszik, mint anno."

    Az már 0 napos korában sem csúszik valami jól. A Logi legendásan gagyi talpakat használ az összes egerén.

    "Értem. Szóval ha eltávolítom, akkor azzal csökkenteni fogom az eszköz teljesítményét."

    Nem csökken semmi. Kicsit talán több lesz a cpi-deviáció; na bumm.

    "Egyébként a szenzort miért jó félig leragasztani?"

    Csökkenti a LoD-ot, ha magasnak találod (ennél nem lehet driverben állítani), de ez felületfüggő is. X-raypad AquaControl+-on vagy PureTrak Talenten nekem nem kellett, pedig utálom a magas LoD-ot, és állandóan emelem/repozicionálom az egeret. Beállítottam egy Goliathus felületi kalibrációt, oszt annyi. Hibátlan.

    "Ha én ezt megcsinálnám, akkor fél nap alatt lejönne róla a ragasztó, és összekenné a padot."

    Dehogy jön. Volt, amit hónapokig nyúztam úgy (aztán lett másik, amire nem kellett). Ha valami vacak szigszalag, és lejön, akkor raksz rá másikat.

    A legegyszerűbb meg az, hogy veszel rá egy Corepad/Hyperglide szettet, ami kettéhúgyoz kb. bármilyen gyári talpat (az újabb batch-es Hati S-ét vagy az Xtrfy MZ1-ét pl. nem feltétlenül, azok hasonló szinten vannak). Bár az továbbra is érdekelne, hogy pontosan milyen padod van.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88914 üzenetére

    "A+ Gaming egérpad, 240x320x4mm, Fekete 990 huf."

    Na, jól kalkuláltam; ez tökéletesen kimeríti a no name random abrosz fogalmát. :DDD

    "Amikor megvettem, nem gondoltam volna, hogy ennyire szar is lehet egy 10 ezer forintos egér."

    Egyáltalán nem szar, csak nem árt rá egy after market talp szett (ez az egerek ~75 százalékára igaz, élen a 40-45 000-es Logikkal), meg alá egy értelmes pad (ez meg a jó egerek 100 százalékára).

    "Egyébként hol lehet corepadet olcsón venni? Itthon 3200 forint a legolcsóbb."

    Az annyi. De két szett van benne. 2-3-4 évig simán elvagy vele, ha nem üveg-, fém- vagy műanyag padon gyilkolod.

    "Aztán eladom, mert a synapse 3 nagyon gyász."

    Na, egyre homályosabbak a problémák. ;]

    "Ilyen állapotban mennyiért lehetne eladni?"

    ~4000+posta (én legalábbis többért már újat vennék), és az még egész jó, mert le volt már akciózva 6 pénzre is. Ezért szeretek használt patkányt venni. Már a kibontás pillanatában majd' fele annyit ér.

    Amúgy a komoly egereknek újonnan a 10 000 forint kb. a legalja, az igazán finomak jellemzően 20-25 000 környékén szoktak menni (természetesen ezek még vezetékesek).

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Casanova* #88926 üzenetére

    Amíg nem próbálsz egy G-Wolves Skoll Minit. :))

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88933 üzenetére

    "Pedig egy nulla a g hub-hoz képest."

    :U

    A HUB tán nagyobb hulladék. Sőt, igazából a Synapse-szal csak annyi a baj, hogy erőszakos, amíg nem telepíted, meg kicsit sok memóriát eszik, viszont legalább relatíve áttekinthető, és működik. Nem kell hozzá minden modult felrakni.

    "Emagról jött, a számla maga a garancia?"

    Ha szerepel rajta a garancia, akkor az. De ezt nem fogják neked gariztatni.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz sutyesz96 #88934 üzenetére

    "valahol a palm és fingertip közé tenném"

    Ez a kedvencünk. Mintha bemennél egy autókereskedésbe, és kombi roadstert kérnél, amiben elfér az egész család és kempingcucc, de csak kétüléses. :D Innen kéne rábökni valamire.

    "Mennyi a keret? 10k + szeretnék vezeték nélkülit"

    Mivel a használtpiac nem játszik, így felejtsd el. A legolcsóbb ajánlott wireless a Logitech G305, és az ~15k, viszont talán a többi feltételnek is megfelel. Energizer Lithium Ultimate AAA elemmel és egy darabka alufóliával 82 grammra levihető a tömege, ezt mindképp ajánlott meglépni.

    "kényelmes legyen napi 8-12 óra használatnál is"

    Senki sem fogja megmondani, hogy mi neked a kényelmes egész napra. Ezt egyedül te tudhatod.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88940 üzenetére

    "a synapse-al normális macrot sem lehet csinálni"

    Nem tudom, nekem sikerül, és nem kell hozzá két fizikus diploma. Pontosan ugyanaz az 1 x 1 bonyolultságú procedúra, mint bármilyen más driverrel. : /

    "ráadásul úgy belassítja a laptopomat, hogy az nem igaz."

    Ideje váltani a Core 2 Duo platformról. : /

    "Na mind1, jó lesz nekem a logitech",

    A köztudottan gagyi mikrokapcsolóival és talpaival, illetve a parakábelt hírből sem ismerő vezetékes cuccaival. Meg persze a Synapse-nál gagyibb szoftveres hátterével. Van is, meg volt is számos Razerem és Logitechem is, szóval nem csak hasra ütök. De visszakeresve úgy látom, hogy te sem voltál elájulva tőle. :))

    "soha többé razer, eladom mindkettőt."

    Egyáltalán nem vagyok Razer fan, de azért a három perc alatt orvosolható, rücskös szenzorgyűrűtől szépen eljutottunk azösszesrajzerbiszbaszegymoslék földjére. ;]

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------

    (#88942) ferni: "Discord is katasztrófa ilyen szempontból"

    Lövésem sincs, hogy milyen őskövületeket (vagy mennyire teleszemetelt operációs rendszert és mennyi háttérben futó, fölösleges folyamatot) használtok (pedig nekem sincs egy húdebika gépem), de lehet, hogy legalább a hardveres gyorsítást célszerű lenne kikapcsolni, és a GUI komplexitását visszábbvenni egy kicsit (avatárok, gif-ek megjelenítése például). Amúgy a TS nem váltja ki; az egyik alma, a másik meg narancs.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz notika77 #88944 üzenetére

    Nekem azért sikerült vele két EU TDM dobogóra feljutni Kvékben. Valószínűleg azért, mert nem látta el a TS funkcióját. ;] A másik kettő TS-sel volt.

    Sőt, napi rendszerességgel, folyamatosan használom, gyakorlailag egész nap megy, bármit csinálok, mert a PH! szerkesztőség is ezen keresztül kommunikál. Hibátlanul, teszem hozzá. Egy időben volt vele cseszekedés a mikrofonnal, de érdekes módon az is közvetlenül egy Windows frissítés után jött elő.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88949 üzenetére

    "Hűha, látszik is, hogy ti még sosem macroztatok."

    Valóban. Soha nem csináltam még ilyet.

    <sarcasm off>

    "Komolyan visszanézted az üzeneteimet?"

    Vissza, mert már a végére akratam járni ennek az inkonzekvens történetnek. A következetesség és a széleskörű viszonyítási alap mintapéldái. :D

    "Az, hogy mennyire potato a gépünk, az szintén irreleváns,"

    A másodlagos gépemen is hibátlanul megy, pedig az közel sem mai technika (Q77, i5-3350P, 2 x 4 GB DDR3, GTX 650 Ti). Tegyük hozzá, hogy rendesen karban van tartva az operációs rendszer. Lehet, hogy beröffentem a tualatinos Voodoo boxot vagy a P233 MMX-et, hátha azokon megfekszik. ;]

    "Semmit nem tud "

    Egértől függően csak kb. bármit is. :D

    Én is sokkal jobban szeretem a pár megás standalone drivereket a la G-Wolves vagy Pulsar (vagy a full Plug and playt), de a Synapse-ra (amit amúgy nem kifejezetten kedvelek) azt mondani, hogy semmit sem tud, netán kevesebbet, mint a G HUB, az "kissé" meredek. Azt is lehetne rá írni, hogy mondvacsinált indok. Vannak hibái, de hogy nem ez, az biztos. : >

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz ferni #88951 üzenetére

    "De amúgy nem kell hülyének nézni az embert meg ilyen lekezelően írni. "

    Nem néztelek hülyének, de meglepődnél, mennyien nem szoktak elmélyedni a Settings menükben. Nem egy ismerősöm volt már, aki közel sem fogalmatlan, mégis ilyen banális dolgokon csúszott meg. Simán Apex Legends-eztem Discord voice commal, kb. semmit sem számított (na jó, egy minimálisat igen, de közel sem annyit, hogy ezért kilőjem), és kicsit durvább gépigénye van, mint egy Valorantnak, pedig nekem sincs über gépem. Alsó-középkategória at best. Tény, hogy felhasznált erőforrások tekintetében sokkal puritánabb megoldás a TS, és ha voice com onlyra használod, akkor jobb választás lehet gyenge hardver esetén.

    A Synapse meg itt konkrétan egy 10 éves vason – ami a számítástechnikában kb. egy örökkévalóság – is korrektül megy, nem hiszem, hogy ez varázslat volna. Nyilván ha a megcélzott játékában annyira borderline géppel nyomul az ember, hogy ez a gyakorlatilag semmiség plusz terhelés is számít, akkor cpi/polling rate beállít, aztán Synapse uninstall. És még egyszer kiemelem, hogy számomra kifejezetten unszimpatikus a Razer centralizált platformja, igaz, leginkább az erőszakossága okán. Amikor még guest fiókkal sem lehetett bejelentkezni, és kötelező volt az online regisztráció, (Synapse 3 előtt), akkor egyenesen tűzre való volt.

    "de szerencsétlennel úgy bántok mintha embert ölt volna,"

    Olvass vissza tüzetesen; én megtettem, és ezek után nehéz komolyan venni, mert egyik problémáról egy addig nem is említettre ugrik, mikor megoldást kap, figyelmen kívül hagyva azt, illetve itt-ott némi ellentmondás is előfordulhat. Erre írtam, hogy mondvacsinált. Ha nem az, akkor sorry, viszont hogy nincs jól/érthetően/egyértelműen/átláthatóan lekommunikálva, az biztos.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz jaffa 2843 #88959 üzenetére

    Kész, beégtem, nincs mese. ;]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88965 üzenetére

    "Hogy tudsz az egérrel menni és célozni, miközben egy harmadik eszközön keresed éppen a megfelelő gombot?"

    Úgy, hogy amit írtál, ahhoz nem kell makró, csak gyakorlás.

    "összedobtam synapse-ben egy no recoil makrót"

    Pfff. Ha ilyeneket élesben is használsz/használnál, permaban.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88967 üzenetére

    Nem hiszem, hogy szerencsés etikátlan dolgokkal megpróbálni alátámasztani egy érvelést.

    Persze a kivétel az, ha a másik fél is hajlik az ilyesmire, de a jelenlegi leginkább a naprendszeren túlra űzné az efféle dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Zaied #88968 üzenetére

    "A 7-8 osztályba tanítják az érvelést különben, középiskolába van egy kis ismétlés, mert érettségi tananyag. De azért nem ennyiből áll, én ezt inkább vitának nevezném."

    Ez komolyan tananyag? Azt hittem, manapság a pszeudo-analfabétizmus inkább a menő.

    2003-ban ültem utoljára iskolapadban.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88974 üzenetére

    "Az a baj, te már eldöntötted, hogy én biztosan etikátlan dolgokra használom."

    Különben minek csinálna olyat az ember, amit nem használ? Single playerre sem tartom aranyosabbnak, mint multira (meg egyáltalán minek ez?), de ott legalább más emberek szórakozását nem teszi tönkre, csak azt a kevés kihívást csökkenti még tovább, ami az "újkori" FPS-ekre jellemző.

    "saját bevallásod szerint sem makróztál még sosem"

    Szerintem a <sarcasm off> sor elkerülte a figyelmedet a posztban (tehát makróztam már), de tény, hogy nálam egérvásárlásnál századrangú kérdés. Játékban soha nem használtam ilyet, és nem is fogok, cikkírással meg el lehet lenni nélküle; inkább a cpi-váltóra felprogramozható nagykötőjel karakter lehetőségét szoktam hiányolni. Viszont ha munkához kellenének makrók, akkor Steam Deck vagy Razer Tartarus – vagy mindkettő, ha nagyon sokra van szükség.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Teasüti #88979 üzenetére

    "Pedig azzal a basic optikai vezetéknélküli egérrel rendre dobogós voltam cod2 meccseken"

    Gondolom, random publicról van szó, nem liga/tournament szettingről. Értsd élet-halál küzdelem vs. dühöngő patisszonok és narkolepsziás zöldpaprikák, amihez nem kell egér, mert egy rozsdás kenyérpirító is megteszi. :DDD

    "Akkoriban nem értettem mi ez az urizálás a súlyozható gamer egerekkel, igaz csak hc játékosoknak volt ilyenje."

    Azoknak biztos nem (vagy ha egy-egy elő is fordult, a súlykazetta nem volt benne). : > Akik képben voltak, már akkor is kisírták ezeket a súlyozható cuccokat, pláne, mert jellemzően olyan termékek sajátja volt, amik már súlyok nélkül is a féltégla kategóriában indultak.

    Ezért is volt annyira meglepő a Finalmouse és a Logitech G PRO Wireless által beindított forradalom, aminek a hatására a useless vagy egyenesen kontraproduktív baromságok oly sok évig tartó marketingelését értelmes és hasznos trendek nyomatása váltotta fel. Ilyen az alacsony tömeg, a puffogtatásra ténylegesen használható wireless, és az utóbbi időben már a parakábelek, illetve minőségi mikrokapcsolók is hódító útjukra indultak, miközben a "dzsunka" gyártók berkeiben is felbukkantak a high-end szenzorok. A talpak kapcsán ugyancsak akadnak kísérletek alternatív anyagokra (kerámia, üveg, zafírkristály), és burkolat tekintetében nyakunkon a könnyített fémek, szénszálas, valamint egyéb kompozit anyagok korszaka, szóval bizakodásra ad okot az egerek jövője.

    "Az input lag meg relative újkeletű fogalom számomra, de szerencsére az akkori egeremnek sem szólt senki"

    Nem kellett neki szólni, mert a tenyértámaszának csúcsát is ellepte (akkor már alámerült benne, nem?), szóval tudta nagyon jól, hogy mi az. ;] A posztod eszembe juttatta a nagy csinnadrattával beharangozott Logitech MX700-at, amit az első, Quake 3-ban megejtett 90°-os fordulást követően ugyanazzal a mozdulattal téptem is kifelé a gépből. Régi szép idők. :D

    Nem is olyan régen elő is került ez a téma a topikban, csak akkor a very nice wireless cucc szerepében a G700 próbált tetszelegni. Zaied meg volt akkora állat, hogy képes volt venni egyet külföldről húszezeré (rofl), hogy számszerűsítve is definiálva legyen a rágcsáló hulladék volta, de sajnos a dög hernyótalpas páncélossal való, rögzített, majd YouTube-ra feltöltött megsemmítéséből nem lett semmi. ( ; ____ ; )

    Az első hardcore játéra valóban alkalmas wireless technológia a Logitech Lightspeedje, és ezért volt akkora, piacot megreformáló hatása a G PRO Wirelessnek; ez volt ez első olyan egér, ami a korrekt hardvere mellé épkézláb tömeget ÉS vezetékes szintű kábelmentes kapcsolatot biztosított.

    A piac még ma sem tart ott, hogy bármelyik nagyobb gyártó wirelessét megveheted nyugodt szívvel, akár versenyszerű játékhoz is, de az elmúlt 4 év azért sok fejlődést hozott, hiszen már a gagyibb szektorban sem a 27 MHz-es Logi rádió vagy en bloc a 2000-es évek színvonala dominál. A Razer, a G-Wolves, a Glorious és a Finalmouse 2,4 GHz-es implementációja korrekt, would buy, a Pulsar/Ninjutso párosról jókat hallottam, de pl. SteelSeries/ASUS/Corsair/Cooler Master wirelesst most sem vennék.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Teasüti #88983 üzenetére

    Régen minden tartósabb volt. A gumiharang és a minőség kifejezések összefüggése erősen vitatható, mindenesetre a japán Omron ma is az. Ettől függetlenül a tervezett elavulás egyre gyorsabb fokozatokba kapcsol.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz milan07 #88985 üzenetére

    "Azért játszok, hogy ..., szórakozzak."

    Én is. És az nem fog bekövetkezni, ha félig csukott szemmel és orrot túrva átrohanok a gémen, mert olyan easy, de ez már más kérdés. Kineki mi.

    "Aki a játékokban látja a kihívást, hát az eléggé szomorú. Az ilyen nem tud a való életben kihívást találni?"

    Júúj. Ez NAGYON mellé ment, de akkor visszafordítom a logikádat: aki még játékokban is csaláshoz/etikátlan előnyökhöz folyamodik, az vajon a való életben, ahol számítanak a dolgok, mennyire tisztességes? ;] Ugye, hogy zöldség.

    Gondolom, feltűnt, hogy a Synapse enged advanced makrót, legfeljebb a Viper Mini nem, de ettől még persze lehet tovább ekézni a szoftvert. Ha már ennyire magadra vetted és a személyedet a "you win with one click" makróval teszed egyenlővé (mert ugye annak szólt a naprendszeres megjegyzés, nem a személyednek), akkor azokat, akiknek nem kenyerük az értelmező olvasás. elhamarkodottan ítélkeznek vagy nem tudnak normálisan felvázolni és kontextusba helyezni egy problémát, hová száműznéd? )

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Zufi #89010 üzenetére

    G-Wolves Hati S vagy Xtfy MZ1. Esetleg G-Wolves HSK.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mclovin #89017 üzenetére

    Életemben most hallottam először ezt a nevet, de nem tűnik túlságosan egyedi formájúnak.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mclovin #89019 üzenetére

    Egyszerűbb lesz, ha válaszolsz az összefoglalóban feltett kérdésekre.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mclovin #89022 üzenetére

    Razer Orochi V2 (Energizer Ultimate Lithium AAA-val 66 gramm) vagy Hati S Wireless. Az újabb batch-ek már jobbak (de ez kb. mindig mindenre igaz). Vagy valamelyik Finalmouse Starlight-12. Csak egy picit lesz több a keretednél. ;]

    A magas LOD nem tudom, hogy hogyan jött össze, de ha a driverben nem is lehet állítani, egy tapefix 10 másodperc alatt múlt időbe rakja az ilyen jellegű problémát.

    Talán egy Glorious Model O-/Model D- Wireless is megérhet egy átgondolást. Esetleg megvárhatod a Pulsar Xlite V2 Mini-t.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Mclovin #89024 üzenetére

    "Az early-batch Hati-S wirelessben másik szenzor volt"

    Tudom, 3335.

    "Orochi v2 árát kicsit drágának találom, lithium elemet szépen rászámolva meg főleg."

    ??? Két Ultimate Lithiummal 30 pénz. Ennyi a keret, nem?

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz ferni #89027 üzenetére

    "Ne csessz már fel."

    :U

    "Teljesen jó egér állítólag."

    Nagyon nem mindegy, hogy ki mondja, ugye. Millió ember szerint a G502 Lightspeed is teljesen jó, aztán a hátam közepére se, maximum eladni.

    "de itt már rég nem az egéren múlnak a dolgok."

    Főleg, hogy nem egy golyós Geniusszal játszik. A Viper Mini egyáltalán nem gagyi.

    "Szerencsére már ott tartanak a gyártók, hogy elhanyagolhatóak a különbségek."

    Ha nem 60 Hz-es monitorral játszol, akkor azért wirelessben még nem.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz ferni #89033 üzenetére

    "Nagyon kötekedős vagy mostanában, "

    "Ne csessz már fel."

    :U

    A mintát már láttam EGYSZER, itt a topikban, ennyi. Bocs, hogy nem ismerek MINDEN új random céget.

    Akkor vegyed, most erre mit tudok mondani? Továbbra sem tudom, hogy ki szerint hibátlan, de mindegy.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz MaTpr0F #89030 üzenetére

    Razer, G-Wolves, Glorious, Finalmouse. Legalábbis ezekből vennék wirelesst a Login kívül.

    A Pulsarról és a Ninjutsóról jókat hallottam, az ASUS/Corsair/SteelSeries/Cooler Master négyes meh.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz szagnes69 #89050 üzenetére

    Pulsar Xlite, G-Wolves Skoll, Glorious Model D. Kicsit túlmennek a kereten. Esetleg az új Razer Deathadder v2, abban optikai kapcsolók vannak, viszont az előbbi három sokkal könnyebb – főleg a Pulsar; 49 vs 82 gramm, ami rengeteg.

    A Pulsar és a Razer ~18k, a G-Wolves ~22k, a Model D ~17km meg szóba jöhet még az Xtrfy M42 is ~17-18 pénzért. Aprón meg mindegyik 10-12. A sorrend meg Pulsar > Xtrfy M42/G-Wolves > Razer > Model D. A Razer menne legutoljára (a tömeg és a szoftver végett), de a Gloriousnak nem mindig tökéletes az összeszerelési minősége, így utolsó helyre szorítottam. Lenne még alternatívaként a Zowie EC1-C is, de az már jócskán túlmegy a kereteden.

    Ha kicsit kisebb egér is jó, akkor G-Wolves Skoll Mini vagy Razer Deathadder V2 Mini. Az előbbi eléggé real deal, viszont az utóbbi nagyon agresszívan van árazva, és annyiért ajándék kategória.

    "lehet-e javítani, de nem kaptam rá választ."

    Lehet. Új mikrokapcsolók (Kailh GM 4.0, Kailh GM 8.0, TTC Gold Dustproof, TTC Pink, Omron D2F-01F), meg egy forrasztópáka kell hozzá.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------

    (#89051) Peddy789:

    "Meglattam hogy a G pro 80 euro itt finnben."

    G PRO Wireless. Van sima G PRO is, ami vezetékes, teljesen más forma, és egyáltalán nem éri meg a jelentős többletet a G102/G203-hoz képest.

    "Jobb anyival az X superlight verzio mint a sima G pro (wireless)?"

    Ha nem kellenek a jobb oldali gombok, akkor persze. A ~20 gramm az ~20 gramm.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------

    (#89051) Csandi: Energizer Ultimate Lithium AAA. 7,5 gramm.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Csandi #89054 üzenetére

    *Energizer Ultimate Lithium AAA + egy galacsin alufólia

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz izee #89062 üzenetére

    "Az optikai kapcsolók helyére lehet forrasztani mechanikusakat?"

    Nem.

    Vagyis lehet, csak működni nem fog.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Abrion #89064 üzenetére

    Az 1., 2. és 8. pont korrelációja alapján eléggé felejtős. Az első (meg kb. utolsó) sokgombos, amit egyenes arccal tudnék ajánlani, az a Razer Naga X, de egyrészt az még vezetékes, másrészt nem mondanám übernek fingertiphez (bár egyik MMO egér sem az), harmadrészt meg ~28k boltban.

    Vezeték nélküliből egyedül a Logitech G305 fér bele a keretedbe, s bár formailag passzolhat, de se nem sokgombos, se kábele nincs. És mindenképp ajánlott rá aftermarket teflon.

    Nem tudom, hogy a takarításnak mi köze van a dologhoz, de ebben a topikban nem szoktak repkedni a Genesisek. :))

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Abrion #89067 üzenetére

    Azért az egeret gyakrabban tisztítom, mint évente, de egy olyat, amin nincsenek lukacsok, nem igazán kell szétszedni ehhez.

    Mindenesetre az általad említett nem kapott se tetszett, se ajánlott plecsnit (okkal, és nem a körülményes szétszedés miatt), súlykazetta nélkül 140 gramm (jó vicc), úgyhogy nem vesztesz vele sokat. Ilyeneket amúgy sem ajánlana itt senki.

    Az előző posztomban felvázoltam a jobb opciókat.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz nfsu17 #89074 üzenetére

    Tudni kellene, hogy pontosan mekkora a kezed és hogy fogod az egeret.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák